2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
İnşallah☺️ sizde ne gibi değişiklikler var bende bi ani bastıram uyku durumu var bir de uzun süre aç duramıyorum sürekli bişiler atıştırasım geliyor..
Hangi folik asite başladınız
Bendede aşırı uyku hali var pregestan kullanıyorum ondan kaynaklandığını düşünüyorum ben ama bulantılarım arttı baya dün akşam aşırı şiddetli bir sekilde bulantım vardı bulantı hapı prilam kullanıyorum bugün çok rahattım sayesinde meme hassasiyeti var elimi dokunamiyorum folik asit olarak diofol başladık

Bende tutmayı deneyeceğim zorlamadığı sürece tutulur bence. Bu dönemde bulantıdan hiç bişey yiyemeyenler oluyor sonuçta. Sahurda iyi yedikten sonra sorun olmaz inşallah. Zaten oruç olmadığım halde bile canım yemek istemiyor açlık hissi olmuyor.
Benim kan şekerim düşüyor, eskiden oruç tutmadığım zamanlarda bile akşama kadar bir şey yemediğim zamanları bilirim ancak sabah uyandıktan bir kaç saat sonra bir şey yememiş olursam başım dönüyor, gözüm kararıyor. Çok normal gerçi hamileliğin başında.
İlk aylar için oruç tutmak bu yüzden zor olabilir. Tabi herkesin kendi kararı 🌸🎈

Benim kan şekerim düşüyor, eskiden oruç tutmadığım zamanlarda bile akşama kadar bir şey yemediğim zamanları bilirim ancak sabah uyandıktan bir kaç saat sonra bir şey yememiş olursam başım dönüyor, gözüm kararıyor. Çok normal gerçi hamileliğin başında.
İlk aylar için oruç tutmak bu yüzden zor olabilir. Tabi herkesin kendi kararı 🌸🎈
Tabi ki sağlık en önemlisi bu süreçte dediğim gibi bende deneyeceğim eğer vücudum kaldıramazsa zorlamak mantıklı değil☺️

ilk aylar tutmak daha zor genelde mide bulantısından tutulamıyor zaten yemek yenilmese bile dört aydan sonraki süreçte daha rahat tutulabilir. benimde ilk aylarda oruç olsaydı tutamazdım

Ben 2 doğum yaptım ıkısındede ramazana denk geldim ve hem orucumu hem teravih namazımı kıldım. Doktora sormak gerekiyor zırlanmıyan zararı olmayan var ise tutmak daha iyi bence. Ama vucuda ağır gelip tehlikeli durum varsa dinen tutmak caiz değil. Rabbim hepinizin niyetini kabul etsin

Tabi ki sağlık en önemlisi bu süreçte dediğim gibi bende deneyeceğim eğer vücudum kaldıramazsa zorlamak mantıklı değil☺️
İlk ayda oruç faydalı oluyor genelde bebek şuan senden beslenmiyor mesela. Ben oruç tutunca mide bulantısı olmuyor ben hep faydasını gördüm. Benim vucudum ile alakalı dediğin gibi

Kızlar merhabalar 6+0 kese var yolk var kalp atışı için 2 hafta sonra gel dedi , idrar yollarımda enfeksiyon için tek kullanımlık toz verdi ama doktoruma sormayı unuttum kasık ağrısı adet olacakmış gibi ağrı hariç göbek deliğinin etrafında çekilme gibi ağrı yaşayan oldu mu ?
Ben yaşıyorum ve endişelendim baya. Sağ kasık ağrısı hem göbeğe hem bacağa vuruyor

Merhaba kardeşlerim ben dün test yaptım reglim 18 şubat 26 günde bir oluyorum test yanılmazsa 3 evladım geliyor sizde bakarmısınız bu arada kasım annelerinin sayfası değilmi takip postu yok da sayfa başında

Eklentiler

• IMG_20230321_011623.jpg
    IMG_20230321_011623.jpg
    74,9 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_20230321_011613.jpg
    IMG_20230321_011613.jpg
    67,6 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_20230321_004234.jpg
    IMG_20230321_004234.jpg
    25,8 KB · Görüntüleme: 39
Merhaba kardeşlerim ben dün test yaptım reglim 18 şubat 26 günde bir oluyorum test yanılmazsa 3 evladım geliyor sizde bakarmısınız bu arada kasım annelerinin sayfası değilmi takip postu yok da sayfa başında
Hayırlı olsun . Yanılmaz gibi test sağlıkla gelsin .

Ben yaşıyorum ve endişelendim baya. Sağ kasık ağrısı hem göbeğe hem bacağa vuruyor
Ben hala yaşıyorum gidip gelen ağrılar şeklinde bazen hiç ağrım olmuyor ve gece adet oluyorum sanıp ağrıma uyanıyorum ağrıdan ama lekelenme veya kanamam olmadığı için kendi kendimi rahatlatmaya çalışıyorum, ondan önce de bir kez uykumdan uyanmıştım bu derece oluşu 2.kez oluyor bende endişeliyim baya

Ben hala yaşıyorum gidip gelen ağrılar şeklinde bazen hiç ağrım olmuyor ve gece adet oluyorum sanıp ağrıma uyanıyorum ağrıdan ama lekelenme veya kanamam olmadığı için kendi kendimi rahatlatmaya çalışıyorum, ondan önce de bir kez uykumdan uyanmıştım bu derece oluşu 2.kez oluyor bende endişeliyim baya
Şuan hafif kasik ağrısı var bende de.ama çok zorlamiyor.gaz sancısı da olabilir karnım baya gurulduyor

X