2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
Gebelikte tetikliyormuş
Gebelikte artan östrojen hormonu, mukozalarda şime ve ödeme yol açarak salgı üretimini de arttırır. Yine gebelikte artan kan hacmi de mukozalardaki küçük damarlarda dolgunluğa sebep olur.
Bu şekilde yazıyo internette çok rahatsız edici ama ya umarım bu şekilde devam etmez🥺
Umarım ya günlerden beri burun kaşıntisindan o kadar rahatsızım ki 🥺 daha hamileligimi öğrenmeden nefes darlığı çekmeye başlamıştım korona falan oldum sandım soluk soluğa kalinca meğer o da kan akışından dolayiymis

Beta 1500 üstü vajinadan kese görünüyor deniyor. Benim gittiğim gün 7000 di önce karından sonra vajinadan baktı doktor. Sadece kese göründü. Bence bidaha kan verme. Durduk yere strese giriyor insan düşük de olsa yüksek de olsa. Eğer kanaman lekelenmen yoksa bebeğin büyüyordur Allah’ın izniyle. Hesap yapıp doktor gününü ayarlayabilirsin.
Dün gittim kan testi istedı
Persembe 51
Cumartesi236
Salı 615 sonucu gormeden haftaya salı gel dedı

Merhaba kızlar komşum adına yazıyorum 5 haftalık hamile dün kanaması olmuş bugün kesilmiş doktor igne yapıp göndermiş kese oluşmuş bir sıkıntı yok demiş kesede yine de tüp bebek olduğu için çok endişeli böyle olup sağlıklı ilerleyen varmi diye sormak istedim

Merhaba kızlar komşum adına yazıyorum 5 haftalık hamile dün kanaması olmuş bugün kesilmiş doktor igne yapıp göndermiş kese oluşmuş bir sıkıntı yok demiş kesede yine de tüp bebek olduğu için çok endişeli böyle olup sağlıklı ilerleyen varmi diye sormak istedim
Komşunuza söylesin hiç endişe etmesin çogu ınsanın kanaması oluyor . Bazılarının 9 ay bıle oluyor . Kesilmiş zaten çok şükür. Lekelenmeler normal aslında şiddetli agrı kanama çok olmadıkca anın tadını cıkarsın

Umarım ya günlerden beri burun kaşıntisindan o kadar rahatsızım ki 🥺 daha hamileligimi öğrenmeden nefes darlığı çekmeye başlamıştım korona falan oldum sandım soluk soluğa kalinca meğer o da kan akışından dolayiymis
Benim gebeliğimin en başından beri hatta adetimin geciktiği ilk günlerden beri var o meret ne yaptıysam olmadı burnum kurumuş kan dolu bir şekilde sürekli ağzımdan nefes alıyorum özellikle geceleri
Nem cihazı aldık eve bebek gelince de lazım olacak nasılsa diye evin nemi kalorifer de yandığı için çok düşük çıktı bu gece nem cihazı sayesinde rahat uyudum biraz daha aklınızda olsun

Kızlar selam gebelikte 5.haftada doktorun istediği hormon vitamin vs kan testlerini nerde yaptırdınız sağlık ocağı yapıyor mu biliyor musunuz ?

Kızlar bugün bulantılarım başladı yoğun olmasada 😞 birde vajina da anı bir batma agrı var korktum aya kalkamadım sizdede oldumu bu agrılar doğuma yakın olmuşdu bende 😵‍💫

Benim gebeliğimin en başından beri hatta adetimin geciktiği ilk günlerden beri var o meret ne yaptıysam olmadı burnum kurumuş kan dolu bir şekilde sürekli ağzımdan nefes alıyorum özellikle geceleri
Nem cihazı aldık eve bebek gelince de lazım olacak nasılsa diye evin nemi kalorifer de yandığı için çok düşük çıktı bu gece nem cihazı sayesinde rahat uyudum biraz daha aklınızda olsun
Aslında nem cihazı araştırıyorum ben de. Geçen sene Mayıs gibi dr'a gitmiştim alerjiden dolayı Haziran'da geçmişti sonra unuttum gitti. Şimdi tekrar başlayınca artık bebek de geliyor almalıyım dedim ama hangisini almam gerekiyor kararsızım. Sıcak-soguk nem olanlar varmış ama eşim sıcak buharın insan ciğerleri için zararlı olduğunu söyledi 🙄 soğuk olan da odayı sogutmaz mi ki
Bir de siz hangi markanınkini aldınız anladığım kadarıyla da memnunsunuz

Aslında nem cihazı araştırıyorum ben de. Geçen sene Mayıs gibi dr'a gitmiştim alerjiden dolayı Haziran'da geçmişti sonra unuttum gitti. Şimdi tekrar başlayınca artık bebek de geliyor almalıyım dedim ama hangisini almam gerekiyor kararsızım. Sıcak-soguk nem olanlar varmış ama eşim sıcak buharın insan ciğerleri için zararlı olduğunu söyledi 🙄 soğuk olan da odayı sogutmaz mi ki
Biz baya araştırdık alırken.
Havayı nemlendirirken bakteri üretmemesi çok önemli nemli ortamda bakteri ürer çünkü bunun için iyonize teknolojisi olan bir makine seçtik. Filtreli olanlar da havayı temizleyerek veriyor ama filtre sorunu var işte her altı ayda bir yeniden filtre almanız gerekiyor almak bir şey değil filtreler her zaman piyasada maalesef bulunmuyor bu yüzden filtre sorunu olmaması ama bakteri üremesini de engellleyecek bir teknolojisi olması gerekiyordu.
En sonunda weewell in şu modelinde karar kıldık
Hem sıcak hem soğuk buhar seçeneği var ama sıcak buharı da hiç sıcak değil normal
Soğuk çalıştırıyoruz biz odayı soğutma gibi bir olayla karşılaşmadık

9BB30A73-9215-4840-A7E2-B950A14EE73D.jpeg

Bende hamileyken almıstım . Evet nemlendırıyor gayet de guzel ama benım aldıgım zaman cok model yoktu hem yer ıslanıyo hemde coook soguk oluyor oda . Duman varmış gıbı oluyor . Yeni çıkan modelleri biraz fiyatlı ama cok güzel .

Kızlar selam gebelikte 5.haftada doktorun istediği hormon vitamin vs kan testlerini nerde yaptırdınız sağlık ocağı yapıyor mu biliyor musunuz ?
Selam 👋 benim doktorumun istediği herşeyi yaomiyordu sağlık ocağı ben de devlet Hastanesi'nde verdim tabii her ilde farklılık gösterebilir

Kızlar selam, bir gün gecikme ile beta 27 çıktı iki gün sonra 122 doktor 4 gün sonra tekrar dedi yarın tahlil günüm böyle olup yükselip sağlıklı devam eden var mı gebeliği benim bir kimyasal olduğu için çok endişeleniyorum🥹

X