2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Sagol cnm. Zaten duygusal ve mukemmeliyetci bi insanim, malesef bu donemde iyice pik yapti. 10 yilin ardindan zor olacagini tahmin ediyordum aslinda ama kendi kendimi cekemiyorum artik. Isime odaklanamiyorum. Evle minimum duzeyde ilgilenebiliyorum. Bu istahsizlik, enerjisizlik. Şu 3 ayi hayirlisiyla bir geride birakabilsek 🙏
Aminn canım. Vala halsızlık zorluyo. Bence bebekli donem hamılelıkten daha rahat

Benim panik atağım var maalesef zaten. ☹️ Aslında bu haftalara kadar olabildiğince relax geldim ruh hali bakımından, açıkcası ilk bebeğim diye sanırım çok aman aman öyle annelik içgüdüm de meydana çıkmamıştı. Ama son 1 haftadır içimden sürekli evladımla konuşur gibiyim. Sakın bırakma benim kuzum diyorum, iyi tutun evladım diyorum. Ne hikmetse de karşıma hep "11 haftalığım, bebeğimin kalbi durdu. 14.haftada bebeğimi kaybettim" gibi yazılar çıkıyor. Merakıma da yenik düşüp okuyorum enayi gibi afedersin.Sonra kaçsın uykular, başlasın ataklar. Koca şehrin içinde sanki bir devim, bedenim şehre sığmıyor. 🥺

Kuzummm, çok üzgünüm önceki kayıpların için. Yazımdaki en ufak detayla seni tetiklediysem çok özür dilerim hakkını helal et bazen düşncesizlik ediyorum böyle... Allah şu an karnında uyuyan bebişini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin, dilerim benim bebişim de bana kavuşmak için sağlıkla gün sayıyordur. Dediğin gibi insan boş kalınca kurulmak için çok zamanı oluyor, yalnız kalmayayım desem inan iki sohbet edecek halim yok hep uzanıyorum. Bu bir süreç diye ferahlatmaya çalışıyorum kendimi. Hamilelik bir süreç ve annelik aslında hep bir endişe hali... Buna alışmalıyım diyorum ama işte bazen kendimi durduramıyorum. İnan siz yazmasaydınız, eşimi arayıp acile gidelim baktıralım şu çocuğa napıyor diyecektim. Son kontrol de Ocak başındayken oldu çünkü. Ay ne uzattım konuyu, inşallah okurken kız bu da bi susmadı dedirtmemişmdir. 🥲 İnşallah bu korkularımız sakinleyecek, buna inanmak istiyorum...
Ayni ben. Bende de anksiyete var. Okudukca dibe cokuyorum, cikamiyorum. Bir fetal dna arastiracam diye neler okudum neler. Kulube girsen bi dert, girmesen ayri dert. Dipteyim, sondayim, depresyondayim 🤦‍♀️

Anneler ve minnoş anne adayları 💕 kafama çok takılan bir şeyi sormak istiyorum. Bazılarınızın ikinci üçüncü çocuğu olduğu için sormak istedim, konulardan çok bağımsız olduğu için özür diliyorum. Anne adayı doğurduğu zaman kendi anne/babası, kayınvalidesi/kayınpederi hediye yapar mı? Sizlerin tecrübesini öğrenmek istiyorum.

Anneler ve minnoş anne adayları 💕 kafama çok takılan bir şeyi sormak istiyorum. Bazılarınızın ikinci üçüncü çocuğu olduğu için sormak istedim, konulardan çok bağımsız olduğu için özür diliyorum. Anne adayı doğurduğu zaman kendi anne/babası, kayınvalidesi/kayınpederi hediye yapar mı? Sizlerin tecrübesini öğrenmek istiyorum.
Yapmalı bence kesinlikle
Benim ilk çocuğum olacak ama ben hediye beklerim bizim tarafta öyle eşimin tarafında nasıl bilemiyorum ama eşime dedim bizde yapılır siz de ona göre ayağınızı denk alın 🤣
Bilezik kolye yüzük vs.(altın) Yapılır bizde

Kızlar günaydın iki gündür sağ kalça birleşimimde çok fena ağrı var yürüyemiyorum yatakta hareket edemiyorum ne yapmam lazım 🥺
Diyodum hamileliğimde belim falan hiç biyerim ağrımıyo başladı vallahi resmen kendime nazar değdirdim 😶

Yapmalı bence kesinlikle
Benim ilk çocuğum olacak ama ben hediye beklerim bizim tarafta öyle eşimin tarafında nasıl bilemiyorum ama eşime dedim bizde yapılır siz de ona göre ayağınızı denk alın 🤣
Bilezik kolye yüzük vs.(altın) Yapılır bizde
Eşten duymuştum ya aile büyüklerinden duymamıştım 😅

Eşten duymuştum ya aile büyüklerinden duymamıştım 😅
Benim çevremde çok canım çevreden çevreye değişiyo ☺️
Eşimle başka memleketlerimiz onlar yapıyor mu bilemedim ama dedim annenler yengene doğumda ne taktı bilmiyorum dedi kaç sene önceydi kayınvalideme de sormadım tabi ne taktınız diye 😄

Bizde bebege hediye alırlar butcelerine gore altın filan.. ama kimi kayinvalideler gelinlerinede bilezik filan alıyormus mesela bizde hic geline bilezik yok bebege altın takılıyor. Birde bebege bebek kiyafetleri hediye ediliyor.

Kızlar bulantılarınız ne durum da 9+4 olduk ama hala son gaz devam ediyor, kana kana su içmeyi özledim artık sudan bile tiksindim içince çok kötü midemi bulandırıyor ve istirfa ediyorum ki şu 2 gündür bulantılarım çok fena

Kızlar bulantılarınız ne durum da 9+4 olduk ama hala son gaz devam ediyor, kana kana su içmeyi özledim artık sudan bile tiksindim içince çok kötü midemi bulandırıyor ve istirfa ediyorum ki şu 2 gündür bulantılarım çok fena
Ben 10+2 yim biraz daha azaldı gibi eskiye göre
Bundan sonra azalır diye kendimi motive ediyorum
Sadece yorulduğum zaman midem bulanıyo tansiyonum düşüyo ben de hep dinlenir yatar haldeyim ev işi bile yapmıyorum

Prilam ictigim gun iyiyim dur icmeyeyim diyorum gecmistir belki diye icmedigim gun sabqh direk kusuyorum ne yazik ki korkuyorum ilaca bagimli mi oldum diye ama niyetimde hafta icmeden durmak var kusardamda kusayim ne yapayim.
Beta 16. Hatta 20. Haftaya kadar artmaya devam ediyormus o yuzden hedefi 12. Hafta degilde 16. Hafta koymaj mantikli 16 ya kadar surme ihtimali yuksek

Ay kızlar 10+3 bugün doktor muayenem vardı bebişimi ilk kez böle net gördüm çok güzeldi🥰 baya kıpır kıpır hareketliydi bacak arasını gördük baya bişi vardı doktor tabi cinsiyet için çok erken dedi dedim erkek gibi sanki ama güldü sanki dedi güldü şu haftalarda şişte olabiliyor o kısmı sonrada kıza da dönebiliyor net bişi sölemek için çok erken dedi. Alışveriş falan yapmayın şimdilik ama sanki erkek gibi dedi😂 böle görünüp bu haftada sonra kıza dönen varmı ya😂

Ay kızlar 10+3 bugün doktor muayenem vardı bebişimi ilk kez böle net gördüm çok güzeldi🥰 baya kıpır kıpır hareketliydi bacak arasını gördük baya bişi vardı doktor tabi cinsiyet için çok erken dedi dedim erkek gibi sanki ama güldü sanki dedi güldü şu haftalarda şişte olabiliyor o kısmı sonrada kıza da dönebiliyor net bişi sölemek için çok erken dedi. Alışveriş falan yapmayın şimdilik ama sanki erkek gibi dedi😂 böle görünüp bu haftada sonra kıza dönen varmı ya😂
8E2EA528-FF02-4A84-9A60-B00F2CD10B6C.jpeg

Ben de sudan tiksindim canım hala bulantılar devam azaldı sadece

Ayy çok heyecanlıı benim kuzenime önce erkek denildi 18.haftada kız olduğu anlaşıldı dönebiliyo sanırım🥰 ayy pazartesi bende 10+2 de gideceğim bebekte 5 gün önde gidiyodu en son 11+0 civarı olacak nasipse acaba tahminde bulunur mu doktorumm çok meraklandımm🙈 vajinal bakıyor bide benim doktorum görme ihtimali daha fazla mı olur sizce kızlar

Kızlar keseye nuba teoriye göre cinsiyet tahmini yapan var mı grupda 😇 Kesin sonuç değil doğruluk oranı az ama insan merak ediyor cinsiyet 😌😌

Cnm benim annem bilezik takmisti bana, ogluma da ceyrek. Alinan kiyafettir, battaniyedir soylemiyorum bile. Esim de uc taş yuzuk almisti, hani 3 kisi olduk anlaminda. Annemle gidip almis, benim haberim yoktu. Esimin ailesi zaten el gibi, bebege ceyrek takmislardi. Bu defa pahali diye onu bile yapmazlar, masallah taksalar cok bile 😅 Ama benim her iki taraftan da bir beklentim olmaz, adi ustunde hediye. Gonlunden gecen yapar, gecmeyen yapmaz. Illa olacak diye bir kural yok.

Cnm benim annem bilezik takmisti bana, ogluma da ceyrek. Alinan kiyafettir, battaniyedir soylemiyorum bile. Esim de uc taş yuzuk almisti, hani 3 kisi olduk anlaminda. Annemle gidip almis, benim haberim yoktu. Esimin ailesi zaten el gibi, bebege ceyrek takmislardi. Bu defa pahali diye onu bile yapmazlar, masallah taksalar cok bile 😅 Ama benim her iki taraftan da bir beklentim olmaz, adi ustunde hediye. Gonlunden gecen yapar, gecmeyen yapmaz. Illa olacak diye bir kural yok.
Ay benimkiler de el gibi gram falan takabilir 😂 hahah ay yazmadan duramadım okuyunca 😅😅

Benim annem ismi ile bileklik kaynanam da ismi ile gerdanlik aldi kizima bana da gerndanlik ve bileklik aldı 🤪 ikincisinde birsey almazlar bence annem alir ama kaynanam almaz gibi geliyor cunku kizima da bugune kadar baska birsey almadi bi dogum hediyesi tekrar hamile oldugumu ogrenince surat ekşittiler zaten sanki kendileri bakacakmiş gibi davraniyorlar

X