2023 Bebeğini Umutla Bekleyenler

Allahım mükafatını kucağına sağlıkla ve hayırla versin inşallah Allah büyüktür canım

ah evet konuşmustuk sormustum sana. kafa kalmadı bende :) e peki ayrıntılı usg ne kadardı? burda özelde en az 500 den baslıyor.

Ikili tarama tehlikeli mi canım ayrıntılı utrason nasıl oluyor alttan mi canım

canım ikili taramada down sendromu ve buna benzer bozukluklara bakılıyor. olası riskler belirleniyor. ayrıntılı ultrason. bebegın organlarını ayrıntılı ınceliyor normal karından yapılıyor.
Lulicik yaptirmsmis ayrıntılı utrason yaptırmış ya ikisi aynı şey mi
Farklı mi daha hamile değilim ama sizden öğreneceğiz artık rahat hamilelik gecirmek istiyorum dedi ya tehlikeli diye algiladim

ıkısı farklı sey . lulick sunu demek istiyor . ikili testte down sendromu olma yüzdesi hesaplanıyor. bazen risk yüksek cıkıyor buna karsın çocuk normal olbiliyor. fakat anne riski duyunca çocuk dogana kadar endişe ediyor . o yüzden lulicik rahat hamilelik gecırmek ıstıyorum, kafamı bulandırmasınlar riskli cıksa bile aldırmayı düşünmüyorum diyor.

Ay canım anladım insan olmadan telaş ediyor ister istemez size çok şey soracağım hamile olursam

Ikili tarama tehlikeli mi canım ayrıntılı utrason nasıl oluyor alttan mi canım
Testlerin hicbiri tehlikeli degil canim kan veriyorsun sadece bebekte sendrom falan var mi diye bakiliyor ve genelde yanlış sonuclar yuzunden saglikli bebeklere hasta teşhisi koyulup ailelere eziyet cektiriliyor.. Ve hastalik ciksa da hicbir tedavisi yok.. Madem tedavisi yok ben hic o sıkıntılara girmek istemedim Rabbim onu saglikli yaratti diye inanip yoluma baktim..
Ayrıntılı usg de aslinda en önemlisi bebek büyüdüğü için alttan bakmaya gerek yok. Bebegin bütün organlarini tek tek inceleyip rapor cikariyorlar Allah korusun herhangi bir oganda problem varsa tedavi ediliyor.. Cok şükür benim yavrum saglikli cikti.. Sadece plasentam yani bebegin eşi rahim agzina çok yakın oldugu için erken doğum riskim var.. Onun da 29. Haftaya kadar yukarı çıkmasını bekliyoruz Insallah cikar.. Siz de bana dua edin yavrum vakitlice saglikli gelsin

henüz yaklaşık 15 gün oldu kürtaj olalı canım düzene girsin yazarım :)
çok geçmiş olsun canım başın sağolsun diyim melek annesi olanlardansın sen de ALLAH hayırlarla sağlıcakla evlatlarımıza kavuşmak nasip olur inşallah cümlemize amin

Çok teşekkür ederim canım evet benimde yavrum melek oldu. Allahım bundan sonra nasip ederse onlara sağlık versin inşallah tez zamanda kucağımıza almayı nasip etsin.

Canım kocaelideyim ayrıntılı usg yi burda perinatologlar yapıyo ve pahalı cok
Perinatolog pahalidir canım ozel hastaneleri ara sor radyoloji uzmani mutlaka vardır ve gercekten 500 tl vermeye gerek yok.. Ara hepsini fiyat sor bursada da cok pahali yapan yerler var ama ben arayip fiyat alarak gittim

en doğrusunu yapmışsın arkadaşım 35 yaş ve üstünde zaten sıkıntılı çıkabiliyor yaştan dolayı bende yaptırmayacağım gebe kalırsam.

en doğrusunu yapmışsın arkadaşım 35 yaş ve üstünde zaten sıkıntılı çıkabiliyor yaştan dolayı bende yaptırmayacağım gebe kalırsam.
Insallah kalacaksin kuzucum.. Tedavisi olmayan teşhis hastaneye para bana da sıkıntı kapısı açmaktan bişey degil.. Tevekkül etmeyi tervih ettim çok da memnunum bu kararimdan..

Amin canım çok teşekkürler
Canim Rabbim sifa versin her seyde vardir bir hayır.. Ben de daha önce iki kere düşük yaptim şimdi 25 haftama girecegim nasipse saglikli bir gebeligim var çok şükür.. Kafaya takmadan olmuyor tabi ama her serde vardır bir hayir diyip sabretmek gerek.. Belki yavrularimiz saglikli olmayacakti ve biz bir ömür bunun acısını yasayacaktik.. Rabbim hayırlı sağlıklı evlatlar versin yeter ki beklemek en kolay imtihandir belki de...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…