Gebeliğe Hazırlık 2023 Ocak Gebelik Planlayanlar 🦋🌹

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım sen istersen önce bir kan ver çünkü yumurtlamadan 20 gün sonra çıkıyor olması gerekir. Negatifse muayene olmaya gidersin diye düşünüyorum..
Bugün veya yarın kan vereyim madem artık yoruldum hep negatif görmekten ama düşünmeden de duramıyor insan

Canım çok geçmiş olsun tatil iyi gelsin peşi daha da iyi gelsin hersey gönlünce olsun inşallah

Sizin kanamanız ne zaman olmuştu?

X XbirKadin Benim 1 hafta sonra sarımsı akıntım daha koyu bir sarıya kahveye dönmüştü. Sonraki hafta kanamam başladı. Öğrendikten 16 gün sonra kanamayı gördüm. 18. Gün aktif kanama başladı. Doktora gittiğimde 6+0 olmam gerekiyordu. Değerlerim doktor istediği için bakıştık.
5 ocak 467 lekelenme günü
7 " 575 kan verdikten sonra aktif kanama başladı
10" 67
17 ". 7
Benim kanamam adet kanaması gibiydi hatta benim diğer aylara nazaran daha da sakindi. Normalde daha parçalı, pıhtılı adet görürüm. Ağrım da çok azdı, adet dönemindeki gibiydi. Yani buna neyin sebep olduğunu bilmediğim gibi böyle hafif geçirmemin nedeni nedendir bilemedim. Yaşım şubat itibariyle 39 olacak ve bu benim 3. Olacaktı. 2 normal doğumum var. Doğumlarımda da normal samcım olmadı, 2sinde de 4 5 cm açıklıkla gidip suni sancı ile doğurmuştur. Acı eşiğiylemi alakalı bilemedim.
Siz sakın bunları düşünmeyin aynı dönem komşum 6 ile öğrenip 2 hafta sonra kese gördü. Sağlıkla gelsin Kuzun

Bugün veya yarın kan vereyim madem artık yoruldum hep negatif görmekten ama düşünmeden de duramıyor insan
Cnm hamiş olsaydın bu zamana kadar çıkardı kaset testte bnce
Bnımde Adetlerımde duzensiz
Döngüm uzun
Millet ne guzel 28 günde 1 şak dıye adet oluyor
Bzım ne gununuz belli nede yumurtlama gunumuz

Valla bende bu ay ilk kez aynı bu belirtiler oldu ve sonrasında regl oldum. Bende de pcos var. O yüzden buradaki hiç kimse evet hamilesin diyemez ama %50 %50 regl ya da hamilelik her zaman ihtimal var. O yüzden en doğrusu bi kan vermen olacak gibi duruyor bence de. İnşallah vardır bebiş.

Bu benim iki kimyasalım da da senin dediğin gibi et parçası düşürdü ilki büyüktü dediğin gibi işi ikinci de çok küçüktü pirinç kadar ama görebiliyordum beyaz et parçası ve bildiğin kılcal damarlar vardı sanırım bizde farklı bir sorun var ama ne bilemiyorum

Bana da atar mısın kuzum
Attım kuzum.
1. Kadın doguma gıdıcem parça kalmışım dıye
2. Eşim sperm testı verecek yarın
3. Pıhtılaşma var mı yok mu kanımda onun ıcın test verecegım sanırım devlette dahılıyeye görmek gerekıyormus bılen varsa yonlendırırse sevınırım kızlar

Kuzucum kadın doğum doktorundan işte yonlendirme kağıdı versjn sana yoksa ikinci dusugunu beklerler ve dahiliyeye değil poliklinik adı tıbbi genetik kuzucum hem pıhtılaşma hem de genetik için vermelisin doktoruna da bahset bundan yonlendirme kağıdı verirse o seni bekeltmezler randevu olustururlar

Kızlar benim kadın doğumcu yönlendirmedi çünkü 1 tane kaybım vardı 10 haftada. Üniversite hastanesinde genetik bölümüne randevu aldım hem kendime hemde eşime. 2 tane kaybım olduğunu söyledim 1 kimyasal 1 tanede 10 hafta kalp durması dedim yalan söyledim yani çünkü 2 kayıp olmadan bakmıyorlar mış kayıplarımdan dolayı da pıhtılaşma ve genetik baktırmak istediğimi söyledim genetik doktoruda aile geçmişine yönelik baya sorular sordu sonra kağıt yazdı testleri yap diye laboratuvara çıktım eşimle ikimize randevu oluşturdular o tarihte gidip kan verdik. 1 hafta sonra pıhtılaşma sonucum çıktı 45 gün sonra felanda genetik sonucumuz çıktı

pıhtılaşma ve genetik sonuçlarınız ne çıkmıştı ben göremedim canım?

Hmm valla kuzucum ben ne olur ne olmaz doktorumdan da kağıt aldım iki düşüğüm oldu zaten bizim de üniversitede oluyor ama çok kalabalık olduğu için baya geç randevu veriyorlar biz de başka bir devlet hastanemizin genetik bölümü vardı oradan randevu aldık haftaya Çarşamba gideceğiz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…