Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
10:30da detaylım vardı. Detaylıdan cıktım. Baya uzun baktı ama yorumlamadı. 2 de tekrar gel dedi. Böbrek ve kalbe tekrar bakıp teşhis koyacagım sonra dedi. İkili yaptırdın mı diye sordu evet dedim prof ilkere yaptırmıstım o hastanede. Dedim birşey cıkmamıstı. Muayenesinin devamındada ikilide birşey cıkmadı yani filan diye 2-3 kere sordu. Bilemedim noldu. Neden sordu. Böbreklerde çift birşey var dedi sekretere tekrar bakılack diye not düştü. Muayanenin basında kontrol randevusu ver hastaya dedi. Anlamadım noluyor. Hicbirşeyde soylemedi. Sekreterine eller tamam dudak tamam herşeye tamam dedi ölçümleri söyledi. Ama böbrek ve kalpte takıldı.
outoffit

Hatta muayane esnasında sekretere kalp duruyor dedi. Muayane sonunda kalp duruyor dediniz e neden oluyor dedim. Doktorda güldü kalp atısı durmuyor duruyor derken var demek istedim dedi ay bilemedim kaygı düzeyimi arttırdı sanki. Modum düştü. 2 tanede bizde kayıp olunca öncesinde bi değişik oldum. Eşimde dedi modunu yükselt bu cocuk öyle boyle dogacak hic takılma dedi

Kalbini karartma belki goremedi bende de kalbi gormek icin saga yatirdi bekletti biraz oyle bakti iyi dusun iyi olsun .

Şeker kan testi veya parmak ucundan her zaman cıkmayabiliyormus. Şekerin olupta şeker yok gibide sonuclarda gözükebiliyormus. Kesin olup olmadıgını bilmek icin seker yüklemesi gerekiyor dedi.

Suda doğum bence çok rahatlatıcı olur ama bende kararsızım ister miyim istemez miyim sadece doğum sancısına acayip iyi geliyor su

Kalbini karartma belki goremedi bende de kalbi gormek icin saga yatirdi bekletti biraz oyle bakti iyi dusun iyi olsun .
Göremedim tekrar bakalım demedi. Birçok şeyi gördü ama tekrar bakmak istedi. Kalbi gördü 4 odacık dedi sola geçişi var dedi. Böbrekleri gördü böbrete birşey birşey çift ve büyük dedi. Ne anlama geliyor diye sordum. Tekrar bakmam lazım teşhis koymam icin kontrol randevusu ver hastaya dedi. Gördüklerinide konusmadı acıklamak istemedi 2 de tekrar gel tekrar bakacagım oyle teshi koyacagım sonra detaylı anlatırım dedi. Neyin teşhisi? Teşhis kelimesinede takıldım.

İnşallah bir sıkıntı yoktur doktorlar bazen tam göremeyince de geriyor ya da en ufak ihtimali değerlendirmek zorundalar inşallah bir şey yoktur haber ver muhakkak

Şeker kan testi veya parmak ucundan her zaman cıkmayabiliyormus. Şekerin olupta şeker yok gibide sonuclarda gözükebiliyormus. Kesin olup olmadıgını bilmek icin seker yüklemesi gerekiyor dedi.
Evet o yüzden şeker yüklemesi yaptırıcam ancak şuan gebelik şekerini düşüneceğimiz ya da testi erkene alacağımız bir durum yok sedi

İnşallah bir sıkıntı yoktur doktorlar bazen tam göremeyince de geriyor ya da en ufak ihtimali değerlendirmek zorundalar inşallah bir şey yoktur haber ver muhakkak
Umarım germiştir. Cok bilmiş birşeye benziyordu. O yüzden sanki canımı sıkmamak icin söylemedi birşeyler suanlık gibime geldi. Birde sürekli 2li yaptırdın mı birşey cıkmadı mı diye 3-4 kere sorması da bu cümlelerden sonradan tedirgin etti.
Mesela kalbinde parlaklı var ama o önemli birşey değil dedi. Yani önemli olmayanlarıda çat diye söylüyor. Bilemedim. Muayaneye girene kadar bu merak gitmeyecek

Evet o yüzden şeker yüklemesi yaptırıcam ancak şuan gebelik şekerini düşüneceğimiz ya da testi erkene alacağımız bir durum yok sedi
Bendede bazen uyku halleri oluyor. Bende gebelik şekerim mi var diye şüphelenip kan vermeye gitmiştim. Öyle vakıf oldum detaylara. Şeker tüklemesinden sonra şekerinde cıkmayabilir dedi. Belki glutene intoleransın vardır o da uyku hali yapar dedi. Şeker yüklemwsinden sonra öğreneceğiz bakalım ne varmıs ne yokmus diye.

İnşallah bir şey çıkmayacak canım doktorlar her türlü ihtimali söylüyorlar ve o kadar çok okudum ki böbrek ve kalpte sıkıntı görülüp doğuma kadar düzelen olduğunu , hatta benim bebişin kalbinde parlaklık görüldü ama daha detaylıya girmedim 16. Haftada kendi doktorum söyledi şuan ne durumda bilmiyorum ama kendi doktorum bu tip şeyler olabiliyor sorun değil doğuma kadar kendiliğinden yok olacak büyük ihtimalle dedi o yüzden içini karartma hemen bakalım ne diyecek doktor

Aynen öyle, gluten ağırlıklı yiyince oluyor bende de yoksa proteinle beslendiğimde hiçbir sıkıntı olmuyor.

Selam kızlar Atıl hoca detaylıdan çıktım. Şükür iyiymiş herşey plesanta aşağıda dedi ama çıkar merak etme çıkmazsa sezaryen dedi kanama yoksa normal hayatını yaşa dedi. Bu gazla şimdi sınır kapısına gidiyoruz Yunanistan’a geçelim bebek arabası vs alalım dedik başka alabileceğim şeyler varsa yazın lütfen

Önemli bir şey olsa söylerdi muhtemelen pozisyon kaynaklı göremediği şeyler olmuştur. O arada süre verip görürüm diye aaati ileriye ertelemiştir.

Hiç korkmayın. Allahın izniyle hiç bir şey olmaz. Doktorlar her ihtimali söylemek, değerlendirmek zorundalar. Bende fetal dna testi yaptırmıştım tıp fakültesinde. Oradaki doktor üzerine kocaman amniyosentez yapılması falan yazdı. Korktum hemen kendi doktoruma gittim. Değerlerde hiçbişey yok. Onlar her ihtimali söylemek zorundalar falan dedi. Benim de kayıplarım olduğu için ben de biraz kaygılıyım. Doktorum bunu biliyor ve çok dikkatli konuşuyor. Kısa ve net. Ama başka bi doktora gittiğim an her ihtimali söylüyorlar benim anksiyetem tavan yapıyor.

Öğleden sonraki muayenede ne diyecek ona da bi bakalım. Bir de bu bakılan, söylenilen şeylerin hiçbiri kesin değil. Benim doktor öyle söylüyor. Kalbinizi ferah tutun inşallah bebeklerimizi sağ salim kucağımıza alacağız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…