2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
Kızlar 4+4, bugün baya kasık ağrım vardı, hala var. Adet olmadan önce olur ya hani, aynı öyle. Bu saatte sağa sola döndüm uyuyamadım. Normal mi yoksa bir problem mi var sizce? Hiç kanamam olmadı, dün de ultrasonda ilk kez gördük bebişi, her şey normal ve istediğimiz gibi görünüyor demişti doktor. Korkuyorum şu an kasık ağrısından dolayı.
Rahim genişlemeye başladığı için kasık ağrısı oluyor ve normal diye duymuştum. İçini ferah tut bel, kasık ağrıları falan hayatımızın bi rutini olacak artık 😂

İlk 5+6 da oldu sabahtan ikindiye kadar az az lekelenme şeklinde. Doktora gittim bir sıkıntı yok dedi. Birazcık gördüğüm oluyor hala. Kanama görürsen gel demişti lekekenmeler için gitmedim bi daha
Ben de dün gittim de benim de pazartesi oldu. Kahverengi leke halinde ama yoğun değil.yani dikkatli bakmasam görmem bile .ama gittim doktor baktı ultrasonla,kese çevresinde küçük bir kanama alanı oluşmuş dedi riskli değil ama dinlen dedi ve progestan başlayalım dedi

Herkese selamlar sanırım bende anne oluyorum. Tüp bebek sürecine başlayacaktık. Biosteron kullanıyordum(DHEA) renglim gecikti erken gebelik testi yaptım iki tane evde vardı. Pozitif çıktı. Yarında kan baktıracağım inşallah 🙏🏻
Hayırlı olsun canım 🥰ben de aşılmaya başlamak için gitmiştim betam pozitif geldi

Ben de dün gittim de benim de pazartesi oldu. Kahverengi leke halinde ama yoğun değil.yani dikkatli bakmasam görmem bile .ama gittim doktor baktı ultrasonla,kese çevresinde küçük bir kanama alanı oluşmuş dedi riskli değil ama dinlen dedi ve progestan başlayalım dedi
Benim doktorum biraz farklı konuştu. Sağlıksızsa düşer ilaç verip müdahale etmeyeceğiz dedi

İlk 5+6 da oldu sabahtan ikindiye kadar az az lekelenme şeklinde. Doktora gittim bir sıkıntı yok dedi. Birazcık gördüğüm oluyor hala. Kanama görürsen gel demişti lekekenmeler için gitmedim bi daha
Şimdi doktordan çıktım, yolk sac ve keseyi gördük 11mm imiş😍 sata göre 5+1im ama geriden geliyormuş 4+6 gözüküyor keseye göre. Bebiş henüz nokta kadar olduğu içşn doğal ve dengeli beslenmek yeter, 5.aydan sonra asıl dikkat edilmesi gerek beslenmeye bebeğin de sağlıklı kilo alması için dedi. Orucu da tutabilirsin ama zorlandığın anda bırak dedi

Şimdi doktordan çıktım, yolk sac ve keseyi gördük 11mm imiş😍 sata göre 5+1im ama geriden geliyormuş 4+6 gözüküyor keseye göre. Bebiş henüz nokta kadar olduğu içşn doğal ve dengeli beslenmek yeter, 5.aydan sonra asıl dikkat edilmesi gerek beslenmeye bebeğin de sağlıklı kilo alması için dedi. Orucu da tutabilirsin ama zorlandığın anda bırak dedi
Maşallah küçük susam tanesine 🥰🤗 Ay sağol canım yaa içimi rahatlattın 🤗🤗

bendede ikiniglan var bu üçüncü bakalim neler yasiyacagiz. hep oglan geliyir aklimiza aslinda %50 ihtimal ikiside 🤣
aynen öyle ihtimal ama alışınca 2 oğlana:KK66:
Benimde 2 kızım var bu 3uncu su olacak Allahın izni ile. Erkek çocuklarda bulantı olmuyor mu?daha öncede duymuştum ama bazılarıda tersini söyledi hep. Aşırı acı yeme isteği turşu bunaltı erkek bebeklerde de oluyormuş. 2 çocuk doğurdum ama bulantı hangi haftalarda olırdu unuttum. Hatırlıyormusun uz siz
.
kişiye göre değişiyormuş tabi ki ama benim ikisinde de hiç olmadı
Taze anneler oruç tutacak mısınız? Doktora danışmayı unutmuşum o yüzden soruyorum. Doktoru oruç tut, tutma diyen oldu mu?
tutarım inşallah şuan bi sıkıntı yok tutabildiğim yere kadar

Ben gebeliğimi öğrenmeden bir gün önce kanamam oldu. Haftasonu da devam edince 3+6 da gitmek zorunda kaldım. Geçen hafta 3 kere gittim🫢 gebeliğimi öncesinde hissettiğim için 28 marta randevu almıştım, ilk kontrol için ama planladığım gibi olmadı😅
🤣🤣🤣masallah şu ilk süreçler cok zor ya allah hepimize saglıkla atlatmayı nasip etsin

X