2023 Aralık Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Merhaba, ben haşimato hastasıyım ve değerim transfer öncesi 1,5 gibi birşeydi. Bu cumartesi tekrar baktıracağım.
Sen transfer oldunmu ve değerin kaç?
Tesekkur ederim, peki drunuz bu konuda bir yorum yaptı mı yani transferden önce tsh şu değerde olmalı diye? Benim surecim henuz baslamadı. Gecen sene kimyasal sonuclandı transferim. Tsh'ım 3.8 di drum normal dedi. Euthyrox 25 kullanıyorum dozumu artırmadı. Önceki drum 2.5 altında olmalı diyordu ona gore doz ayarlıyordu. O yuzden kafam karıstı benimde. Her drun görüşü farklı demekki. Benimde bu konu aklıma takıldı, tsh 2.5 üstü iken gebe kalınırsa kimyasala neden olur mu diye.. Siz kac mg kullanıyorsunuz ilacınızı
Bu arada hayırlı olsun gebeliginiz saglıcakla kavusun ins🤲

Arkadaslar benim size nacizane önerim lütfen 12.günden önce kan testi yapmayın. İdrar testleride guvenli degil öncesinde evet pozitif cıkabilir ama malesef Allah korusun kimyasala donme riski her zaman var.Spontan gebelikte de tüp bebekte de.. O yuzden drlar her zaman şunu der bebek kalp atışı duyulmadıkça gebelik kesin var diyemiyoruz. Tabi bizler hasretiz o çift çizgiyi görmeye bunu cok iyi biliyorum on yıldır bekliyorum bende mucizemi cunku. Allah korusun eger olumsuz bir durum olursa cok fazla yıkım oluyor. Ben iki kere yaşadım bunu. İlkinde hcg duzenli artıs vardı hatta 620 ile öğrendim 12.günde.sonra uc kere kan verdim yukselis cok iyi devam ediyordu. Embriyom 5aa ve genetik taramalı idi. Kesin gözüyle bakıyordum. Dr kese için gün verdi randevuma üç gün kala avuç içi kanamayla bebegimi kaybettim. 2binlere cıkan deger aniden düşüşe gecti aynı gün. Bu olayın üstünden beş yıl geçti acısı hala dinmedi cok fazla umut bagladıgım icin.. Gecen yılda yine iyi artışla pozitifi yakaladık. Dr kese ve kalp aynı gune randevu verdi. Ben bebegimi gorme sevinci ile gittim gördüğüm sey koca bir boşluktu. Bu sefer kanama olmadan degerim düşüşe geçmiş haberimiz yok.. Rabbim kimseye Yasatmasın. Umarım yanlıs anlasılmam. Druma sorduğumda bu durumların gayet normal oldugunu soyluyor. Genetik taramalı bile asla garantisi yok diyor. Rabbim hepinizi sevindirsin katından mucizelerini gondersin. Kendime dua ederken siz kardeslerime de her zaman dua ediyorum. İsteyen dileyen herkese nasip olsun saglıcakla ins🤲🤲🤲🤲

Arkadaslar benim size nacizane önerim lütfen 12.günden önce kan testi yapmayın. İdrar testleride guvenli degil öncesinde evet pozitif cıkabilir ama malesef Allah korusun kimyasala donme riski her zaman var.Spontan gebelikte de tüp bebekte de.. O yuzden drlar her zaman şunu der bebek kalp atışı duyulmadıkça gebelik kesin var diyemiyoruz. Tabi bizler hasretiz o çift çizgiyi görmeye bunu cok iyi biliyorum on yıldır bekliyorum bende mucizemi cunku. Allah korusun eger olumsuz bir durum olursa cok fazla yıkım oluyor. Ben iki kere yaşadım bunu. İlkinde hcg duzenli artıs vardı hatta 620 ile öğrendim 12.günde.sonra uc kere kan verdim yukselis cok iyi devam ediyordu. Embriyom 5aa ve genetik taramalı idi. Kesin gözüyle bakıyordum. Dr kese için gün verdi randevuma üç gün kala avuç içi kanamayla bebegimi kaybettim. 2binlere cıkan deger aniden düşüşe gecti aynı gün. Bu olayın üstünden beş yıl geçti acısı hala dinmedi cok fazla umut bagladıgım icin.. Gecen yılda yine iyi artışla pozitifi yakaladık. Dr kese ve kalp aynı gune randevu verdi. Ben bebegimi gorme sevinci ile gittim gördüğüm sey koca bir boşluktu. Bu sefer kanama olmadan degerim düşüşe geçmiş haberimiz yok.. Rabbim kimseye Yasatmasın. Umarım yanlıs anlasılmam. Druma sorduğumda bu durumların gayet normal oldugunu soyluyor. Genetik taramalı bile asla garantisi yok diyor. Rabbim hepinizi sevindirsin katından mucizelerini gondersin. Kendime dua ederken siz kardeslerime de her zaman dua ediyorum. İsteyen dileyen herkese nasip olsun saglıcakla ins🤲🤲🤲🤲
Kötü şeyler yaşamışsınız sizin adınıza üzüldüm. Umarım en yakın zamanda bebeğiniz olur kucağınıza alırsınız ama burda hepimiz bir umudun peşinden koşuyoruz bunları yazmasaydınız keşke. Az çok riskleri biz de biliyoruz ama "değerlerinize de idrar testine de güvenip sevinmeyin" Demeye getiriyorsunuz. Bırakın insanlar sevinsin umut etsin herkes aynı olacak değil. Umarım siz dahil hepimiz güzel sonuçlar alırız.

Kötü şeyler yaşamışsınız sizin adınıza üzüldüm. Umarım en yakın zamanda bebeğiniz olur kucağınıza alırsınız ama burda hepimiz bir umudun peşinden koşuyoruz bunları yazmasaydınız keşke. Az çok riskleri biz de biliyoruz ama "değerlerinize de idrar testine de güvenip sevinmeyin" Demeye getiriyorsunuz. Bırakın insanlar sevinsin umut etsin herkes aynı olacak değil. Umarım siz dahil hepimiz güzel sonuçlar alırız.
Kesinlikle oyle demek istemiyorum tabiki sevinin demek istedigim sey 12.günden önce kan veya idrar testi yapmayın. Bu konuda kendinizi zorlayın. Drların bir bildigi var ki ozellikle o gunde istiyorlar. Biran önce varsa ogrenmek istiyor insan o duyguyu cok iyi biliyorum. Negatif cıkıyor bazı kisilerin mesela sırf bu yuzden ilaclara dahi devam etmek istemiyor inancı kırılıyor. Son gune kadar umutla beklemek lazım. Rabbim sevinçlerinizi daim eylesin bu topicte herkes yeni yıla mucizeleriyle girsin insallah🤲🤲🤲🤲

Ben de bugün oldum ama test gününü 3 ocak dedi
Üstelik 5. Gün Embriyosu
Allah'ım sağlıklı ömürlü hayırlı evlatlari kolaylıkla nasip etsin canım 🤲 vesilemiz olsun. 5. Gün embriyosu benim 10 gün sonra gel dediler. 1 Ocak resmi tatil ama caliśıyorlarmış. Önceki transferim 3. Embriyosuydu 12. Gün bakilmisti

Ayyyy dualarımız seninle Allahim hayırlı sonuçlar almanı da nasip etsin 😍🙏
Peki giderken sıkışık gitmemiz haricinde dikkat etmemiz başka bir şey var mi
Bu soruya deneyimlemis olduğum bir durumla cevap vermek istiyorum. İlk tüp bebek deneyimimde özür diliyerek söylüyorum arkadaşlar kabız olmamam gerekir diye ben bir gün önce bamya yemiştim transfer günü sabah bir saatin icinde çok su içmem gerekiyor diye 3 lt su içtim ve suyun etkisiyle ishal oldum. O şekilde transfer oldu 2 saat yatiriyorlar merkezde ben miniklerimin heyecanını bile tam yaşayamadım. Özetle bu transferimde iki gün öncesinden itibaren asla ishal yapacak birşey yemedim aksine bir gün önce muz yedim. Eve gelince hemen komposto falan tükettim. Suyu da doktoruma tekrar sormuştum ben retrovert rahimim belki bununla alakalıdır bilmiyorum ama idrarinin geldiğini hissetsen yeter dedi 1 lt suyu anca içtim. Çok daha konforlu geçti . Arkadaşlar özur dilerim benim gibi ilk deneyimi de aklına gelmeyen ne yaşayabileceğini tahmin edemeyen arkadaşlarım için biraz açık yazmak zorunda kaldım.🙏

Kızlar lekelenmem başladı kahve rengi ve baya yoğun 😥bu seferde olmayacak bittim ben bittim 5. Gebeliğim benim sorum ne delireceğim bugün doktor kontrolüm vardı 😥😥😥😥

X