Gebeliğe Hazırlık 2023 Ocak Gebelik Planlayanlar 🦋🌹

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Valla benim de genelde öyle oluyor maalesef, ama bu ay biraz akıntım oluyor gibi ama beyaz değil sarımsı diyim.
Benim de bu akıntıyla ilgili kafam karışık, yumurtlamadan önceki akıntı, yumurtlama sonrası akıntı ve hamilelik akıntısı nasıl oluyor tam olarak?

Kizlar yerlesme kanaması hakkında bilgisi olan yasayan var mi bilgi verir misiniz
Canım yerleşme kanaması çok açık renk kahve yada somon gibi bir renk gelir genelde ve aynı adet olacaksın gibi kasıklarda ağrı olur tuvalete kaç kere gittim ha oldum ha oluyorum diye ama asla devamı gelmez benim öyle olmuştu.

Canım yerleşme kanaması çok açık renk kahve yada somon gibi bir renk gelir genelde ve aynı adet olacaksın gibi kasıklarda ağrı olur tuvalete kaç kere gittim ha oldum ha oluyorum diye ama asla devamı gelmez benim öyle olmuştu.
Benim 4 gün onceden oldu cok az sekilde ben hep gününde olurum hic önce olmadım

Benim sadece çatlamadan 1 hafta sonra açık kahve akıntım oldu sonra geçti, o olabilir mi? Ağrım çok belirgin değildi, sadece yumurtlamamın olduğu kasığım atıyordu bazen.

Benim 4 gün onceden oldu cok az sekilde ben hep gününde olurum hic önce olmadım
Benim geç döllenme olmuştu ve tam adet göreceğim gün bebek yerleşmişti o yüzden adetim başlıyor sanmıştım. Ama geç döllenme değilse 1 hafta önce bile gelebilir bu tarif ettiğim olay.

Benim de bu akıntıyla ilgili kafam karışık, yumurtlamadan önceki akıntı, yumurtlama sonrası akıntı ve hamilelik akıntısı nasıl oluyor tam olarak?
Yumurtlamadan önce hafif kanaman da olabilir, hemen öncesinde uzayan şeffaf akıntı artışı olur (1/3 gün kala) yumurtlama sonrası bıçak gibi kesilir. Hamilelik akıntısı da genelde beklenen adetten sonra başlar ama bazılarında birkaç gün önceden de oluyor ve daha katımsı, uzamayan, krem kıvamında oluyor.

Annenin kendi çocuğuna bile nazarı değermiş ☺️ Bu ayrı bir enerji demek ki. Bol bol dua okumalıyız. Ben çok zor zamanlardan geçtim gördüğüm kabuslardan uyuyamazdım. Bir dua var bismillahillezi la yedurru diye başlıyor. Kısacık bir dua Google’dan devamına bakarsınız. Kalkan gibi bir dua her şeyden koruyor. Okumaya başladıktan sonra uyuyabildim. Okumayı unutunca yine başlıyordu kabuslar.Her sabah kalkınca ve yatarken okumayı alışkanlık haline getirsek bize çok faydası olur bence ☺️
Aklımda bulunsun canım bakıcam şimdi sağolasın. Ben de son zamanlarda her yatağa yattığımda elimi kasıklarıma götürüp 3 kulhü 1 elham okuyorum iyi hissediyorum böylece.. Allah'ım yardımcı olsun diye.:dua:

Bugün kan verdim 800 çıktı, keseyi gorene kadar dış gebelik ihtimali var ama simdilik biraz rahatlayabilirsin dedi kadin dogum doktorum. Acildekiler korkutmus bu kadar dusukken degerler kesin dış gebelik diyemeyiz normal olabilir dedi. Bir hafta sonra kontrole gitcem bakalim o zaman kesin belli olmus olur kese varsa belli olur zaten olmazsa da tedavisini olmaya başlarım en kötü 😊
Çok sevindim artmış olmasına bence herşey yolunda gidecek 🙏🏻

Kızlar selam bir kımyasal gebelık ıle yıne karsı karşıyayım. Once Dış gebelıkten şüphelendi Karından ultrasonla baktı suanlık dıs gebelık yok beta verelim dedı ve baktıkki değer yerle bır olmus. 231 den ıkı gunde 28 e düşmüş. Kanama yok akıntı yok agrı yok . Başlar bır ıkı gune kanaman dedı. Dedık bu ıkı oldu nasıl önüne gecebılırız . Esıme sperm testı vermesını soyledı. Tekrarlanan Kımyasal gebelikler sperm kalıtesınden kaynaklanıyor çoğunlukla bı baktıralım dedı. Ona gore tekrar konusalım dedı. Eylülden berı folık asıt kullanıyordum artık kullanma uc ay yeterlı kullanım dedı. Gynositol alıp kullanayımmı yumurta kalıtesını atttırmak ıcın dedım o bır vıtamın ve hıc bır yan etkısı yok kalıteyi arttırır kullan dedı. İşte boyle . Hiç üzülmedim hayırlısını dılerım hep rabbımden sağlıksızdı değerler bellıydı dıs gebelık olmadığına sukur ettım. Vardır rabbımın bır bıldıgı🙏 Umarım en yakın zamanda guzel saglıklı gebelıkler gecırırız cümlemiz❤️
Rabbim inşallah hayırla ve sağlıkla tekrar verir 🙏 Dün yaptığın artımed o yüzden mi negatif gösterdi acaba ? Ölçüm seviyesi yüksek olabilir belki. Benimde erken gebelik pozitif gösterirken, artımed negatif çıkarıyor.

Kızlar yardımınıza ihtiyacım var. Bu ay yumurtlamamdan 6/7 gün sonra yumurtlamamın olduğu kasığım atmaya başladı biraz biraz. Bir gün de kahverengi akıntı oldu açık renkti ve geçti. Bir de adete 1 hafta kala göğüs ağrım başladı. Sizce gebelik olabilir mi yoksa :dua:hayal mi kuruyorum
Benimde aynı oldu insllah yerlesmedir

O yüzden ben kimseye söylemedim. Eşimle anlaştık. Olursa olur olmazsa önümüze bakarız dedik. Bu süreç zaten stresli geçiyor özellikle anne adayları için, bir de her ay "var mı bişi, yok mu bu ay bişi vs. gibi" cümleler duymak istemiyorum.
Valla en güzelini yapmışsınız ben zanettim ki hemen olur soranlara denemekere yeni basladik dedim baktım bir ay yok iki ay yok üç derken 8 ay oldu doğal olarak herkes soruyir hala yok mu diye insanı iyice strese sokuyor yeni denemeye başlayan arkadaşlara tavsiye olsun aman söylemeyin düşünmüyoruz henüz deyin

Gecikmemin 2. Günü 27 ile sonuclandı sonucum canım düşük cıktı diye üzülüyorum perşembe günü sağlık ocağında vericem tekrardan bakalım yükselir inşallah sizin idrarda mı pozitifti
Erken gebelik testi bat'a 3 gün kala silik çıkmıştı ama pembe şeklindeydi.
Akabinde normal gebelik testi yapmıştım ama çıkmamıştı.
Bugün bat'a 1 gün varken tekrar erken gebelik testi yaptım, ikinci çizgi öncekinden daha belirgin çıktı. İki çizgi de aynı koyulukta değil ama yine de belli ikinci çizgi.
Kan verdim, yarın çıkacak. Yarın netleşir 🤗

X