Popüler Konu 2024 -2025 El ele, baş başa, omuz omuza birlikte KPSS haydi kızlar 🤝

Ne güzel dedin 😕 ben de bu sene aşırı zorlandım. AÖF de vardı. Yaşın verdiği bi tutukluluk mu desem adı neyse onu hissettim bu sene. Bi şeyi anlama kavrama kabiliyetim tıkanmış sanki. Ve dediğin gibi her şey vaktinde olmalıymış…
Belki yaş etkendir ama bunu düşünüp kendimi daha çok strese sokmak istemiyorum 🥺

Üzülme diyeceğim ama insan kabul edemiyor 😞 rabbim hayırlı kapılar açsın 🙏
İnsanın elinde değil ki canım üzülmem, bu işin içine giren illaki üzülüyor. Ama bunu da unutacağız elbette. Bundan sonra mucizeleri beklemem gerekiyor. 🥺 mucizeler gerçek olmaz🥺

İşte bizim bölümunde kötü yanı bu , alan yok,eğitim yok, kuru kuru gkgy🥺 onda da matematik Türkçe zor olunca götürüyor herseyi 🥺 napicam bilmiyorum, çok yorgunum. Al şimdi bu puanı naparsan yap🥺 duvara süs diye asarsin anca birşeye yaramaz🥺 koca koca emekler bunun için olmamalıydı. Ama ben başaramadım kime kızabilirim ki sadece kendime kizabilirim 🥺
Geçmiş olsun canım en hayırlısı olsun hakkında mühendis misin sen de

Önlisansa çok az kaldı. Kendime güvenip aöf den bölüm okuyup oradan atanırım diye düşündüm ama bir koltukta 2 karpuz taşınmıyormuş gerçekten.
AdChoices
ADVERTISING​
2 sene önce eşimin işinden dolayı başka bi ile taşındık ama burda ben hiç mutlu olamadım. Sürekli hasta oldum. Mart ayından beri 12 kez hastaneye gitmişim saydım 🥲
Başka sorunlar da çıktı. Öyle böyle derken yolun sonuna geldim. Yıllardır hayal edip emek verdim ben de sizin gibi. Haftaya hepsi bi sonuç bulacak. Olursa ne mutlu. Olmazsa kadın girişimci desteklerini araştırıp kendi işimi kurabilecek miyim onu araştırcam. Tabi önce psikolojimi düzeltmem gerekiyor

İnsanın elinde değil ki canım üzülmem, bu işin içine giren illaki üzülüyor. Ama bunu da unutacağız elbette. Bundan sonra mucizeleri beklemem gerekiyor. 🥺 mucizeler gerçek olmaz🥺
Nasip canım bazı şeyler. Ne olur ilerde bilmiyoruz. Belki bakan değişir bi şey olur. Açıktan alımları takip edersin zaten. Ekmeğin oradaysa seni bulacak bi şekilde 🙏

Önlisansa çok az kaldı. Kendime güvenip aöf den bölüm okuyup oradan atanırım diye düşündüm ama bir koltukta 2 karpuz taşınmıyormuş gerçekten.
AdChoices
ADVERTISING​
2 sene önce eşimin işinden dolayı başka bi ile taşındık ama burda ben hiç mutlu olamadım. Sürekli hasta oldum. Mart ayından beri 12 kez hastaneye gitmişim saydım 🥲
Başka sorunlar da çıktı. Öyle böyle derken yolun sonuna geldim. Yıllardır hayal edip emek verdim ben de sizin gibi. Haftaya hepsi bi sonuç bulacak. Olursa ne mutlu. Olmazsa kadın girişimci desteklerini araştırıp kendi işimi kurabilecek miyim onu araştırcam. Tabi önce psikolojimi düzeltmem gerekiyor
Canım herseyin hayırlısı, bir yerden sonra yapacak birşey kalmıyor. Biz elimizden geleni yaptık. Gerisi tevekkül. Allah herkesin yardımcısı olsun inş. Çok zor süreçler. Bunu ancak yaşayan bilir. Artık kpss dönemi eskisi gibi değil. Eskiden sorular bile daha farklıymış, 2022 yılı artik milat oldu. Bundan sonra hicbirsey eskisi gibi olmayacak. Artık alımı yeterince az yapmak için ellerinden geleni yapacaklar zaten. O yüzden sorular üzerinden bu şekilde eleme yapılıyor. İnsanlarda hem ders çalışma süreci hem de sınav stresini yönetmeye çalışıp bu cendereden çıkmak zorunda bundan sonra 🥺🤲

Nasip canım bazı şeyler. Ne olur ilerde bilmiyoruz. Belki bakan değişir bi şey olur. Açıktan alımları takip edersin zaten. Ekmeğin oradaysa seni bulacak bi şekilde 🙏
Allah herkesin işini rast getirsin canım 🤲 gerçekten hayat zorluklarla dolu. Allah emeklerin karşılığını almayı herkese nasip etsin 🤲

Ben bu ülkede çalışarak bir yerlere gelineceğine inanmıyorum artık. Son 2 ay kütüphanede yaşadım 22 net mat yaptım sıralama iyi olsa da atama yok
Olur canım bu sıralamaya gelir ,sizin bölümde alım çok. Sen bize bakma, bizde 100 kişi belki alır belki almaz. 100 alırsa seviniriz 🥴 mucize lazım bazı bölümler için malesef 🥴🥺

Branşlar açıklanmadi daha 3 hafta içinde aciklaniyor diyorlar. Yok canım cok zor 1000 alim oluyor en fazla puanim 82
Çok iyi almışsın canım, valla bana tüyo verebilirsin. Ben sürekli hata yapıyorum ve hatalarimdan da ders almıyorum 🥺 yenilen pehlivan güreşe doymaz🥺

ASSOSyal ASSOSyal canımm zaten bu merkezi atama çok yüksek kapatır belli bir şey alım olmadığı için🥲 belki çok yüksek alsan bile bu atanmaya yetmeyecekti 😢o yüzden canını sıkma eğer bir yerde yiyeceğin rızkın içeceğin su varsa o seni çeker bir mucize belki bir bakanlık yüksek bir alıma çıkar ve sende atanırsın o yüzden kendini sakın yıpratıp üzme Allah büyük ❤️ aile ve sosyal bakanlık sosyolog ilanına çıkabilir ne malum yüksek bir sayıda belli olmaz ki bak tıbbi sekreterlik alımı düşüktü doktorlar şikayet edince 30 bin gibi alıma çıkıldı 65 alan bile atanmış 77 inanki şu şaibeli sınav icin ve de sözelci biri olarak çok iyi almışsın Türkçe zaten çok zordu matematik üslü köklü sayıları bile zorlamışlar😒ee sözelci olarak sen başka ne yapabilirsin ki hiç kendini geri zekalı mıyım vs diye doldurma her atanan yüksek alıp atanmıyor bölümleri yüksek alım yaptığı için atanıyor😒 yüksek alan da bölümü az alım yaptığı için atanamıyor 🤷‍♀️ şu ücretli öğretmenlik alımları başlamış ona bir başvur canım 🫶

Eklentiler

• Screenshot_20240824_155252_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20240824_155252_Samsung Internet.jpg
    123,3 KB · Görüntüleme: 22
Evett kızlar ben de merkezi atama yüksek kapattığı için bir umut bağladığım adalet bakanlığı katiplik alımları vardı geçen sene başvuru yapmış sıralamaya girmiş ama klavye mülakatında elenmiştim 😒girdiğim il maşallah 120 lerde kapatıyor 😒😢 bu seneki sınavdan sonra da acaba sınırda mı kaldım puanım yetmez mi diye sancılar çektim çok şükür sıralamaya yetecek bir puan almışsım bir umudum katiplik var yaşı 35 üstü olmayanlar için katipliğe hazırlanmayı tavsiye ederim şubat mart gibi 22 bin kişilik alım gelecek diyorlar bakan açıklama yapmış 23 yılında gelmedi bakalım bu yıl gelecek mi belki kamu tasarrufundan bu da nasibini alır ilan gelmez bilemiyorum ki😒🤷‍♀️ her şey herkesin gönlüne göre olsun inşallah ❤️🫶sizleri seviyorum canınızı sıkıp strese girmeyin Allah emeklerinizin karşılığını almayı nasip etsin amin ❤️

Yaş konusuna gelince kızlar bence öğrenme anlama yaştan alakalı değil kafa ne kadar rahat boş o zaman algılama anlama iyi oluyor birde korku kaygı stresten uzak beyin daha iyi kavrıyor iş arkadaşları öğreten anlatan kişi ortamda çok çok önemli ben özel sektörde en çok bu yüzden çektim hızlı hızlı hemen bir kez anlatırlar ikinciye bir yere takılsam sorsam terslerlerdi😒ee beyin korkup kapatıyor kendini napsın 😒 ders çalışma konusunda da aynı ne kadar rahat beyin o kadar iyi kavrama yaşlarınız da hiçbir şey yok yoksa 🫶

Evett kızlar ben de merkezi atama yüksek kapattığı için bir umut bağladığım adalet bakanlığı katiplik alımları vardı geçen sene başvuru yapmış sıralamaya girmiş ama klavye mülakatında elenmiştim 😒girdiğim il maşallah 120 lerde kapatıyor 😒😢 bu seneki sınavdan sonra da acaba sınırda mı kaldım puanım yetmez mi diye sancılar çektim çok şükür sıralamaya yetecek bir puan almışsım bir umudum katiplik var yaşı 35 üstü olmayanlar için katipliğe hazırlanmayı tavsiye ederim şubat mart gibi 22 bin kişilik alım gelecek diyorlar bakan açıklama yapmış 23 yılında gelmedi bakalım bu yıl gelecek mi belki kamu tasarrufundan bu da nasibini alır ilan gelmez bilemiyorum ki😒🤷‍♀️ her şey herkesin gönlüne göre olsun inşallah ❤️🫶sizleri seviyorum canınızı sıkıp strese girmeyin Allah emeklerinizin karşılığını almayı nasip etsin amin ❤️
Canım katiplik lise menuzu herkes girebildiği den çok büyük yığılma var, bir de çok torpil olmuyor diye hiç niyetlenmemistim ben.
Alim olduğunda Bir adliye çalışan 100 kişiden *2 şer adamini koymaya çalıştığında sadece 200 kişi hatır gonulle sokuluyor. Ondan Allah yardımcın olsun. Mutlaka emek vererek girenler vardır, inşallah sen onlardan olursun canım.

Allah nasip ederse düz memurluk için 2026 kpss ye hazırlanmaya karar verdim özel sektörün yorgunlugu çekilecek gibi değil
Birazcık geç oldu ama :KK70:

Sormak istediğim bir konu var bazı kadrolar için bilgisayar sertifikası istiyorlar fakat kodun açılımına baktıgımda öğrenim sürecinde zorunlu ya da seçmeli bilgisayar dersi almış olanlar sertifika almış olarak kabul ediliyorlarmış
Üniversitede iken temel bilgisayar bilimleri dersi almıştım bu sayılır mı ?

Bir de memurluk görevleri hakkında ( nerede ne iş yapılır / nöbet sistemleri / rahatlıgı / maaşlar vs ) kısa bir araştırma yapayım istedim fakat memurlar sitesinde herkes resmen kavga ediyor ya da yanıltıcı bilgi veriyorlar ( bilerek - aday elemek istiyorlar sanırım ) bu konularda da burada herhangi bir konu başlıgı var mı acaba ? Ya da bilgisi olan var mı nasıl öğrenebileceğime dair ?

İnşallah hayalinizdeki yerlere hayırlısı ile yerleşirsiniz kızlarrr : )

X