2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
yani aslında kadının belli başlı kızdığı şeyler var :KK70: kilo ve sigaraya takıntılı. kilo problemim yoktu ona laf edemedi ama sigara konusunda bayağı haşladı :KK70: doğru sert biraz ama anlaşabiliyoruz biz. bir de ablam doruk hastanesinde çalıştığı için o da kontrollerime geliyor. sohbet tadında geçiyor bizim muayeneler diyebilirim. normal doğum konusunda ısrarcı olduğun için onu seçtim özellikle. bazı doktorlar gerçekten ihtiyaç olmadığı halde kordon dolaşmış, kakasını yemiş, suyu bitmiş vs. diyip sezaryen alabiliyor. bunu yapmayacağından emin olduğum tek doktor olduğu için gidiyorum

ayyi gerçekten mi :KK9: yüzüme koskocaman bir gülümseme verdiğin için sana çok teşekkür ederim , mutlu oldum :21:
Grubumuzun en pozitifi çok seviyorum senin mesajlarını okumayı 🤭 bende düzenleyip paylaşacağım listemi belki bi faydamız bulunur 🙈

Merhaba tatlı anneler. Hepinize sağlıklı ve huzurlu bir hamilelik diliyorum.
Benim gibi 12. Haftada ya da civarında olup kalçada batma hisseden var mı? Ben yürürken neredeyse bacağımı ayırmak istiyorum. Her adımım artık batıyor. Bu normal mi acaba. Daha da beter olmasından korkuyorum ilerledikçe. Küçük bir batma değil baya rahatsız edici😒
Günaydın bu ağrıyı tarif ettim siyatik olduğunu söylediler .Bol bol açma germe yapmak gerekiyormuş kalçada sıkışan siniri rahatlatmak için 😕 Bana burada yaptıracaklar eğer tarif edebileceğim egzersizler olursa sizinle de paylaşırım .ama fizik tedavi desteği almanız daha faydalı olabilir diye düşünüyorum 🙏🏼😕 hamilelik durumunda kendi kendinize yapmanız belki bi zarara sebep olur Allah korusun 🙏🏼

@Hayat su @ElizabethHarmon canlar nolmuş öyle yaa geçmişler olsun, bugun nasılsınız , umarım çok daha iyi olursunuz 🤲

Canım ilkse ve kilon nasıl bilmem ama balık etliysen falan en erken 14-15 haftada hissetmen mümkün. Tabii bebişine bağlı :KK66:
Zayıfım ve üçüncü gebelik bu Allah'ın izni ile az kaldı enerken 16.17 hf da hissederim gibi bakalım

yani aslında kadının belli başlı kızdığı şeyler var :KK70: kilo ve sigaraya takıntılı. kilo problemim yoktu ona laf edemedi ama sigara konusunda bayağı haşladı :KK70: doğru sert biraz ama anlaşabiliyoruz biz. bir de ablam doruk hastanesinde çalıştığı için o da kontrollerime geliyor. sohbet tadında geçiyor bizim muayeneler diyebilirim. normal doğum konusunda ısrarcı olduğun için onu seçtim özellikle. bazı doktorlar gerçekten ihtiyaç olmadığı halde kordon dolaşmış, kakasını yemiş, suyu bitmiş vs. diyip sezaryen alabiliyor. bunu yapmayacağından emin olduğum tek doktor olduğu için gidiyorum
Sen anlaşabiliyorsan bize laf düşmez😅 sağlıkla gelsin bebişin🌸

Ben de kendi tartıma göre 63.5 gibi hamile kalmıştım. Bu salı 67.4 çıktım. Diyetisyenle sağlıklı beslenme yoluna girdim. Hem kendimi daha zinde hem daha az acıkmış hissediyorum. Hemen farkettim. Gaz sorunum azaldı. Wc çıkmam kolaylaştı. Bikaç ay daha almamak hedefim. Çünkü İlk 3 ay biraz hızlı aldım kontrolsuz beslenmekten ve ödemden. Bir de sigarayı bıraktıgımdan...
45 kiloyum dur hep normalde sağlık ocağı kayıt da baktım 49.1 kiloymusum bu gebelikte iştah biraz açık normal yediğimden bir öğün fazla yiyom 😂da sonu nolur bakalım

Ben tam 5 kilo almışım hamile kaldığımda 74-75 arası gidip geliyordum bugün 80 çıktım tartıda kızlar.Hala da aklım simitte makarnada hamburgerde pizzada börekte çörekte .biri bana “DUR” desin ❌

Merhaba canımmm. Ben 13 ocak cuma günü doktora gittim. Benim adet günüme göre 10+6 ydi fakat doktor bana 11+2 dedi ben de ebeye sordım gebe okulundaki bebeğin önde gidiyordur falan dedi iyi b ı şey dedi şimdi ben o günden mi hesaplı cam yoksa adete göre mi
ben ilk gittgmde 1 gun geridendi kendi hesaplamamma gore. son gidisimde tam regl tarihime gore cikti cnm bu konuda bilgim yok hic burdaki arkadaslardan bilgi sahibi olan vardir belki ama bana 1 gun geriden oldugu soylendiginde de ben gene kendi hesabima gore tutuyodum cnm

Kızlar benim uygulamaya göre tahmini doğum tarihim 2 ağustos gösteriyo ama ben hem temmuz annelerine yorum yapıyorum hem ağustosa sıkıntı olmaz dimi🤣💕 bence temmuzda doğururum ben🤍♥️
hahaha benimde 3 agustos ama bi gozum hep temmz annelerinde orayada bakiyorum surekli ama en cok burda vakit geciriyorum😅

9+3 ten selamlar nolcak benim bu halim 54 kilo sıfır göbekle hamile kalan bana neler oluyor böyle ne kadar çabukkk 😪😪Eki Görüntüle 3194030
Maşallah canım 🤗bende göbeğim ciksin diye bekliyorum😉kuzum otururken bacak bacağı üstüne atma bebek icin zararliymis(umuttepede dedavi görürken yanimda ki hamile bir kadin böyle oturuyordu, emsire çıktı herhaldede tanidigiyidi,ona cok kızdı sakin boyle oturma dedi,aklımda kaldı)

Maşallah canım 🤗bende göbeğim ciksin diye bekliyorum😉kuzum otururken bacak bacağı üstüne atma bebek icin zararliymis(umuttepede dedavi görürken yanimda ki hamile bir kadin böyle oturuyordu, emsire çıktı herhaldede tanidigiyidi,ona cok kızdı sakin boyle oturma dedi,aklımda kaldı)
hadi yaaa en rahatta böyleyim tühh biraz bu huyumu bırakmaya çalışayım teşekkürler :KK70:

X