2023 Aralık Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Canım bence belirti icin oldukça erken zaten aslında belirtilerin çoğu ilaçların yan etkisi bende 26 sinda transfer oldum tsh benimde yuksekdi ama ben tup bebeğe başlamadan önce dahiliye doktorum ilaca başlatmıştı 1 buçuk yıldır kullanıyorum
Çok teşekkür ederim 🙏🏻 tüp bebeğe başlamadan önce değerim 1,28’di ilaçlara başladıktan sonra 4,61 çıktı tüp bebek doktorum hiç bir şey söylemedi. Bir ilaca da başlatılmadım. Şimdi korkuyorum tutunmayı etkiler mi ?

Kadın doğum doktoru 15 gün sonra garanti olur dedi. Tüp bebek dokturu haftaya çarşamba duyulur dedi. Çarşamba günü gideceğiz. Muayene ücretleri bizi şey yaptı yani bide 😂😂
10 gün içerisinde gidersen ücretsiz. Geçen cmtsi kese görüntü bu cmtsi kalp atışı para odemiyicem. Sonrasında devlette de doktor bulmak lazım. Her sefer özel hastaneye para yetmez zaten. 3 ayda bir giderim ben.

Sanırım iğneleri yazmıyorlar degil mi bende dün aldım 2 kutu dun transfer olduğum icin riske atmadım eczaneden reçetesiz aldım ama sürekli acagimiz icin gerçekten çok yüksek fiyatlar hele ki iğneler pazartesi zam gelmiş yüzde yüz
Progestan dexi de yazıyor bence başka bilmiyorum çünkü ilk bana progestan mı yazacağız diye sordu bence bir araştırın boşu boşuna ödemeyelim dediğiniz gibi zaten inanılmaz pahalı ne zaman sonuç elde edeceğiz belli değil yumurta geliştirme ilaçlarını hep ödedik burda bari sgknın karşılayabildiğini alalım

Çok teşekkür ederim 🙏🏻 tüp bebeğe başlamadan önce değerim 1,28’di ilaçlara başladıktan sonra 4,61 çıktı tüp bebek doktorum hiç bir şey söylemedi. Bir ilaca da başlatılmadım. Şimdi korkuyorum tutunmayı etkiler mi ?
Canım tutunmayı etkileyeceğini sanmıyorum prolaktin değeri yüksek olunca sıkıntı olur diye biliyorum fakat benim prolaktin de biraz yüksek çıktı doktor önemli değil dedi şimdilik çok takma canım tsh yi cunku öncesindeki değerinde normal

Progestan dexi de yazıyor bence başka bilmiyorum çünkü ilk bana progestan mı yazacağız diye sordu bence bir araştırın boşu boşuna ödemeyelim dediğiniz gibi zaten inanılmaz pahalı ne zaman sonuç elde edeceğiz belli değil yumurta geliştirme ilaçlarını hep ödedik burda bari sgknın karşılayabildiğini alalım
Ben sordurdum canım aradım da progestan fitil olanı yazıyormuş sanırsam iğneyi yazmıyormuş maalesef sağlıcakla pozitif sonuçlar alalım da başka bir şey istemiyorum

Kadın doğum doktoru 15 gün sonra garanti olur dedi. Tüp bebek dokturu haftaya çarşamba duyulur dedi. Çarşamba günü gideceğiz. Muayene ücretleri bizi şey yaptı yani bide 😂😂
Ay sormayın 🤭 bende cumartesi günü gideceğim doktor öyle gel dedi. Bakalım inşallah minik kalp seslerini de duyarız ❤️☺️

Prolutex iğneyi neden devlet karşılamıyor fiyatı çok artmış devletin karşıladığı eş değer bir iğne yokmu . Gebelik olursa sadece o iğneye aylık 4000 vermek çok zor . Millet zaten tüp bebek yaptırırken maddi manevi çok zorlanıyor .

Bende şimdi sordum günde bir fincan turk kahvesi içebilirsin dedi 😍 teşekkür ederim canım bir de pozitifi gördükten sonra mi içmeye başladın yoksa
Yok kuzum transferden 1 gün sonra başladım transfere gitmeden önce de içtim 😅 aynen 1 fincan kahve ve çay içebilirsin demişti hemşire bana.

Prolutex iğneyi neden devlet karşılamıyor fiyatı çok artmış devletin karşıladığı eş değer bir iğne yokmu . Gebelik olursa sadece o iğneye aylık 4000 vermek çok zor . Millet zaten tüp bebek yaptırırken maddi manevi çok zorlanıyor .
Canım maalesef yok pazartesi günü yüzde yüz zam gelmiş bende bulamadığımda progestan dex alıyorum gebelik olursa dediğin gibi aylık 4 bini bile geçer cunku dün 4 kutu aldım 4 kutu içinde 2 haftalık iğnem var her aldığımda farklı bir fiyat söylüyorlar Allah yardımcımız olsun

valla teşhis ne yazdı bilmiyorum ama önce başka eczaneye gittim kırk takla attı vermemek için hatta dedi ki işte bunu yazamazlar yazsalar sgk karşılamaz gibi gibi sonra başka eczaneye gittim ordaki eczacı sağolsun kimlerin bu ilacı yazabileceğini söyledi sağlık ocağı uzman hekimleri ya da sgk anlaşmalı kadın doğumcular, dahiliyeciler gibi saydı. Ben de sağlık ocağına gittim direkt aile hekimim uzman hekimmiş zaten ama hepsi uzman olmuyor tüp bebek tedavisi görüyorum hastanemin sgk anlaşması yok bu reçeteyi yazdıracaktım dedim, o da bakmadan progestan mı dedi ben de hayır henüz transfere geçmedim estrofem dedim baktı yazdı hemen karşısındaki eczaneye gittim, eczacı verdi ben de ayda kaç tane alabiliyorum dedim 3 kutu ile sınırlı dedi 1 ay için
Bizimki uzman değil. Ama kadın doğum hast gittim oda 2 tane yazdı eczaneler birer tane verebiliriz devlet karşılamıyor günlük 1 doz olarak geçiyor dediler. Valla eczanecilerde şeytan olmuş. Kolaylık sağlamıyorlar hakkım helal değil yani çok uğraştırdılar beni

Arkadaşlar bir şey soracağım sizlere pozitif gördükten sonra merkez bu sefer de muayene parası istiyor gebe olduğun icin böyle bir sacmalik var mi ya şimdi kalp atışı veya kese icin her gittiğinizde muayene parası mi veriyorsunuz ekim ayında benim merkez muayene 2800 dü şimdi kim bilir ne kadar
Ben doktora pozitifi gordukten sonra hemsireler ister buraya gelin isterseniz yakin bir kadin doguma gidin dediler.benim doktorun muyanesi de 3500 ben kizimi dogum yaptigim doktora gidicem hemde yakin hemde 450 tl muyanesi

Kızlar transfer sonrası progesteron hormonu.iceren ilaçları günde kaç defa alıyorsunuz ? Bn sadece progestan 200 mg 2*1seklinde alıyorum da merak ettim sizinkileride

Özel sağlık sigortası yaptırsana canım
Hamilelikten önce çok araştırdık ama olacağı da belli değildi yaptırmadım eşimin sigortasiyla devlete gidiyorum. Doğumu memlekette yapicam burda çok pahalı özeller devlete de güvenmiyorum. 2 kere beni yanlış teşhisle ameliyata alıyorlardı istemiyorum deyip imza atıp çıktım kendi doktoruma gittim bişey çıkmadı şükür 😂

Canım tutunmayı etkileyeceğini sanmıyorum prolaktin değeri yüksek olunca sıkıntı olur diye biliyorum fakat benim prolaktin de biraz yüksek çıktı doktor önemli değil dedi şimdilik çok takma canım tsh yi cunku öncesindeki değerinde normal
Teşekkür ederim canım içim rahatladı. Test günümü bekliyorum bakalım hayırlısı 🤲🏼

Tamamdır canım memnun olurum. İnşallah tutarda gerek kalmaz
İlk 3 ay normal gebelikte de riskli o sebepten 12 ci haftaya kadar devam diyorlar. Bu cumartesi dozu düşürecek iğnenin biri çok yakıyor onu çıkarsa rahatlarim bir de günde 3 kere yemek yeyio ilaç alıp kusuyorum acaba o ilaçlar fayda ediyormu bilmiyorum. Benim ilk hamileliğimde de bogle olmuştum o zaman ne ilaç ne iğne hiç biri yoktu ama içtiğim suyu bile kusuyordum.

X