2023 Aralık Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Merhaba arkadaşlar, ben 9 aralık transfer olmuştum,4ab 5.gün embriyo olmasına rağmen sonucum negatif, yani 3 gündür ilaç kullanmıyorum, genelde ilacı durdurduktan kaç gün sonra adet olur bilginiz var mı
Canım benimde ilk gebeliğim aynı o kalitefeydi seni çok iyi anlarım 🥺 ilaçları bıraktıktan 1 hafta sonra muhtemelen adet görürsün umarım bidahaki sefere gebeler kervanına katılırsın 🤲 bende şuan transfer aşamasına hazırlanıyorum tekrardan ama.malesef kalanlar orta kalite

Kızlar kasıklarımda sancı var bugün 8. Gündeyim kalçama doğru yayılıyor ama iğne batıyormuş gibi oluyor anlamadım dün idrarda pozitif gördüm ya korkuyorum 😧 bugün okulda biraz fazla merdiven indim çıktım nöbetçiydim ondan mı acaba
Cnm bunların hepsi belirti hiç korkma bence içini ferah tut 7. Günden sonra asıl belirtiler görülmeye başlıyormuş zaten

Kizlar ben de tüp Bebek tedavisi görüyorum 44 yumurta toplandı 7tane embriyo donduruldu rahim dinlendirme aşamasındayım opudan sonra ilk adetimi 5.gunde oldum fakat 2. Reglim 15 gün gecikti hala olmadım evde gebelik testi yaptım negatif çıktı tarlusal kullanıyorum hala olmadım siz de böyle birşey oldum mu 2.regl kaç gün sonra oldunuz
İlaç bittikten 1hafta 10 gün içinde adet olursunuz ❤️merak etmeyin

Ben bisey merak ediyorum, tüp bebek tedavisindeki bütün kadinlar progestan iğne vurunuyor mu ? Benim doktorum transferden 5 gün önce her gün 2 doz birden tek seferde başlattı test gününe kadar da devam edecek. Az önce internette araştırırken bir perinatolog doktor gebelikte bu iğnelerin kullanıldığı bebeklerin ilerde kansere yakalanma riskinin yüksek olduğunu söylemiş. Herkes mi kullanıyor bu iğneleri yoksa her doktorun kendi uyguladığı farklı tedaviler mi var ?

Ben bisey merak ediyorum, tüp bebek tedavisindeki bütün kadinlar progestan iğne vurunuyor mu ? Benim doktorum transferden 5 gün önce her gün 2 doz birden tek seferde başlattı test gününe kadar da devam edecek. Az önce internette araştırırken bir perinatolog doktor gebelikte bu iğnelerin kullanıldığı bebeklerin ilerde kansere yakalanma riskinin yüksek olduğunu söylemiş. Herkes mi kullanıyor bu iğneleri yoksa her doktorun kendi uyguladığı farklı tedaviler mi var ?
Bana da transferden 5 gün önce başlatıldı aynı şekil de 2 doz olarak ve 12. Haftaya kadar da devam dedi. Hem fitil olarak günde 3 kez çift doz hem de iğne olarak yine çift doz kullanıyorum.Bizler hayırlısıyla evlat sahibi olabilmek için ne deseler şifa umarak kullanıyoruz Rabbim korusun kollasin sağlıkla bebeklerimize kavusalım bebeklerimize inşaAllah 🤲

Canım kanın yeni çıktı değilmi 480 olan kanamadan sonra yani eğer düşük gibi birşey olsaydı bu değer çıkmazdı dinlen yat hiçbi doktora gitme kese gözükmez zaten şu durumda sadece betadan anlarlar
Evet yeni çıktı canım değerim artmış. Bu iki gün daha sabredip yatcam. Tekrar kan verip doktora giderim artık inşallah

Ben transferden sonra hiç iğne kullanmadım progestan fitil kullanıyorum sabah öğle akşam şeklinde ve corasprin kullanıyorum transferden öncede sadece yumurta büyütme iğnesi kullanmıştım ekstra iğne olmadı ama tabi belki devlette yaptırdığım için ben böyledir başka devlette yaptıran var mı ben Zeynep kamilde yaptırıyorum

İlk yoğun geldi sonra leke leke kahverengi oldu. İğneden sonra da kesildi tamamen

İlk yoğun geldi sonra leke leke kahverengi oldu. İğneden sonra da kesildi tamamen
Hiç takılma ona 7 ci gün bende adet kanaması oldu kırmızı leke değil baya geldi. Sonra kahve rengine döndü. Corasprini kestim ilaç dozunu artırdım geçti 3 gün sürdü ama. Ben de çok korkmuştum ama bu tarz durumlarda daha sakin karsilamamiz lazım. Hormon ignelerinden daha duygusal oluyoruz. Ama strese girersek sonucu kötü etkiler

Hiç takılma ona 7 ci gün bende adet kanaması oldu kırmızı leke değil baya geldi. Sonra kahve rengine döndü. Corasprini kestim ilaç dozunu artırdım geçti 3 gün sürdü ama. Ben de çok korkmuştum ama bu tarz durumlarda daha sakin karsilamamiz lazım. Hormon ignelerinden daha duygusal oluyoruz. Ama strese girersek sonucu kötü etkiler
Evet ya bana moral verdiniz valla kendime geldim. Allah hepizinden razı olsun inşallah. İyi ki varsınız 🤲🏻🌷🌺

Ben iğne kullanmadım hiç fitil olarak başladı doktorum öyle de devam ediyor transfer sonrasında. Hatta beraber transfere girdiğimiz bir kadın iğne olarak kullanmasının şart olup olmadığını sordu çok pahalı dedi doktor ona fitil olarak devam edebilirsin aynı şey dedi

Bir bilgiyi de sizlerle paylaşmak isterim özelde tedavi görenler ilaçları da ücretli alıyoruz. Ama bugün ilk defa tanıdık doktora devlet Hastanesi'nde çalışan reçete yazdırdım ilaçlarımı bir kısmını SGK karsiladi. Hibor ignesi kullanan varsa boşuna o kadar para vermeyin

X