2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Hamilelik haftası mesela 10+0 ile 10+6 arası 11.hafta olarak değerlendirilir, o nedenle 1 hafta ilerde gibi görüyorsunuz

Sari akinti dedigimde coook az beni rahatsiz etmeyecek kadar yanmada var demistim. O sebeple olabilir. Biraz benim sorumsuzlugum oldu 2 gun fitili yaptim. (6li fitil) 2. Gun bildigin duzeldi oldu. Hadi fazla ilac almis olmayayim bari dedim ve biraktim. 2 gun yapmadim. Cogaldi eski haline dondu hatta belki daha fazla. Ve yanma da bariz olmaya basladi. Disaridaydim bugun ve eve donup dusa girme ihtiyaci hissettim döndük. Az sicaga kacan suyla yikadigim zaman biraz rahatliyorum. Eskiden de sistit oldugumda baya sicak suyla yikardim ve cok iyi gelirdi. Simdi sicak suya korktugum icin kaynar kaynar olmadan yikadim gene iyi geldi. Ama sirkeli su demis bir arkadasimiz o sekilde deneyecegim birde..

Hemen deneyecegim bunu coook tesekkurler

Benim idrarda kan ve bakteri çıktı yani enfeksiyon vardı ama doktor ilaç yazmadı. Bol bol su iç dedi. Zaten hep çıkıyor bende. Bence mümkün olduğun a ikaçtan kaçınmak gerek
Ilactan kacinmak konusunda kesinlikle katiliyorum. Ama bu enfeksiyon seylerinde maalesef biraz riskte olusturuyor. Artisini eksisini doktor bilerek veriyordur diye dusunuyorum. Cunku guvendigim bi doktor acikcasi. Ilaci 2 gun fitil olarak yaptim ve yanmam da akintimda gecti. Sonrasinda ilac kullanmamak adina kafama gore biraktim 2 gun. Ve gene basladi. Pisman oldum tamamlamadan biraktigima. Belki bugun yarim kalan tedavi yuzunden daha fazlalasti bilemiyorum. Sirkeli su tavsiyesi geldi. Bunu dusunmemistim. Onu da ekstra uygulayacagim mantikli geldi ph acisindan.

Evet canım. 9+5 demek 9 haftan tam doldu 5 gün geçti demek yani 10. Haftayı dolduruyorsun demek. 10+1 den sonrası da 11. Haftayı dolduruyorsun demek olduğu için normal ve hepimizde öyle ama son cümleni anlamadım yorum yapamıcam takvim hangi uygulamaya göre.

Sigara konusunda zorlananlara bende işe yarayan bir şeyden bahsetmek istiyorum. Kızlar canınız sigara istediğinde özellikle yemek sonrası, çay ve kahve yanına benim ekstra canım istiyordu. Benim tüp bebekle oldu gebeliğim transfer olduğum gün hamile olmama durumumda çok yüksekti ona rağmen o gün içtim son kez sonrasında hep canım sigara istediğinde yanımda şişeyle su taşıdım koca bi yudum aldım ilk 2,3 gün zor oluyor ama başarabilirseniz ondan sonraki günlerde canım isteyincede kaç gündür bunun için mi dayandın hani dayandığın günlere noldu diye telkin verdim kendime 1 hafta sonra çok rahattım ki daha hamile olduğum belli bile değildi yine. Bilmiyorum eşim hep önceki bırakma deneyimlerimizde sen çok iradelisin bu konuda derdi her seferinde o başlayınca bende başlardım. Ama koca bi yudum suyu denemenizi tavsiye edebilirim inşallah kolaylıkla sizde bırakırsınız

Kızlar merhaba bana yardımcı olur musunuz bebiş istiyorum ve ovülasyon takibi yapıyorum bi yorumlayabilir misinz rica etsem en alttaki ise bugün e aitEki Görüntüle 3188527
Pik günü gelmemiş, aynı saatte ve su alımına dikkat ederek devam edin

Hamilelik haftası mesela 10+0 ile 10+6 arası 11.hafta olarak değerlendirilir, o nedenle 1 hafta ilerde gibi görüyorsunuz
Anladım, aklıma geldi ama emin olamadım :) çünkü uygulamada mesela şuan 10. Hafta gözüküyor. 10+1, 10+2 diye gidiyor bendeki uygulama. Burdaki takvim de farklı gösterince hangisine inanıcam bilemedim.
Canım ne kadar yaparsın bilmem ama bendeki kronik mantara kullanmadığım fitil kalmadı hem de tam tamına bitirirdim gene başlardı bir ay sonra. En son bildiğimiz normal sade yoğurdu içeri sürdüm. Bir kaç gün yaptım ve o şekilde uyudum. Ondan sonra tamamen geçti. Belki yalan olmasın bir kere tekrar eder gibi oldu ama yıllardır olmadı. Yoğurttaki yararlı bakteriler vajinadaki kötü bakterilere iyi geliyor diye duymuştum ve cidden işe yaradı. Ama hamileyken uygun olur mu bilmem.
Evet anladım canım ama mesela şuan boyunu 8 cm göstetiyorsa bendeki uygulama 4 cö gösteriyor. Ultrasonda da uygulamadaki gibi çıkıyor. O yüzden burdaki takvimdekibikgiler önden gidiyor gibi geldi bana

Kızlar hayırlı akşamlar
Ben de bugün doktora gittim ilk kez çok şükür bebeği gördük ve kalp atışını duyduk çok güzel bir duyguydu Allah herkese nasip etsin
Normalde 8+0 ım 8+3 çoktı ultrasonda herşey normal düşük riski kanama alanın falan yok dedi 18.9 mm çıktı boyu minik fasülyem

Ben bırakmıştım şimdi fırt çekmeye başladım .çok üzülüyorum vicdanım çok rahatsız

Bu daha da can sıkıcı olabilir canım bırakmışsın ne güzel demek ki bunu başarabilecek iraden var bence bidaha yapabilirsin canın isteyince su içmeyi sende denesen nasıl olur?
Evet ,deneyeceğim.Belki böylece su da içerim güzelce ah nerden bulaşmışız bu sigaraya ya ,keşke başlamasaydım hiç

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…