2023 AĞUSTOS / EYLÜL AYI GEBELİK PLANLAYANLAR

Açıkçası hamile kalmaya çalışma evresi harika zamanlardı.. pek iyi değilim hormonlardan 🥹 mide sorunları, tat tuz yok, psikolojikman çökme devamlı ağlama durumları..
Şükür tabi ki bebiş için ama doğruyu söylemek gerekirse bana biraz ağır geldi hamilelik durumu.. ilk kaybımı yaşadığım gebelik rahattı bu biraz zorluyor his olarak.. 🙏🏻 inşallah sizler su gibi geçirirsiniz rahatça 🙏🏻🙏🏻
Sıpaya bak sen 😂 azıcık anneni rahat bırak heyyy. İki arkadşaım hamileydi biri doğum yaptı diğerinin Eylül ayında nasipse doğumu. İKisinin de ilk 3 ay zordu sonra ikiside rahatladı çok bebişim. Azıcık sık dişini. Moralin bozulursa da ara ara gel yaz. 💕

Bu arada piik olması yumurtlayacaksın demek. Tam yumurtalık yumurta salımını gerçekleştirmeden önce LH hormonumuz yükseliyor. Bunu da ovulasyon testinde görüyoruz pik olunca. Pikten sonra silikleşince çatladı demek yani yumurtladın. (Bunları doktorumla baya uzun uzun konuşmuştuk)
Pik ve pikten sonraki 1 haftayı değerlendirmek çok önemli. Bazen testlerde silik çıkabiliyormuş hormon hemen düşüyormuş ancak yumurtlama tam gerçekleşmemiş olabiliyormuş. O yüzden de pik sonrası 1 haftayı değerlendirip garantilemek önemli demişti doktorum.

Umarım anlatabilmişimdir.
Afra balım mesela ben bunu bilmiyordum. Çatlamadan sonra genelde bıraktım. 2 gün ara verdim ya da daha fazla. Eşim ne alaka dedi bende çatladı 24 saar aonra öldü gerek yok demiştim. Verilen her bilgi için teşekkürler 🥰

Açıkçası hamile kalmaya çalışma evresi harika zamanlardı.. pek iyi değilim hormonlardan 🥹 mide sorunları, tat tuz yok, psikolojikman çökme devamlı ağlama durumları..
Şükür tabi ki bebiş için ama doğruyu söylemek gerekirse bana biraz ağır geldi hamilelik durumu.. ilk kaybımı yaşadığım gebelik rahattı bu biraz zorluyor his olarak.. 🙏🏻 inşallah sizler su gibi geçirirsiniz rahatça 🙏🏻🙏🏻
Kuzumm kolay bir hamilelik geçir inşallah aminn. Senin izinden gittim bu ay hem videon hemde hergün değerlendirme. Gerçi videoyu açtıktan 5 dakka sonra uyumuşum ama olsun😂

Kız bebiş mi bu yaramaz yoksa 😍😍

arkadaşlarım sizlere bir sorum var prodüktör early almıştım eczaneden ama içi farklı çıktı yani değişti mi bilgisi olan varmı ?

X