2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
Ben yapamıyorum o kadar. Çok sağlıksız beslenmiyorum ama aşırı sağlıklı beslendigimde söylenemez. Hersey tamamda o pizza gözümden gitmiyor yesem bişey olur mu acaba delircem😒 ben kahvaltıda çay içip öğlen kahve içiyorum bu arada. Akşam çayından vazgecip öyle yapabilirsin bence

Ben bekleyemedim görüntülü arayıp söyledim hemen🤣🤣
Pizzayı kendin yapsan 🤗 tabi bir bağışıklık sorunum var demişsin, onu tetikler mi bilemedim. Çaydan hiç vazgeçemiyorum, ben öğretmenim okulda her teneffüs bir kupa çay içerdim. Onu bıraktım, o yüzden akşam açıkta olsa çay içmek bana iyi geliyor. Bu arada kızartma hamur işi vs yiyorum günlük beslendiğim gibi ama kahvaltıda avokado, ara öğün kuru yemiş yoğurt, meyve vs dikkat ediyorum. He tabi bir de demir ilacı kullanıyordum doktor bıraktırdı, her sabah pekmez balla destekliyorum kendimi.

Benim düşük ya da dış gebelik ihtimalim var, o korkutuyor beni. Malum aileler daha çok etkileniyor. Kese oluşmaya başlamış, ay sonu kalp atışını duyarsam rahatlayacağım galiba 🤗🤗

Pizzayı kendin yapsan 🤗 tabi bir bağışıklık sorunum var demişsin, onu tetikler mi bilemedim. Çaydan hiç vazgeçemiyorum, ben öğretmenim okulda her teneffüs bir kupa çay içerdim. Onu bıraktım, o yüzden akşam açıkta olsa çay içmek bana iyi geliyor. Bu arada kızartma hamur işi vs yiyorum günlük beslendiğim gibi ama kahvaltıda avokado, ara öğün kuru yemiş yoğurt, meyve vs dikkat ediyorum. He tabi bir de demir ilacı kullanıyordum doktor bıraktırdı, her sabah pekmez balla destekliyorum kendimi.

Benim düşük ya da dış gebelik ihtimalim var, o korkutuyor beni. Malum aileler daha çok etkileniyor. Kese oluşmaya başlamış, ay sonu kalp atışını duyarsam rahatlayacağım galiba 🤗🤗
İşlenmiş gidalar için sıkıntı diyolar işte ama çok iyi pişirse yenebilirmis ama kendi yapacağım da onun lezzetini vermez 🤣
Umarım sorunsuz bir süreç geçirir sağlıkla alırsın kucağına canım 🤲

biz de bugün kalp atışını duyduk çok şükür 7+0 🙏🏽 ama benim kaygılarım bitmiyor yok geriden mi geliyor gelişimi yok ileriki haftalarda bi şey olur mu derken kafamda sürekli sorular. Doktor iki hafta sonraya randevu verdi tekrar gideceğiz bakalım.
Ben de aynı tarihte öğrendim. Bana da iki hafta sonra gel dedi ama nasıl zaman geçecek bilmiyorum 🥹

Ben aşırı mide bulantısıyla acile gidip değerimin 3.49 olduğunu öğrenmiştim😅😅 genel anlamda da midemde ve burnumda hassasiyetim olduğu için bu dönemde daha da arttı🤭🤭
Tabi bazılarında daha da hızlı gelişiyor benim ilk gebelikte ve ikinci gebelikte belirtiler o kadar farklı ki mesela ilkinde akıntı çoktu bunda çok az sonra bunda ağız kuruluğu çok yorgunluk hissi az 🤭

Merhaba hanımlar yaptınızmı anne listesi bilmiyorum benide eklermisiniz. Son adetim 13 şubat idi kan testi idrar testi yaptım ultrason da dahil Allahın izni ile hamileyim. Hapinize sağlıklı bir hamilelik dönemi diliyorum 🌹
Benim de son adet 13 Şubat canım,kese gözüktü mu ultrasonda, hayırlı olsun bebeğin 🥰

Kızlar selam. Ya bende inanılmaz şekilde sağlıksız şeyler aşerme durumu var. Benim gibi olan var mı? Sürekli pizza, kumru sandviç vs gibi şeyler istiyorum ama bir yandan toksoplazma bağışıklığım yok napcam ben böyle ya 😐
Benim de canım saçma sapan şeyler istiyor ama yemiyorum.ambalajdan uzak durmaya caliscam

Bu arada gebeliğinizi ailelere ne zaman söylediniz? Biz ailelerimizden uzakta yaşadığımız için bayrama kadar bekleyelim diyoruz ama bir yandan da herkese söylemek istiyorum 😅 ilk gebelik olmasının heyecanı sanırım🙈
Biz soylemicez, doğunca öğrenirler,uzak yerdeyiz zaten😁😁

X