2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Evet bende oyle okudum arastirmalarim usg ses dalgasiyla oldugu icin bebege zarari yokmus ancak kalp atışı icin verdikleri ısı zararliymis bu yuzden arayi uzatacagim bende

Ben estrofemi kullaniyorum hala doktorum 11.haftamda birakabilecegimi soyledi ama bende sizin gibi birakirsam birsey olur mu diye arada dusunuyorum ama korkulacak birsey olacagini sanmiyorum
Ya bana hemsirem dedi ki 10ci haftada ilac konusunda iletişime geçelim,bugun 10+5im elimde iki günlük estrofem kaldi ve 1kutu lutinus,hemsireye yazdim ben sandim ki azaltarak bıraktıracak,o da dedi ki 10cu haftada estrofemi ve lutinusu birak,birden bırakayım dedim, evet dedi....kafam karıştı

Bana da direk birak dedi doktorum azaltarak falan birsey demedi azaltarak birakani da duymadim daha once

Canım herkesin durumu farklıdır, senin doktorun da sana göre bir yol izliyordur

Kızlar organik pamuklu bebek markaları tavsiyeleriniz var mı. Ben hanüz almıyorum ama şimdi fikir ediniyorum. Biraz da özen gösteriyorum organik olmasına. Marka tavsiyelerinizi bekliyorumm

Bence bırak dedilerse bırak canım. Pazartesi bıraktım 5 gün oldu canım. Fitiller 3ten 1e düştü, bi de bi ilaç daha 2den 1e düştü. Onları da bırakçam bir hafta sonra falan
Bana fitillerde birden birak dedi lutinus 2 sabah 2aksam kullanıyorum,o yüzden kafam karisti

Deneyimli anneler benim de size bi sorum olucak. Bebekler ilk zamanlarda cok hizli buyuyomus o yuzden 0-3 az alin diyolar. Kacar tane alinmali acaba
Canim bazi bebekler büyük doguyor o yüzden cok kucuk almamakta fayda var. Büyük giysi de giydirilir küçükken sikinti olmuyor. Ama miktar konusu biraz degisken. Ablamin bebegine biz baslangicta 7-8 takim almistik. O kadar cok kusan bir bebekti ki ilk saatlerden giysi stogumuz bitmisti kustugu giysi daha kurumadan yeni giydirdigimize kusuyordu hic umdugumuz gibi olmamisti

Bence bırak dedilerse bırak canım. Pazartesi bıraktım 5 gün oldu canım. Fitiller 3ten 1e düştü, bi de bi ilaç daha 2den 1e düştü. Onları da bırakçam bir hafta sonra falan
Bu şekilde

Eklentiler

• 20230114_151251.jpg
    164,8 KB · Görüntüleme: 39
Ben estrofemi kullaniyorum hala doktorum 11.haftamda birakabilecegimi soyledi ama bende sizin gibi birakirsam birsey olur mu diye arada dusunuyorum ama korkulacak birsey olacagini sanmiyorum
Bu ne ilacı oluyor kan sulandırıcı gibi birşey mi (bu arada ben kan sulandırıcı oksapara başladıktan sonra lekelenmem oldu doktor takip ederiz gerekirse 1 hafta falan ara veririz dedi ondan endişe etmedim değil bıraktırırsa birşey olur diye)

Tup bebek tedavisinde kullanilan bir ilac bu rahim kalınlaşması icindi ilk donem kullanilir sonra biraktirirlar doktorunuza güvenin size uygun tedavi seklini bilir

Canım ben de bıraktım hepsini artık almanın anlamı yokmuş plesenta görev yapmaya başlamış o yüzden pat diye bırakabiliyorsun. Ben geçen hafta bıraktım 9+3 tüm bu hafta gittim 11+1 olmuş hızlı büyümüş iki hafta sonra cinsiyet için çağırdı. Sadece progestan fitil kullanıyorum vitaminler bir de coraspin. Her gittiğimde kalp atışını dinletti bir sorun olmadı bazıları dinletmiyormuş ama uzun süreli doppler zararlı bunlar çok kısa süreli ama tabi herkesin doktoru başka başka

Estrofemi ben 7.haftada bırakmıştım doktorum o hamile kalana kadar önemli demişti. Progestan 16.haftaya coraspinde sanırım 20. Haftaya kadar devam edilecek. Bir anda bırakmanın bir yan etkisini yaşamadım ben estrofemde hatta baş dönmeleri azalmıştı bırakınca çok iyiydi

Maşallah canım cok iyi büyümüş Allah'ım sağlıkla kucağa almayı nasip etsin insallahpeki ikili test bisey dedi mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…