2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
hanımlar ben grip geçmeden şimdide boğaz enfeksiyonu geçiriyorum. Bu gripten çok daha beter. AntbiyotiksiZ geçmiyor biliyorsunuz. Acile gittim halsiz ve vücut ağrımla Dr sadece parol serum taktırdı . 3 aydan sonra antb kullanabiliyormuşum. Ama bu çok acı verici 😥 evde karbonatlı suyla gargara yapıyorum ama ne kadar etkili olacak şüpheli. Denenip onaylanmış geleneksel yöntemleriniz varmı? Herşeyi denerim şuan😥
Canım çok geçmiş olsun ❤️ benim kronik olduğu için boğaz agrisini ve yutkunamamayi tek geçiren yöntemim tuzlu + karbonatlı su. kaynamış ılımış suyun içine tuzu bogazimi yakacak derecede boca ediyorum karbonati o kadar atmana gerek yok. Günde 6-7 kere gargara yapıyorum gargarayi yaptıktan sonra bi yarım saat birşey yeyip içmiyorum ki tuz boğazımda kalsın. Bir de viksi boğazıma sürüp tülbentle bağlıyorum ben çok iyi geliyor

Ya ne güzel 12 veya 13 de gitseniz daha iyi olmaz mı 11 haftada ölçülerini yapamazlar tekrar ama 12 13 haftada burun kemiği ense kalınlığı hepsine bakılıyor bende aslında o yüzden 9 değilde 12 haftada gideyim diye düşünmüştüm gerçi biz anneler sabırlı değiliz bende yarına randevu aldım anlık bir kararla
Doktorum tarihi kendisi verdi, vardır bir bildiği diye düşünüyorum. Nifty testi yaptıracağım zaten tam onun haftasına uygun oluyor 🌸

hanımlar ben grip geçmeden şimdide boğaz enfeksiyonu geçiriyorum. Bu gripten çok daha beter. AntbiyotiksiZ geçmiyor biliyorsunuz. Acile gittim halsiz ve vücut ağrımla Dr sadece parol serum taktırdı . 3 aydan sonra antb kullanabiliyormuşum. Ama bu çok acı verici 😥 evde karbonatlı suyla gargara yapıyorum ama ne kadar etkili olacak şüpheli. Denenip onaylanmış geleneksel yöntemleriniz varmı? Herşeyi denerim şuan😥
Canım eşim eczacı bana bir tane doğal pastil getirmişti işe yaradı gibi benimde şuan hali hazırda boğaz ağrım var. Belki denemek istersin

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    115,6 KB · Görüntüleme: 28
Mehmet bardakçı hakkında hiç iyi şeyler duymadım. Komşum onda doğum yaptı da doğumu çok kötü geçmiş. Kötü davranışlar kadına. doğumu gece olmus. Çok kan kaybetmiş. kimse de farketmemis. Sabaha kadar öylece bekletmisler. Sabah kan vermisler. Nerdeyse ölüyormuş kadin. Bir de sezeryan destekleyen bir doktor. Bence iyi düşünün
Ayy neler diyon ayy 😥😥

Bende progestan kullanıyorum ve akıntım oluyor doktora sordum dediki ilaçtandır çamaşırını sık sık değiştir şuan ilaç takviyesi yapmayalım çok erken dedi
İlacın aktığını net gördüm ben de normal bir akıntı gibi değildi. Aynen ben de sürekli çamaşırımi değiştiriyorum bir de ilacı ilk koyduğum zaman günlük ped takıyorum

Merhaba kızlar. Merak ettim de hamile olduğunuzu testte görünce ne hissettiniz ve eşinize nasıl söylediniz?? Ben ikinci kırmızı çizgiyi görünce inanamamiştim ve yanlış gördüğümü düşünmüştüm 😁 eşim de başka odadaydi. Yanıma gelince dayanamayip ağlamıştım ve o da aynı şekilde ağlamıştı ❤️ sizinki nasıl oldu ??
Gittim test aldım yaptım iki net çizgi .. Sonra kadın doguma randevu aldım gıttım kan verdim oda tamam . Ama gel gör ki hala acaba mı ? Bendede 2 kımyasal 1 düşük . Neyse aksam oldu eşim geldi ..Dedim sana bişey söylemem lazım kızın gelmeden ne oldu söyle dedi.. Dedim hamileyim ohaa dedi 🤣🤣🤣 Bu kadar anlatacaklarım ..

Ertesi gün diyor ki biz bu haberlere sevinemiyoruz ki evet dedim insan bi sarılır öper 😂 Biz doğana kadar gebeliğe inanamıyoruz 🤣

Merhaba acaba yerleşimi akıntısı nedir bunu ilk defa duyuyorum benim de şu an sarımsı afedersiniz sümük gibi bir akıntım var
Açık sütlü kahve rengi gibi ya da çok açık pembe leke oluyor tabi bu herkeste olacak gibi birşey değil. Sizinki bana yumurtlama akıntısını çağrıştırdı.

Kızlar sık idrara çıkma olayı var mı sizde de? Gün içinde alıştım artık da gece uyku kalitemi etkiliyor çok erken uyanıyorum ve bir daha çok zor uyuyorum hep uykularım bölük bölük 🥺
Ben de çok sık idrara çıkıyorum ama uykum çok ağır olduğu için gece uyanıyorum sabah tuvalete zor yetisiyorum 😅😅 uyku yönünden de istediğim zaman yatıp en az 10 saat uyuyabilen bir yapım vardı ama hamile olduğumdan beri sabah 7.30 da gözümü açıyorum çok garip geliyor

Gittim test aldım yaptım iki net çizgi .. Sonra kadın doguma randevu aldım gıttım kan verdim oda tamam . Ama gel gör ki hala acaba mı ? Bendede 2 kımyasal 1 düşük . Neyse aksam oldu eşim geldi ..Dedim sana bişey söylemem lazım kızın gelmeden ne oldu söyle dedi.. Dedim hamileyim ohaa dedi 🤣🤣🤣 Bu kadar anlatacaklarım ..

Ertesi gün diyor ki biz bu haberlere sevinemiyoruz ki evet dedim insan bi sarılır öper 😂 Biz doğana kadar gebeliğe inanamıyoruz 🤣
Aslında yazmayacaktım kimseyi telaşta koyup kötü etkilememek için ama sizler rahatça yazdığınız için yazmak istedim belki de herkese umut olur bilinmez.
Benim kızımdan önce 2 kimyasal 1 dış gebelik 1 9. Haftada kalp durmasından ikiz gebelik 1 tane de 21. Haftada beyin anomalisinden dolayı maalesef sezaryen doğumla gerçekleştirdiğim ölü doğumum var. Çok şükür arkasından kızım dünyaya geldi. Geçtiğimiz Ocak ayında da yine bir kimyasalım var. Şükür şu an 5+6 dayım ama farkettiyseniz ismimi listeye bile kaydettirmedim. Eşimin öğrenince ilk tepkisi de hele bir kucağımıza alalım da oldu 😂yani doğurana kadar bebeğim var diyemiyorum ama her zaman pozitif bakıyorum inşallah rabbimden hayırlı olan gelir hepimize 🥰
Lütfen yazdıklarımdan etkilenmeyin çünkü benim durumum çok farklı. Genetik rahatsızlık diyebiliriz.

Aslında yazmayacaktım kimseyi telaşta koyup kötü etkilememek için ama sizler rahatça yazdığınız için yazmak istedim belki de herkese umut olur bilinmez.
Benim kızımdan önce 2 kimyasal 1 dış gebelik 1 9. Haftada kalp durmasından ikiz gebelik 1 tane de 21. Haftada beyin anomalisinden dolayı maalesef sezaryen doğumla gerçekleştirdiğim ölü doğumum var. Çok şükür arkasından kızım dünyaya geldi. Geçtiğimiz Ocak ayında da yine bir kimyasalım var. Şükür şu an 5+6 dayım ama farkettiyseniz ismimi listeye bile kaydettirmedim. Eşimin öğrenince ilk tepkisi de hele bir kucağımıza alalım da oldu 😂yani doğurana kadar bebeğim var diyemiyorum ama her zaman pozitif bakıyorum inşallah rabbimden hayırlı olan gelir hepimize 🥰
Lütfen yazdıklarımdan etkilenmeyin çünkü benim durumum çok farklı. Genetik rahatsızlık diyebiliriz.
Sende totem yap adını yazdır listeye .. İnançlı insanlarız şükür edebiliyorsak .. Ben bugun böyleyim yarın ne olacagımı bilemem . Ama umudumu kaybetmeden listeye ilk adımı yazdırdım . Olursa olur olmazsa Vardır Rabbimin bir bildiği 🤲🏻
Rabbim Sağlıkla sıhhatle kucagımıza almayı nasip etsin cümlemize ..

Ben de çok sık idrara çıkıyorum ama uykum çok ağır olduğu için gece uyanıyorum sabah tuvalete zor yetisiyorum 😅😅 uyku yönünden de istediğim zaman yatıp en az 10 saat uyuyabilen bir yapım vardı ama hamile olduğumdan beri sabah 7.30 da gözümü açıyorum çok garip geliyor
Evet evet ben de hamileliğimden beri erken kalkıyorum. Uyandigim zaman daha erken diye tekrar uyuyabilen birisiydim şimdi haftasonu bile sabahın köründe gözümü açıyorum daha da uyuyamıyorum 🥺

Evet evet ben de hamileliğimden beri erken kalkıyorum. Uyandigim zaman daha erken diye tekrar uyuyabilen birisiydim şimdi haftasonu bile sabahın köründe gözümü açıyorum daha da uyuyamıyorum 🥺
Heh tam anlamıyla ben vallahi 😪 bu arada benim düne kadar bir belirtim yoktu dün akşam mide bulantısı desen değil kusma değil ne bileyim boyle bir garip olduğum bir anda ağzımın tadı gitti modum düştü ve hiç bir şey yapmak istemedim şu anda da devam ediyor bulantı olmasın buna razıyım tabii 🤭

Merhaba kızlar. Merak ettim de hamile olduğunuzu testte görünce ne hissettiniz ve eşinize nasıl söylediniz?? Ben ikinci kırmızı çizgiyi görünce inanamamiştim ve yanlış gördüğümü düşünmüştüm 😁 eşim de başka odadaydi. Yanıma gelince dayanamayip ağlamıştım ve o da aynı şekilde ağlamıştı ❤️ sizinki nasıl oldu ??
Ben rüyamda gormustum ertesi gün test yaptım çok çok silikti inanmadım. Hatta eşime de negatif rüyam çıkmadı işte demiştim. Erken gebelik testi yaptım o tamamen negatifti. Sonra 2 gün sonrasinda yaptım yine negatif diye umursamamistim ama testin yanına döndüm yine silik ama bariz bi silik yani. Kahvaltı falan yapmıştım ama yine de test yapcam dedim. Yine erken gebelik testi yaptım ilk idrar olmayınca silik çıkarttı ama hemen de çıkarttı 😅ben bi ağlamaya başladım benim şimdi bebeğim mi oluyor diye 😂 silik de olsa eşime soylicem artık eminim dedim 😂 bir kutu hazırladım minik bı tavşan vardı önünde de kesesi vardı (keseye havuç koyuluyor) ben de havucu çıkartıp testi koydum bir de not yazdım yanına. Babacigimla başlayan eşime de şirket kutu göndermiş sen daha çok beğenirsin ama o yüzden sen aç falan dedim😂 açtı bı önce agilayamadi çünkü ben ona 2 gün önce negatif demiştim. Notta babacigimla başlayan bişey görünce muhabbet kuşumuz var onunla ilgili bişey sanmış( annesi babası gibiyiz o kusun da çok duskunuz 😂 ) sonra bir duygusallasma sarılma falan😂 sonraki gunler daha da koyulasti eşim iyice inandı artık beta da pozitif gelince 😂 ctesi keseyi gördük tamam şimdi artık inandım diyor hala 😂😂 hiç kaybımiz olmadı bizim çok şükür, ilk gebeligim.Allah hepimize sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin 🤲 ama hep temkinli ilerledik niyeyse bı tam inanamadik gibi oldu 😅 bayağı da uzun yazmışım ya kusura bakmayın 🌸

Heh tam anlamıyla ben vallahi 😪 bu arada benim düne kadar bir belirtim yoktu dün akşam mide bulantısı desen değil kusma değil ne bileyim boyle bir garip olduğum bir anda ağzımın tadı gitti modum düştü ve hiç bir şey yapmak istemedim şu anda da devam ediyor bulantı olmasın buna razıyım tabii 🤭
İki gün önce yaşadım aynı şeyi ama sonra geçti eski halime döndüm şükür, senin de çabucak geçer inşallah 🤲

X