Gebeliğe Hazırlık 2023 Ocak Gebelik Planlayanlar 🦋🌹

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhabalar hanımlar . Birşey sormak istiyorum . Yılbaşı gecesi kan tahlilim 35.75 ti gebeliğin ilk haftası olduğu için böyle çıkmış olabilir dedi hemşire . Bugün tekrar bı kan verdim . 26 çıktı değer . Dış gebelik olma ihtimali varmı acaba spiral de yerindeymis kayma gibi bı durum yokmuş
Spiral takiliyken mi oluşmuş gebelik kimyasal da olabilir

Bende 10 gün kadar spor yapmaya çok dikkat ettim yumurtlama bugün olacak galiba. Normalde 2 gün önce olacaktı gecikti. Spor mu etkiledi anlamadım belki sende de öyle oldu. Bugün sabaha kadar hep açık renkti lh testi bugün sabah birden koyulaştı
Sabah ovulasyon testi yapmistim negatifti. 12 saat sonra bu aksam yine yaptim ve pozitif. Ama hala akinti yok. Kafam karisik. Gunde iki test (sabah ve aksam) ile takibe devam edicem. Ama duydugum hep akintinin yumurta aki gibi uzayan olmasi gerektigi ki spermlerin rahim icinde ilerlemesine yardimci olsun. Akinti degismez ise surecin geri kalanini etkilenir mi?

Eklentiler

• 885E1E37-0EEF-487E-91D8-F0D5E670274A.jpeg
    885E1E37-0EEF-487E-91D8-F0D5E670274A.jpeg
    151,2 KB · Görüntüleme: 44
Merhabaaa :-)

18 aylik bir oğlum var , nerde bebek görse kosup sarılıyor oynamaya çalışıyor normalde kuzenleri felan var oynuyolar yanliz degil asla ama sanirim o kardeş istiyor bende yas farki olmasin diye kardes yapmaya karar verdim.

Oğlum zor büyüdü epey büyürken birkac kez imkansiza yakin dedigim vakalarla hamile kaldim ama devam etmedi kimyasal oldu.

Doktora gittim herhangi bir problem yokmuş şükür ki.

7 ocak ta adet olacagim. 25 -27 gun felan sürüyor dongum.

Ovulasyon testi edindim gelir birkaç güne. Normalde yogun yumurtlama akintisi görüyorum ama yinede aldim.

Allah herkesin kucağını doldursun 😊😊😊😊🤝🤝
Sat ve bat özelden yazar mısın kuzum

Yaa neden düşmüş ki 😳 inşallah en kısa zamanda alırsınız güzel haberler 🙏
İnşallah canım.ya aslında şöyle ben varikosel olduğunu bilmeden çok vitamin takviyesi keçiboynuzu bal polenler yedirdim üç ay boyunca sonra eşimin doktorunu bulduk ameliyat olması gerekiyor dedi bir hafta sonra ameliyat oldu.ve bir ay sonra falan eşim dört ay şehir dışına gitti geldi dikkat etmedik.ama bnm doktorum da eşimin değerleri için normal diyo son olarak hag çekildim bekliyorum bakalım

Sabah ovulasyon testi yapmistim negatifti. 12 saat sonra bu aksam yine yaptim ve pozitif. Ama hala akinti yok. Kafam karisik. Gunde iki test (sabah ve aksam) ile takibe devam edicem. Ama duydugum hep akintinin yumurta aki gibi uzayan olmasi gerektigi ki spermlerin rahim icinde ilerlemesine yardimci olsun. Akinti degismez ise surecin geri kalanini etkilenir mi?
Pik olmuş bak seninki de. Aynen sabahta yap silikleştiği zaman çok kıymetli. Benimde bugün pik oldu yarın çatlar. Bu hafta bol bol değerlendircem ☺️

Kuzum ben bu ay yumurtlama akıntısı görmeden hamile kaldım pozitifse bugun ve diğer 2 3 günü degerlendir

Brnim annemde spiral ile hamile kalmış ben 3 aylık bebisken hemde ve doğmuş kardesimde ama annem benim spiral kaymış demişti arkadaşımızın kaymamis da ondan şaşırdım
Aa evet gorumceminkide kalmıştı o kısmı kaçırdım sanırım belkide kalmıştır ya kaymadan olması mucize cidden iste olacağı varsa en iyi korunma yöntemi de olsa oluyor burda akrabimiz kordonu bağlıyken kaldi mucize resmen 🤭

Merhabaaa :-)

18 aylik bir oğlum var , nerde bebek görse kosup sarılıyor oynamaya çalışıyor normalde kuzenleri felan var oynuyolar yanliz degil asla ama sanirim o kardeş istiyor bende yas farki olmasin diye kardes yapmaya karar verdim.

Oğlum zor büyüdü epey büyürken birkac kez imkansiza yakin dedigim vakalarla hamile kaldim ama devam etmedi kimyasal oldu.

Doktora gittim herhangi bir problem yokmuş şükür ki.

7 ocak ta adet olacagim. 25 -27 gun felan sürüyor dongum.

Ovulasyon testi edindim gelir birkaç güne. Normalde yogun yumurtlama akintisi görüyorum ama yinede aldim.

Allah herkesin kucağını doldursun 😊😊😊😊🤝🤝
Yaaa yalnız değilmişim benimde oğlum 17 aylık olmak üzere bende yaş farkı çok olmasın istiyorum birde benimde oğlum bebeklerle çok oyalanıyor bir yere gittiğimizde falan kıskançlığıda yok umarım kardeşiylede böyle olur birde ben şuanda oğluma bakan yok diye çalışamıyorum her türlü evdeyim yani ilerde oğlum büyüdüğünde bu seferde ikinci çocuk büyüsün diye bekliycem bir sürü yılım çöp olcak en azından ikisi birlikte büyürler 12 yaşlarına falan geldiğindede sürekli bir işe girer çalışırım hayırlısı bakalım

fnd_50 fnd_50 kız ben sana o yumoş dün çatlamış dememişmiydim😂😂😂 allahım gene yanıltmadığın için teşekkür ederim 🤲🏻🤲🏻😂
O kadar lafa utandı çatladı sonunda hahahahhah valla aynen artık çatladığına şükrediyordum dün boşluk bırakmıştık bir gün öncesi değerlendirmiştik artık hayırlısı diyip önüme bakacağım çatladı ya buna şükür😃

X