2023 Kasım anneleri birlikte zayıflıyor

Sekize doğru sofradan kalktık. Dana incik, bürüksel lahanası, mor lahana salatası ve kinoa.10 gibi de mandalina yedim. İnşallah pişman olmam sabah 🙈🤣

Daha on bir saat olmadı ama çok açım🥲 o son mandalinayı yemesemiydim acaba🧐 dayamamadım tartıldım, üç seferdir 77 çıkıyorum, ki geçen hafta 78’i gördüğümü düşünürsek iyi gidiyorum gibi görünüyor o yüzden vazgeçmeyeyim diyorum ama çok açım🤦🏼‍♀️

Daha on bir saat olmadı ama çok açım🥲 o son mandalinayı yemesemiydim acaba🧐 dayamamadım tartıldım, üç seferdir 77 çıkıyorum, ki geçen hafta 78’i gördüğümü düşünürsek iyi gidiyorum gibi görünüyor o yüzden vazgeçmeyeyim diyorum ama çok açım🤦🏼‍♀️
Ben de dün cuma keyfi yaptım baya geç kapadım dükkanı. 12 saati tamamlayalım hadi bekle😍

Mama hazırlayınca, mamayla beraber yanıma alıp odaya dönüyorum. O mama yedikten sonra omzumdayken muzu yiyorum 😂
Geceleri muzu bırakalım😂🫣
Ben hep kocamı gönderiyorum mutfağa. İlk tuvalete giriyor ve mamayı yapıp gelmesi yaklaşık 15 dk sürüyor gibi geliyor bana ama olsun😂

Ben hep kocamı gönderiyorum mutfağa. İlk tuvalete giriyor ve mamayı yapıp gelmesi yaklaşık 15 dk sürüyor gibi geliyor bana ama olsun😂
Uyanıksa yolluyorum. Değilse ha bebeği uyandırmış uyurken ha onu😂 çekilmez.
2 gıdım kaynar su için 1 lt suyun kaynamasını bekliyor benimki. Uzun sürer tabi. Müsriflikte bir numaradır kendileri😂

Geçen gecede alt değiştirdi çok uykum vardı. Allahım bitmek bilmedi. Ne yaptı çok merak ettim. Arkamda dönüktü göremedim. O kadar zamana çocuğu komple soyup üstünü falan değiştirirsin yani😂😂

Ay benim de gece kalkış rutinim: önce tuvalete uğrayış, sonra mutfağa girip su içiş, çıkışta termostatın derecesini kontrol ediş, (saat 4’ü 5’i geçmişse salona uğrayıp modemi ve panjurları açış), oğlanın odasına uğrayıp üstünü örtüş, yataktan dışarı fırtlamış kolunu bacağını geri sokuş ve nihayet odaya dönüp mıkırdanması ağlama krizine dönüşmeden bebişi alıp alt kontolü yaptıktan sonra memeye alış🤣🤣

Bugün ara öğün olarak üç tane lifalif yemişim 🙈 ama bu sayede kahve yanına tatlı yemekten kurtardım kendimi (çünkü caribou nun lezzetsiz tatlıları bile gel gel yapıyordu bana😆). Akşam yemeğinde 20.30 gibi dünden kalan brüksel lahanası ve kinoaya ek olarak evdekilere yaptığım makarnadan yarım tabak yedim, yanına da konserve ringa balığı. Bebişin kaka olayı çok gerdiği için beni hiç haftasonu sofrası kafasına giremedim çok şükür🤪 şimdi herkes yattıysa biraz cumartesi keyfi yapacağım. Yarın yine on üçü görmeye çalışırım.

Sabah patatesli avokadolu bir kahvaltı yaptım. Öğlen bir kase ezogelin çorbası içtim. Ara öğünde iki hurma iki kare bitter ve ne yazık ki Latte içtim🤣 akşamda yine çorba üç kaşık mercimekli bulgur pilavı fırında mantar ve iki kaşık yoğurtla kapanışı yaptım.

Nasıl oldu bilmiyorum ama - 300 le 72.5çıktım. 🤔
Almamışım vermemişim 😊 72.5 ile devam.

Ama zalım kuzen geldi yine ziyarete elinde bir kutu eklerle😊 sağlık sorunlarından kendi yiyemiyor. Ondan böyle davranıyor galiba😊 3 taneyle tuttum kendimi ama gece uykumda bile aklım buzdolabındaydı😂

300 gr daha vermişim.
Ki bu hafta sadece saatlere dikkat ettim. Benim için yeterli o yüzden ben şimdi gidip en sevdiğim kahvaltıcıda mıhlama yiyeceğim.😂
Şu an çok imrendim sana. Kabaklı yumurta bir dilim ekmek ve peynir ceviz zeytinle kahvaltı yaptım. Öğlen yulaflı elmalı yoğurt akşam lorlu avokadolu salata yiyeceğim. Ara öğünlerde de rezeneli çay hurma fındık badem 🫣

Günaydın, sabah 76.9 çıktım, geçen hafta 78’i gördüğümü düşünürsek büyük bir zafer ama bu gruba yaklaşık iki ay önce 76.5 ile girdiğimi düşünürsek büyük bir hüsran diyebiliriz🙈🤣

Kendi adıma iyi gittiğimi düşünüyorum. Bu hafta asgari 14-15 saat açlık yapabildim ve faydalı olduğunu düşünüyorum. Bu hafta da devam edeceğim. 16 beni zorlar, 14-15 devam ederim. Benim için işin püf noktası akşam dükkanı 20.00’dan önce kapatmak oldu, öbür türlü kahvaltı saatim ileri gittikçe zorlandım.

Bugünlük diyeti bozdum ve on saatlik açlık sonunda ailecek bir kahvaltı ettik. Kahvaltıya şeref konuğu olarak katılan ve “ben size böyle mi yapıyorum” diyerek (tosun paşa’daki kemal sunal edasıyla) hiçbir yaptığımı beğenmeyen Sevgili eşim, sandalyede tek ayağı üzerinde durmaya çalışırken bir yandan da kırıntıları döke saça ekmeği kabuğundan ayırmaya çalışan sevgili beş yaşındaki oğlum ve bize yatay pozisyonunda ağlayışları ve tok açın halinden ne anlar bakışlarıyla katılan bebişimle birlikte öyle sevecen bir kahvaltı ortamı oldu ki, anlatamam. Ben bu gazla en az bir ay devam ederim if e.

Herkese güzel pazarlar

Son düzenleme:
Dün öğlen yemeğinden sonra bişey yemeye fırsatım olmadı🙁 Akşam bir tabak yoğurda dereotu, taze nane ve salatalık doğradım. 1 dilim tb ile onu yedim. Sonra yarım paket bitter. 9 gibi işte. Hala kahvaltı etmedim ve tartılayım dedim 71.8 çıktım. Bir gece yememekle mi oldu yani bu. Dün sabah 72.5tum

Dün öğlen yemeğinden sonra bişey yemeye fırsatım olmadı🙁 Akşam bir tabak yoğurda dereotu, taze nane ve salatalık doğradım. 1 dilim tb ile onu yedim. Sonra yarım paket bitter. 9 gibi işte. Hala kahvaltı etmedim ve tartılayım dedim 71.8 çıktım. Bir gece yememekle mi oldu yani bu. Dün sabah 72.5tum
Miden boş ama çok normal☺️

X