Popüler Konu 2024 -2025 El ele, baş başa, omuz omuza birlikte KPSS haydi kızlar 🤝

Allah nasip ederse düz memurluk için 2026 kpss ye hazırlanmaya karar verdim özel sektörün yorgunlugu çekilecek gibi değil
Birazcık geç oldu ama :KK70:

Sormak istediğim bir konu var bazı kadrolar için bilgisayar sertifikası istiyorlar fakat kodun açılımına baktıgımda öğrenim sürecinde zorunlu ya da seçmeli bilgisayar dersi almış olanlar sertifika almış olarak kabul ediliyorlarmış
Üniversitede iken temel bilgisayar bilimleri dersi almıştım bu sayılır mı ?

Bir de memurluk görevleri hakkında ( nerede ne iş yapılır / nöbet sistemleri / rahatlıgı / maaşlar vs ) kısa bir araştırma yapayım istedim fakat memurlar sitesinde herkes resmen kavga ediyor ya da yanıltıcı bilgi veriyorlar ( bilerek - aday elemek istiyorlar sanırım ) bu konularda da burada herhangi bir konu başlıgı var mı acaba ? Ya da bilgisi olan var mı nasıl öğrenebileceğime dair ?

İnşallah hayalinizdeki yerlere hayırlısı ile yerleşirsiniz kızlarrr : )
Canım düz memurluk derken üniversiteden bitirdigin bir alan yok mu ?
4001 den diyorsan bu her zaman alım yapan bir kod değil. Bu sene MEB yüksek bir âlim yaptı ama her zaman olmuyor bu ve yüksek bir âlim yaptığında bile +85 puanla kapatıyor.
Bilgisiyar sertifikası üniversitede bilgisayar dersi aldıysan gerekli değil.

Maaş konusunu düşüneceğin en son şey olsun
Kpss de yüksek almaya odaklan. Çünkü bu en zoru. Ben büro personeliyim 39 kudur maaş alıyorum. Unvan degisikligi sınavına girip maaşımı ,45 kusure çıkarmayı hedefliyorum. Daha sonra da uzmanlık sınavına girip 50 kusure çıkarmayı.
Her kurumun farklı kariyer basamakları oluyor uzmanlık şeflik müdürlük gibi. Ama dediğim gibi önce hedefin atanmak olsun sonra diğerleri de olur.

Canım düz memurluk derken üniversiteden bitirdigin bir alan yok mu ?
4001 den diyorsan bu her zaman alım yapan bir kod değil. Bu sene MEB yüksek bir âlim yaptı ama her zaman olmuyor bu ve yüksek bir âlim yaptığında bile +85 puanla kapatıyor.
Bilgisiyar sertifikası üniversitede bilgisayar dersi aldıysan gerekli değil.

Maaş konusunu düşüneceğin en son şey olsun
Kpss de yüksek almaya odaklan. Çünkü bu en zoru. Ben büro personeliyim 39 kudur maaş alıyorum. Unvan degisikligi sınavına girip maaşımı ,45 kusure çıkarmayı hedefliyorum. Daha sonra da uzmanlık sınavına girip 50 kusure çıkarmayı.
Her kurumun farklı kariyer basamakları oluyor uzmanlık şeflik müdürlük gibi. Ama dediğim gibi önce hedefin atanmak olsun sonra diğerleri de olur.
evet dediğiniz gibi ilk hedefim atanmak olacak
lisans iibf mezunuyum alandan girmeyi değil de sadece düz memurluk düşünüyorum
düz memurluk sadece 4001 mi oluyor ? Ben çok anlamadıgım için çift yıllarda girilen kpss sadece düz memurluk alıyor diye biliyorum yanlış mı biliyorum :KK70:

Çok iyi almışsın canım, valla bana tüyo verebilirsin. Ben sürekli hata yapıyorum ve hatalarimdan da ders almıyorum 🥺 yenilen pehlivan güreşe doymaz🥺
Çok iyi değil inan ki sınava 6 ay kala herşeyden herkesten cektim elimi ayağımı derse kapandim baska biseu yapmadim ama daha iyi olmasını isterdim

Canım katiplik lise menuzu herkes girebildiği den çok büyük yığılma var, bir de çok torpil olmuyor diye hiç niyetlenmemistim ben.
Alim olduğunda Bir adliye çalışan 100 kişiden *2 şer adamini koymaya çalıştığında sadece 200 kişi hatır gonulle sokuluyor. Ondan Allah yardımcın olsun. Mutlaka emek vererek girenler vardır, inşallah sen onlardan olursun canım.
Evet canım hem de ne yığılma geçen yıl klavye mülakatında bir kuyruk oldu ki 18 yaşından 35 yaşına kadar her yaş grubu sırada gibiydi🥲
Zabıt, icra ,cezaevi üçüne farklı adliyelerde başvuru yapacağım☺️ torpil çok hem de çok fazla oluyor maalesef alımlarda 😒benim de tanıdığım referans olacak kişiler var ama araya torpil koymak istemiyorum safran ya 😢olacaksa emeğimle olsun kul hakkına girmek istemiyorum 😒 inşallah dediğin gibi o emek verenlerin arasına ben de girerim Allah razı olsun dua için ❤️sen napıyorsun nasılsın bu arada nasıl gidiyor ☺️

evet dediğiniz gibi ilk hedefim atanmak olacak
lisans iibf mezunuyum alandan girmeyi değil de sadece düz memurluk düşünüyorum
düz memurluk sadece 4001 mi oluyor ? Ben çok anlamadıgım için çift yıllarda girilen kpss sadece düz memurluk alıyor diye biliyorum yanlış mı biliyorum :KK70:
Evet çift yıllarda düz memurluk alımı oluyor

Evet canım hem de ne yığılma geçen yıl klavye mülakatında bir kuyruk oldu ki 18 yaşından 35 yaşına kadar her yaş grubu sırada gibiydi🥲
Zabıt, icra ,cezaevi üçüne farklı adliyelerde başvuru yapacağım☺️ torpil çok hem de çok fazla oluyor maalesef alımlarda 😒benim de tanıdığım referans olacak kişiler var ama araya torpil koymak istemiyorum safran ya 😢olacaksa emeğimle olsun kul hakkına girmek istemiyorum 😒 inşallah dediğin gibi o emek verenlerin arasına ben de girerim Allah razı olsun dua için ❤️sen napıyorsun nasılsın bu arada nasıl gidiyor ☺️
İyiyim canım çok şükür.
Olumsuz sonuclanan tüp bebek tedavilerim var onlara canım çok sıkkın.

ASSOSyal ASSOSyal canımm zaten bu merkezi atama çok yüksek kapatır belli bir şey alım olmadığı için🥲 belki çok yüksek alsan bile bu atanmaya yetmeyecekti 😢o yüzden canını sıkma eğer bir yerde yiyeceğin rızkın içeceğin su varsa o seni çeker bir mucize belki bir bakanlık yüksek bir alıma çıkar ve sende atanırsın o yüzden kendini sakın yıpratıp üzme Allah büyük ❤️ aile ve sosyal bakanlık sosyolog ilanına çıkabilir ne malum yüksek bir sayıda belli olmaz ki bak tıbbi sekreterlik alımı düşüktü doktorlar şikayet edince 30 bin gibi alıma çıkıldı 65 alan bile atanmış 77 inanki şu şaibeli sınav icin ve de sözelci biri olarak çok iyi almışsın Türkçe zaten çok zordu matematik üslü köklü sayıları bile zorlamışlar😒ee sözelci olarak sen başka ne yapabilirsin ki hiç kendini geri zekalı mıyım vs diye doldurma her atanan yüksek alıp atanmıyor bölümleri yüksek alım yaptığı için atanıyor😒 yüksek alan da bölümü az alım yaptığı için atanamıyor 🤷‍♀️ şu ücretli öğretmenlik alımları başlamış ona bir başvur canım 🫶
Canım benim çok teşekkür ederim, bana çok iyi geliyorsun gerçekten. Önümüze bakacağız artık. Bu da bitti gitti. Bugun Gozyasimizi silip yarın hayata devam edeceğiz. Bende çok alım beklemiyorum, belki 85 alanlardan bile kalanlar olacak. Çünkü bu üç yıl alım olmaması çok kişiyi vurdu vuracak🥺 rabbim çaresiz bırakmasın inş 🤲

Evett kızlar ben de merkezi atama yüksek kapattığı için bir umut bağladığım adalet bakanlığı katiplik alımları vardı geçen sene başvuru yapmış sıralamaya girmiş ama klavye mülakatında elenmiştim 😒girdiğim il maşallah 120 lerde kapatıyor 😒😢 bu seneki sınavdan sonra da acaba sınırda mı kaldım puanım yetmez mi diye sancılar çektim çok şükür sıralamaya yetecek bir puan almışsım bir umudum katiplik var yaşı 35 üstü olmayanlar için katipliğe hazırlanmayı tavsiye ederim şubat mart gibi 22 bin kişilik alım gelecek diyorlar bakan açıklama yapmış 23 yılında gelmedi bakalım bu yıl gelecek mi belki kamu tasarrufundan bu da nasibini alır ilan gelmez bilemiyorum ki😒🤷‍♀️ her şey herkesin gönlüne göre olsun inşallah ❤️🫶sizleri seviyorum canınızı sıkıp strese girmeyin Allah emeklerinizin karşılığını almayı nasip etsin amin ❤️
Canım bence ilan gelir,sen klavye çalışmaya devam et. Puanın yetiyor bak, hadı inş 🤲 bsk sena gibi senide göndeririz mucize gibi belli mi olur👏🫶🤲 ben sana güveniyorum, çalışmaya devam keşke dememek için 💪👍👏🫶

ASSOSyal ASSOSyal inşallah güzel kontenjanlı bir alım gelir canım 🙏. Üzülme biliyorum söylemesi kolay ama hiçbir şey canından önemli değil ❤️
Allah razı olsun canım benim, sen hepimize mucize gibisin. Bizde senin gibi bir anda bir şeyler yaşarız ve kapımız açılır inş. Üzüldüm ama napalım bu da geçer 🫶🤲 Allah büyük, yeter ki emeklerimiz zayi olmasın. Düştüysek kalkmasını da biliriz 🫶🥰🍒🤲

X