2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Günaydın kızlar. Nasılsınız? Bu süreçte nasıl besleniyorsunuz? Daha doğrusu neleri içmek yemek sakıncalı? Biraz bunlardan bahsedelim mi? Ve bir de cilt bakımı 😄 cilt bakımı için suratımıza sürdüğümüz şeyler bebislere zarar verir mi? Siz neler yapıyorsunuz 🥰

Bende de çıktı dudak içi dil dudak diş eti falan heryerde ben ılık bir çay bardağı suya yarım çay kaşığı tuz ve çeyrek çay kaşığı karbonat attım iyice karıştırdıktan sonra gargara gargara yaptırım çok iyi geliyor epey gitti bir kaç gün yaptım ama ...
Şimdi bende yapacağım.çünkü artık konuşamayacak haldeyim 😢

Günaydın kızlar. Nasılsınız? Bu süreçte nasıl besleniyorsunuz? Daha doğrusu neleri içmek yemek sakıncalı? Biraz bunlardan bahsedelim mi? Ve bir de cilt bakımı 😄 cilt bakımı için suratımıza sürdüğümüz şeyler bebislere zarar verir mi? Siz neler yapıyorsunuz 🥰
Canım ben zaten hayattan bezmiş pespaye gezdiğim için cilt bakımında kullandığım bir temizleme jeli ve nemlendirici kullanıyorum sadece
Ama bir zararı var mı diye hiç düşünmedim gerçi bebegin varlığından haberim bile yoktu
Beslenme de ceviz somon taze sebze meyve protein
Paketli gıdaları çok tuketmemeye çalışcam başka da bir şey yapmam muhtemelen

Ben de öyleyim karnım 5 aylık gibi , bugün içime çektim yürüdüm WC ye giderken, millet anlamasin diye. Hemen muhabbet konusu olurum. Ne kadar geç o kadar iyi... Kızlar gazimiz geldi mi sesli yerlerde salin gitsin🤭 kokmaz o zaten fos 😂 ben 3 gündür şişmiş balon gibi karnım çok zorlanıyorum. Ama kefir e devam edecegim. Bugün ev yapimi yoğurt da yedim. Kayısıları da isladim Nosking Nosking 🤭 Allah ne verdiyse deneyeceğiz artık 🥴 bugün mesai bitmeden ben de çıktım WC ye ama çok zor yapiyorum. Bir de biri falan gelirse otomatikman ben yapamıyorum geri kaçıyor sanki 😂 kapıda bekleyince hadi çık artık der gibi hissediyorum 😂 sonra bekle ki gelsin...🤭bu arada eve bir geldim kaynanam sevdiğim yemeklerden yapıp göndermiş ay deliricem mutluluktan 🤭
Valla eşim işe gidiyo kızımı okula bırakıyorum o yüzden evde tek kalınca rahat rahat ohhh🤣

Kızlar bana bazen üşütme giriyor size de oluyor mu yoksa bende mi bi anormallik var özellikle akşamları çok
Ben de akşamları üşüyorum canım. Eşim yok sıcak diyor ama bana üşüyorum ayağıma çorap patik terlik ne bulursam giyiyorum🤭😃
😂 Valla yorgan altına girsende fayda etmiyor bazen

Canım ben zaten hayattan bezmiş pespaye gezdiğim için cilt bakımında kullandığım bir temizleme jeli ve nemlendirici kullanıyorum sadece
Ama bir zararı var mı diye hiç düşünmedim gerçi bebegin varlığından haberim bile yoktu
Beslenme de ceviz somon taze sebze meyve protein
Paketli gıdaları çok tuketmemeye çalışcam başka da bir şey yapmam muhtemelen
Ben de öyle canım bir temizleme jeli bir krem ama ne bilim onlar bile zarar versin istemem. Bir şey olmaz inşallah. Ben de sebze meyve Balık ceviz yiyorum bir de kefir tüketmeye çalışıyorum bitki çayı çok severim icmemeye çalışıyorum

Kızlar bana bazen üşütme giriyor size de oluyor mu yoksa bende mi bi anormallik var özellikle akşamları çok üşüyorum
İyi yanlız değilmişim 😂 ben zaten genel olarak çok üşüyen biriyim ama ev çok sıcak merkezi ısınma olunca bizim kışları fırın oluyor. Gece yatağa girdim üşüyüp uzun kollu giyindim eşim kısa kolluyla ben deli gibi sarmalanıyorum 😂😂

Günaydııın iyiyiz çok şükür sen nasılsınn ben sabahları yumurta peynir zeytin tüketiyorum ceviz, çiğ badem tüketiyorum yemeklerde et sebze ama ete karşı biraz hassasiyetim oluştu vallahi arada tatlıda yiyorum. Sadece doktorum şunu söyledi dışarda çok salata tüketme, balıklarda mevsim balıkları küçük balıklar olsun en büyük somon olsun dedi ton balığında civa oranı yüksekmiş. Sonracığıma içecek meyve suyu veya ayran tüketiyorum cola hastasıyım ama asitli diye vicdanım el vermiyo🥺 cilt için hala bi araştırma yapıcam ama üşeniyorum zararlı bir iki madde varmış fakat onlar peeling veya maskelerde olabilir şu an halsizlikten makyaj bile çoğunlukla yapmıyorum ama araştırmaya başlıcam çatlak kremi falanda bakmak gerek

Günaydııın iyiyiz çok şükür sen nasılsınn ben sabahları yumurta peynir zeytin tüketiyorum ceviz, çiğ badem tüketiyorum yemeklerde et sebze ama ete karşı biraz hassasiyetim oluştu vallahi arada tatlıda yiyorum. Sadece doktorum şunu söyledi dışarda çok salata tüketme, balıklarda mevsim balıkları küçük balıklar olsun en büyük somon olsun dedi ton balığında civa oranı yüksekmiş. Sonracığıma içecek meyve suyu veya ayran tüketiyorum cola hastasıyım ama asitli diye vicdanım el vermiyo🥺 cilt için hala bi araştırma yapıcam ama üşeniyorum zararlı bir iki madde varmış fakat onlar peeling veya maskelerde olabilir şu an halsizlikten makyaj bile çoğunlukla yapmıyorum ama araştırmaya başlıcam çatlak kremi falanda bakmak gerek
Ben de hiç olmadığım kadar kendimi iyi hissediyorum canım çok şükür. Beslenmenin aşağı yukarı aynı ben kola sevmiyorum allahtan ama ben de kahve hastasıyım şu an tuketmiyorum mübarek de nasıl güzel kokuyor 😄 cilt bakımı ile bilgilerini paylaşırsan sevinirim canım. Çatlak kremi önemli ya benim şimdiden göğüslerim patlayacak gibi füze varmış gibi geziyorum 🤭 bir arkadaşım sari kantaron yagi önermişti onu bir araştıralım

Kizlar günaydınnn...benim geceden beri ara ara göbegim kaşınıyor ya daha erken degil mi gece uykumda bi baktm kaşınıyorum sebebi ne olabilir acaba🙄

Ben de hiç olmadığım kadar kendimi iyi hissediyorum canım çok şükür. Beslenmenin aşağı yukarı aynı ben kola sevmiyorum allahtan ama ben de kahve hastasıyım şu an tuketmiyorum mübarek de nasıl güzel kokuyor 😄 cilt bakımı ile bilgilerini paylaşırsan sevinirim canım. Çatlak kremi önemli ya benim şimdiden göğüslerim patlayacak gibi füze varmış gibi geziyorum 🤭 bir arkadaşım sari kantaron yagi önermişti onu bir araştıralım
Doktorum kafeinsiz türk kahvesi içebilirsin istediğin kadar dedi ama ben yine de bir normal türk kahvesi bir kafeinsiz içiyorum. Mehmet efendinin marketlerde var sizde bir sorun doktorunuza isterseniz

Beslenme olarak en iyi ogrendigim etler cok iyi pismis olmali ve yumurta omelt ve haslamada cok iyi pisecek bitki caylari yasak (ihlamur en fazla 2 fincan ) ve maydonoz tuketimi cok olmamali benim bilgiklerim bunlar. Ceviz ve balik ilk aylar onemli zeka gelisimine katkisi varmis her sabah ceviz yemeye calisiyorum balik haftada 2 kere tuketmeye calisiyorum ama tavada cok yapardik simdi firinda yapmaya calisiyoruz. 2 gun bakliyat 2 günde sebze ve 1 gunde kirmizi et tuketmek gibi bir plan yaptim ilerlemeye calisiyorum bakalim

Kizlar günaydınnn...benim geceden beri ara ara göbegim kaşınıyor ya daha erken degil mi gece uykumda bi baktm kaşınıyorum sebebi ne olabilir acaba🙄
4F69160C-CD70-4917-B2A3-E4BE546D56EE.jpeg

Böyle birşey buldum canım bende de göğüs kaşıntısı var

X