2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
Kızlar, ben özel hastaneye gidiyorum. Doktorum kan tahlillerini sağlık ocağında yaptır dedi. Kendi doktorum sistemde daha hamileliğimi başlatmamış kalp atışı duyulmadı diye. Benimde geç döllenme oldu ve adet düzensizliğim var. aslında doktoruma göre 5 haftalığım ama sağlık ocağındaki kadın son adet günüme göre yaptığı için 8 haftalıksın diyor. Kadına başlatmayın doktorum başlatır zaten desemde başlattı. Arada 3 hafta fark var. Bunu doktor sistemden düzeltebilir mi acaba? Çünkü haftaya göre bebeğe yapılan testler bu şekilde hep geriden gelecek. Çok kafama taktım bu durumu. Hayır bide doktorum kese gelişimine göre takip etçez senin haftanı son adete göre değil dedi yani. Sağlık ocağı işi batırdı.
Canım bildiğime göre sata göre takip edilir normal olan o . Bence doktorun baslatsaydı bile 8den baslatırdı zaten . Yumurtanın olgunluguna göre ölçülüyor çünkü ne zaman döllendiğiyle değil . Sadece doktorun keseyi görmek istemiş anladığım kadarıyla

merhaba kızlar benim de sat 6 subat . Haftaya cumartesiye aldım doktorla ilk randevumu . Biraz gec gibi ama hem keseyi görsün hem de kalp atışı varsa dinlesin istedim 🤣 gecen hamileliğimde de 7 haftalıkken fark etmiştim hamile oldugumu varsın olsun 🤣

Heh çok sevindim öyleyse❤️ biz bilmiyoruz sonuçta doktor kontrolü olmadan olası kötü ihtimalle karşılaşma diye telaş yaptık. Ben tüp bebek ile hamile kaldım. Transfer başlamadan ilaçlara başlamıştım doğru zaman nedir ben bilmiyorum ama tecrübeli anneler mutlaka cevaplayacaktır. Sağlıkla gelsin inşallah 🤲🏻
İnşallahhh 🤲🏼🤲🏼🤲🏼

Hayır canım benim bebeğimin böbrekleri ve idrar kesesi yoktu o yüzden pıhtılaşma riskine karşılık başlattı doktorum. Sende doktorunla yada sekreteriyle konuşup durumunu söyle hemen başla🙏🏻
Anladım senin durumun farklıymış. Teşekkürler 🤗🤗

z
merhaba kızlar benim de sat 6 subat . Haftaya cumartesiye aldım doktorla ilk randevumu . Biraz gec gibi ama hem keseyi görsün hem de kalp atışı varsa dinlesin istedim 🤣 gecen hamileliğimde de 7 haftalıkken fark etmiştim hamile oldugumu varsın olsun 🤣
merhaba hayırlı olsun 🥰bence de mantıklı 7 haftalıkken kalp atısını duymusmuydunuz

Allah razı olsun canım içimi rahatlattın. Lekelenmem hiç olmadı. Ağrimda şuan hiç yok hatta bilmesem tamamen normal halimdeyim. Böyle olunca da bir şey mi oldu diye endişe ediyorum 🙈İnşallah güzel gider hersey sağlıkla kucagimiza alırız her birimiz 🙏
İnşallah canım. Benim de hiç birşey yokken bile anksiyetem tavan yapmış durumda korkuyorum hep vesvese dolu içim. Allah içimize ferahlık versin 🥹🤲

benimde carsamba 52.2 olarak cikti bakalim bugun artmismi tahmini 27 kasim oluyor tabi üçüncü olunca daha erkene geleck bir kizin var degilmi 😌 insallah degerim yukselmistirde sizinle devam ederim 🙏 sizinkiler buyumus masallahhh
Yaa hadii inşallah herşey rast gitsin yine beraber bekleyelim 🤲🏻 Evet kızım abla olacak inşallah oda cok zorlu yollardan gelmişti .

En güzeli . Eğer telaş yapacak geçmişiniz yoksa 7. Haftada gidip kalp ve keseyi görüp rahat edeceksın tek seferde . Kandı keseydı kalpti strest hepsı.

Canım bildiğime göre sata göre takip edilir normal olan o . Bence doktorun baslatsaydı bile 8den baslatırdı zaten . Yumurtanın olgunluguna göre ölçülüyor çünkü ne zaman döllendiğiyle değil . Sadece doktorun keseyi görmek istemiş anladığım kadarıyla
Ama ben adet tarihimi bilmiyorda olabilirdim. Ne olacak şimdi 2 hafta erken doğum mu yapacağım adet tarihimi baz alırsak🙄 sağlık ocağına göre 8 haftalığım doktoruma göre 6

Ama ben adet tarihimi bilmiyorda olabilirdim. Ne olacak şimdi 2 hafta erken doğum mu yapacağım adet tarihimi baz alırsak🙄 sağlık ocağına göre 8 haftalığım doktoruma göre 6
Yok yok doktora kontrole gıdınce yazacak usg de ordan takıp edeceksın kac haftalık oldugunu.

Hiç birşeyi kafana takma emin ol bir şeyleri bilmek çok daha kötü
Haklısın. 1 hafta falan farketse sorun değilde iki taraf arasında çok fark olunca tarama testleri vs neye göre yapılcak diye panik oldum açıkçası. Zaten 24 şubatta kan testim negatifti 8 haftalık olmuş olsam pozitif çıkması gerekirdi o zaman da

Haklısın. 1 hafta falan farketse sorun değilde iki taraf arasında çok fark olunca tarama testleri vs neye göre yapılcak diye panik oldum açıkçası. Zaten 24 şubatta kan testim negatifti 8 haftalık olmuş olsam pozitif çıkması gerekirdi o zaman da
Merak etme doktorun herseyi ayarlar sen sakin ol doktoruna belirt saglık ocagının yaptıgını

X