2023 Aralık Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Canimlarrrr transfer olan bekleyen arkadaşlarım bir şey sormak istiyorum sizlere transfer hazırlığında adet oldunuz bitince transfer aşamasına kadar ve de transferden sonra da iliski yasağı var degil mi bu konu hakkında bilgilendirilme yapmadılar da bana 🙊😅
yumurta toplamadan beri ilişki yasagı var bizde ama okuyorum bazılarında hiç oyle birsey yok

Benim sene yaş 28 doktor tüp yapalım dedi. Çünkü üç aşılama parası neredeyse bir tüp parası. Hemen hemen aynı ilaçlar kullanılıyor. Her seferinde ilaç kullanımı da zor. Pahalı ilaçlar. Bide tüp bebek de eğer şansınız varsa opu sonrası güzel embriyolarinz dondurulursa ilki tutmasa ikinci üçüncü denemeler gibi şansınız oluyor.
Benim ilk aşılama tutmadı sebepsiz bide . Aşılamadaki ilacı kullandım tüp bebek için de. Transfer oldum . Tutup tutmadığı belli değil ama tutmazsa bile şansımı diğer embriyolarimzda kullancam mesela
Merhaba arkadasm cvp için teşekkürler oncelikle inşallah yavrun seninledir🙏
Evet aşılama da ucuz değil fakat tüp için şuan durumumuz yok
Aşılama için 20 bin tüp için 90 bin dediler😞
Başta hep sebepsiz demişlerdi bana cnm çok sonra yumurta kalitesinde sorun var dediler tedavi yaptırdıkça sorunlar çıkıyor birazda ortaya
Ben zaten 2 ay tedavi gördüm canm klomen ve çatlatma iğnesi kullandm , olmaynca aşılama deneyelim dedik:)
Ben canım sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim 9yıl sonra kavuştum bebeklerime..
Hiçbir sebep bulunamadı ne bende ne eşim de.
Gitmediğimiz doktor kalmadı,doğal ilaçlar da cabası.. bulunduğum şehir ve civarında da gittiğim he doktor bi sorununuz yok olur dedi desteklemek için ilaçlar aldım takip edildim hep bu ay olacak dendi,olmadı ,artık 3.yılımda aynı doktorda 2 aşılama yaptım tutmadı.

En son Ankara’da çok ünlü bi doktora da gittim boşuna paranı zamanını aşılamaya verme yıllar olmuş olsa illa bi kerede olsa tutardı direkt tüp bebek yapın ben de yapın demiyorum gidin memleketinize orda yapın ama aşılama yapmayın dedi

Tüp bebek yaptık ilki tutmadı ümidim kırıldı 1,5 yıl hiçbir şey yapmadım küstüm hastanelere doktorlara 😂🤭 sonra 2.yi yaptık tuttu ikiz kızlarım oldu bin şükür 🙏🏼 dondurulmuş embriyomuzla da 4aralıkda bi daha denedik :)

Beni dinlersen direkt tüp yap Allah sana da hayırlı sağlıklı güzel bebekler nasip etsin inşallah 🙏🏼 😍
Masallah hem azminize hem sabrınıza
Ne güzel çabalamışşsnz ve evlatlarınıza kavuşmussunuz dilerim herkes bu güzel duyguyu tadar..
Şuan için benimde maddi durumum yok , aşılama daha az maliyetli diye bi denemek istedik acıkcası

Merhaba arkadasm cvp için teşekkürler oncelikle inşallah yavrun seninledir🙏
Evet aşılama da ucuz değil fakat tüp için şuan durumumuz yok
Aşılama için 20 bin tüp için 90 bin dediler😞

Ben zaten 2 ay tedavi gördüm canm klomen ve çatlatma iğnesi kullandm , olmaynca aşılama deneyelim dedik:)

Masallah hem azminize hem sabrınıza
Ne güzel çabalamışşsnz ve evlatlarınıza kavuşmussunuz dilerim herkes bu güzel duyguyu tadar..
Şuan için benimde maddi durumum yok , aşılama daha az maliyetli diye bi denemek istedik acıkcası
Canım belli bir yaş üstüne tüp bebek tedavisi ücretsiz olabiliyor. Yani devlette üç defa hakkınız var bide kaç yıllık evlisiniz

Benim de karnımda ara ara adet sancısı gibi his vaar ama daha çok gaz sancısı oluyor ya. İç organlarım bir tuhaf. Bacak ağrısı hiç yok. Hamile miyim değil miyim bilmiyorum çok da umitlenmek istemiyorum ama göğüslerim ağrıyor koyulaşma var uçlarında. Ama ben hep diyorum ki ilaçlar yapıyor.
Çünkü bir kez aşılama yaptırdım o zaman da aynılarını yaşadım ve negatif oldu.
Ay benim belietiler sırayla şöyle diyim aniden ateş basıyor ve bağırmak istiyorum. Çok acıkıyorum çok. Bide göğüslerim ağrıyor renk değişimi de gözlemledim. İlk başta çok uyumak istiyordum ama şimdi geçti o. Dediğim gibi bide gaz sancısı çok var.
Hepsini hemşireye anlattım bunlar ilaçların yan etkileri dedi bana 😂😭
Oyyy başım felaket ağrıyor bir tane parol içtim şimdi 😔😔
Göğüs hassasiyetim geçti yalnızca uçları kaşınıyor bende şuan. Korkuyorum her şeyden anlayacağın😔😔
Dua edip beklemekten başka bir şey gelmiyor elimizden Allah yardımcımız olsun 🙏🙏

Pozitif alan herkesi tebrik ederim bize umut oluyorsunuz Allah kucağınıza da almayı nasip etsin inşallah 🌸🙏🙏
7 Aralıkta transfer olanlar nasılsınız, neler hissediyorsunuz. İlk 2 3 gün ağrılarım oldu ama şimdi hiçbir şey yok istemsiz üzülüyorum tutunmadı mi acaba diye
7 Aralık çift 3. Gün embriyosu dün bacağımı sürükleyerek gezdim o derece ağrıdı damarlarım çekildi hep bugün hiçbişey yok 😂 sabah adet ağrısı gibi hafif ağrı vardı giyindim işe geldim bişey yok 😂 aklım benle oyun mu oynuyor anlamadım 🤣🤣

Göğüs hassasiyetim geçti yalnızca uçları kaşınıyor bende şuan. Korkuyorum her şeyden anlayacağın😔😔
Dua edip beklemekten başka bir şey gelmiyor elimizden Allah yardımcımız olsun 🙏🙏
Canım düzenli besleniyor musun. Ben kilo olarak 72den 74 en yükseldim şimdi de 76 oldum. Yemek yapan kimse yok benim malzemelerim de ya en altta ya da en üstte kendimi zorlamak istemiyorum. Kahvaltılık vs idare ediyorum eşim gelince birlikte yapıyoruz.
Kabak çekirdeği yiyorum bide fındık. Meyve yiyorum arada bir. Ama açlığım gitmiyor. Bir kere daha böyle oldum ama bb12 düşüktü ondandı. Ayağı kalkıp evi topluyorum çamaşır seriyorum bulaşık yıkıyorum vs ama evi süpürmedim hiç. Sürekli yatamam ya öyle aklıma gelince arada bir uzanıyorum o kadar.
Sen nelere dikkat ediyorsun. Baş ağrısı geçmesi için ılık bir duş al. Başka parol içme canım. Aç kalma.duzenli beslen

Canım senin ilk deneme mi? Kaçıncı gün embriyosu transfer edildi. Benim 4aa 5 gün embriyosu. 19 Aralık test günü olarak verildi. Aynı miyiz?

Kızlar benim son adet tarihim 11 Aralık dun transfer hazırlıklarına başladık en son benim mi transferimmm? Benden sonra yılbaşına kadar transfer olacak var mıı?? Ben de tam ne zaman transfer oluyorum bilmiyorum 🤍

Kızlar bugün benim test günümdü, 12. gün ve değerim 396 çıktı, çok şükür 🥰🥰🥰
Pozitif sonuç alan diğer arkadaşlar sizin içinde çok sevindim. Herkesin değeri kat kat katlansın inşallah. Transfer olacak arkadaşlara hayırlı transferler diliyorum, inşallah pozitifi görürsünüz. Bekleyenlerde inşallah çok güzel haberler alırlar. 🙏🏻🌸💕
Ayyy cok güzel 🥺 🥺 🥺 🥺

7 Aralık çift 3. Gün embriyosu dün bacağımı sürükleyerek gezdim o derece ağrıdı damarlarım çekildi hep bugün hiçbişey yok 😂 sabah adet ağrısı gibi hafif ağrı vardı giyindim işe geldim bişey yok 😂 aklım benle oyun mu oynuyor anlamadım 🤣🤣
Bugün bende de bir şey yok. Test tarihi ne zamandı sizin

Bugün bende de bir şey yok. Test tarihi ne zamandı sizin
Canım ben de 7 sinde transfer oldum. İlk iki gün kasık batmalarım oldu sonra geçti. Bazen gün içinde hiçbir şey hissetmiyorum. Ama dün akşam yine sol kasığımda batmalar oldu. Adet sancım yok henüz. Sadece arada gelen kasık batması yaşıyorum.

Ayy çok heyecanlıyım ya gününde mi yapsak yoksa öncesinde yaparsak üzülür müyüz 🤩🤩🤩
Valla ben 17 sinde kan vermeyi düşünüyorum iki gün evvel pazar günü en azından negatif olursa da hafta sonu kafamı dağıtacak bişeyler yaparım 😕🙏🏻🙏🏻 idrar testi de çıkacağını bilsem şimdi yaparım ama erken diye düşünüyorum erken gebelik alsam çıkar mı acaba yoksa onuda yapcam az kaldı bide beklicem diyordum 🙈🙈

Ayy çok heyecanlıyım ya gününde mi yapsak yoksa öncesinde yaparsak üzülür müyüz 🤩🤩🤩
Benim eşim kesinlikle gününden önceye izin vermiyor. Hemen yakınımda tıp merkezi var bazen diyorum gidip vereyim ama enabızdan falan kesin görür. İlk transferimde acillik olup erkenden yaptırmıştık pozitif çıkmıştı çok sevinmişti eşim, sonra değer düşünce yıkıldı. Şimdi de bırak test günü öğrenelim üzülürsek bi kere üzülürüz diyor.

X