2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Sen yaptırcak mısın canım? Ne zaman gittin en son?
Vallah bana daha bisey söylemedi dr,konusu bile olmadi,ama yaptirmak istemem açıkçası...en son 4ocakta gittim,3 hafta sonra çağırdı 25ocakta gidicam tekrar

Deneyimli anneler benim de size bi sorum olucak. Bebekler ilk zamanlarda cok hizli buyuyomus o yuzden 0-3 az alin diyolar. Kacar tane alinmali acaba
Merhabalar. 0 3 aylik seyler genelde 1.5 2 ay sonrasinda giyilmez hale geliyor. Kaldi ki benimki 3600 gr dogmustu. Ancak 1 aya yakin sarilik oldu. ( benim kan grubum 0 rh + esimin a rh+ ama bebisimiz a rh+. Anne 0 olup baba a yada b ise bebek baba gibi olursa sarilik suresi uzarmis yada siddetli gecermis. ) ve oglumu sarilik sebebiyle uyandiramadik emmedi vs vs ve cok kilo verdi 2900 civarina kadar dustu ve bu tam 1 ay surdu. Oyleyken bile 2. Ay civarindayken 0 3 ler kucuk gelmeye basladi. Kilo vermese direk adapte olsaydi o kadar bile gitmezdi. Ama ilk zamanlar cok sik kaka yapiyorlar ve altina da cok cikiyor. Dolayisiyla heba olan lekesi cikmayan yada her kakasi sonrasi yenisini giydirme durumundan dolayi da cok sik degistiriliyor. Bazende kusuyor ve gene kirleniyor. Kisacasi aslinda gene de en az 10 15 tane takimi olmasi gerekir diye dusunuyorum. Simdi alirken ben 10 tane 0 3 e uyumlu 10 tane kadarda 3 6 aya uyumlu ayarlayacagim. 3 6 ayliklar maksimum biraz uzun gelir kivirirsiniz ama giydiremez kivamda olmazsiniz. O anlamla 3 6 aya daha agirlik verebilirsiniz bence. Ayni sekilde bezlerde de 1 paket yeni dogan gerisini illaki buyuk alin derim 🖐

Çok teşekkürler bana çok faydalı oldu

Kızlar merhaba, bebeğini gören kalp atışını duyan herkese hayırlı olsun sağlıkla sıhhatle huzurla mutlulukla bebeklerimizi kucağımıza alalım

Alışveriş konusunda benimde birkaç eklemem olacak ben yarıladım alışverişimi. Önceden 20-30 tl olan şeylerin 5-6 katı fiyata çıktığını farkettiğim an asla acımadım. Çokta memnunum benden sonra bile ufakta olsa zam gelmiş. Kıyafet ağırlıklı almadım geçende bir indirimden 9 tane kısa kollu 0-3 ay zıbın, 10 tane 3-6 ay uzun kollu zıbın aldım. Bunları hep beyaz aldım önünde desenler var. Kızda olsa erkekte olsa kullanabilecek. Hemde ilk anneliğim kazalar olabilir yıkat yıkar giydiririm Bugün banyo ürünlerini aldım ebebekte banyo ürünlerinde 2.ye %40 indirim vardı. Kaptım hemen içime sinen birşey. Sonuçta elbet alınacak cinsiyetten bağımsız şeyler var hem doğuma kadar borcu bitsin hem de aşırı zamlanmasın istedim. Sırada ki konum bez konusu. Onuda stoklayacağım biraz. Herkes bebek için bez tehlikeli her bez her bebeğe iyi gelmiyor diyor haklı olabilirler ama onda da söyle düşünüyorum bazı şeylerde genetik nasıl krem sürse de dükkat etse de bazı anneler çatlıyor bir bebekte pişik olabilir yani. Ben sleepy ile prima karışık stoklayacağım. Çocuğun bedeni hem her ikisine de alışır biryerden sonra da sleepye döneceğim hem prima çok katkılı gibi hemde gerçekten pahalı. Bez konusunda tecrübeli anneler yönlendirme yapabilirse memnun olurum

Bana yaz bebeği de olsa uzun kollu giydir dediler bilemedim kısa kollu alsam mı?

Bana yaz bebeği de olsa uzun kollu giydir dediler bilemedim kısa kollu alsam mı?
Evet bana da dediler ama bizim evimiz çok sıcak klimayı da açıp önüne yatırmaktan çekinirim o yüzden kısa kollu aldım canım. Birde ben biraz soğuğa dirençli yetiştirmeyi planlıyorum aslında ev hergün sıcak olmasa bile yazın kısa kollu giyilir 3-6 ayını zaten uzun aldım ama ilk zamanlar ağustos bebeği olacak bebeklerimiz kısa kolluda gerekiyor diye düşünüyorum. Uyurken zaten ilk zamanlar yarım kundak yapmayı planlıyorum ben içine ağustos ayında uzun kollu giydiremem oda hasta eder diye düşündüm. Bu arada yenidoğan almadım ben almayı da düşünmüyorum. Hastane çıkışı mevzusuna da biraz kuruluyum ben açıkçası çok geniş içinde kullanmayacağı şeylerde var ve sırf hastane çıkış olduğu için adı normalden pahalı. Bu bizim ülkeye has birşey içime sinen hem uzun hem kısa kollu bir takım alacağım onu son dönemde alacağım ama kilosu gidişatını bir göreyim yenidoğan alırsam birtek onu alırım. Kıyafet konusunda da kızlar varsa imkanı olan tanıdığı olan yurtdışından getirtsin türkiyede 800-900 bandında olan 5li zıbınlar orda 200-250 tl. Cinsiyet belli olunca o konuda da araştırmalara başlayacağım

Son düzenleme:
Ben iki takım aldım şimdilik biri 5 li diğeri 10 lu ve ikisini de hastane çıkışı olsun diye 3 aylık gurubundan aldım. İlk doğumumda bebegim 4330 gram ve 54 cm doğduğu için yeni doğan grubu takimlarina sığmadı ve giyilmeden ziyan oldu.

800-900 bandında olan 5 li zıbın görmedim E bebekte organik olanlar bile indirimde 25-30 TL oluyor. Bahsettiğiniz hangi marka? Türkiye de tekstil fiyatı gayet uygun bence. Kuzenlerim tam tersini yapıyor Türkiye'den götürüyor. Almanya ve Belçika da olanlar

ben askılı zıbın almayı düşünüyorum, atlet gibi, üzerine ince uzun kol giydiririm. Yazın iki uzun pişirir bence, tek kısaylada duramaz bence, anne karnından yeni çıkacak sonuçta, birde duştan sonra felan olmaz, ama bu konu anneden anneye değişir bence bilemiyorum.

Canım next ve carters ürünleri söylediğim bantta. Tabiki yer fiyatta var ama kalitesi aynı mı çok emin değilim. Ebebek dışında 25-30 tl ye ben birşey görmedim. Oda indirimde olduğu için o fiyatlarda. Gerçekten öyleyse ben farkında olmayabilirim varsa önereceğiniz markalar bakarım

Sanırım bazı şeylerde tecrübeyle karar verilecek ben mesela kısa kollu bir zıbının yeteceğini düşünüyorum ama tabi evimizin sıcak olduğuna güveniyorum bir miktar. Ama baktım olmuyor soğuk kaçıyor ensesi göğsü ısınmıyor hemen lahana bebek moduna geçerim

Ben de biraz bekliycem kıyafet alışverişi için

Daha önce mağazalarını hiç görmemiştim Cevahir AVM'de var yazıyor internette ama orda da hiç gözüme carpmadi. İngiliz maliymis. O yüzden pahalı evet. Aziz bebe, İdil bebe&mamino iyidir. Deneyebilirsiniz

Kızlar ikizlerde acaba cinsiyet ne zaman belli oluyor alış veriş ne zaman yapilmali neler alınmalı hiç birşey bilmiyorum yardımcı olur musunuz bilgilendirirmisiniz canlarım tecrübesizim. İlk gebeligim

Daha önce mağazalarını hiç görmemiştim Cevahir AVM'de var yazıyor internette ama orda da hiç gözüme carpmadi. İngiliz maliymis. O yüzden pahalı evet. Aziz bebe, İdil bebe&mamino iyidir. Deneyebilirsiniz
Teşekkür ederim öneriler için bakacağım. Aslında kıyafet için cinsiyeti bekliyorum merakla sadece ucuz indirimde bulduğum için aldım onlarda inşallah olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…