2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Merhaba ismini unuttum ama ikiz annesi vardı 2 kese olupda kalp atisni duyacakti inşallah duymustur
Canım merhaba ben vardım bugün gördüm kalp atışlarını ama sadece birnin diğeri 3-4gün geriden geliyormş herşey yolundaymş çok güzel büyümüş bebeişler haftaya cuma tekrar gidcz dinlemeye

Anladım canım. Geçmiş olsun. Sağlıkla kucağına al bebeğini. Soracağım bakalım

Henüz araştırmadım hiçbirini ama burada gördüğüm kadarıyla doktorların ortak noktası hillhealth panorama testi

8+2 yim bugün. Dün başladı şuan da car. Bulantı çok nadir uzun süre aç kalırsam oluyor ama bu yanma bende de var.
Henüz araştırmadım hiçbirini ama burada gördüğüm kadarıyla doktorların ortak noktası hillhealth panorama testi
Evet öyle gibi duruyor. Daha 3-4 hafta var karar vermek için yeterli bir süre gibi. Doğru yeri bulup inşallah yaptırırız

Tabi canım kilo dediğin nedir ki verilir de alınır da. En doğrusu biliyor musun? Hepimiz evet sağlıklı beslenmeyi temel anlamda biliyoruz ama ondan böyle şunla şunu bunla bunu ye diyo bir bakıyorsun kiloyu cat diye vermişsin kendin uğraşsan uzun sürcek ne gerek var kuzum senin fikirlerin bu konuda çok net o yüzden senin yapında ve kararında olsam bende yaptırıp aklımı karıştırmam. Ben allahım korusun ama önceden bileyim üzülsem bile önlemimi alayım öğreneyim kendimi ve hayatıma ona hazırlayayım kafasında bir insan olduğum için yaptırmayı planlıyorum hatta yaptırmazsam daha çok strese bile girebilirim
ffestinalente bu arada tam bir ay olmuş 10 Aralık ta son sigaramı içmişim
Oyşş maşallah hamileliği seviyor gibiyim duygusal bir kelebeğim. Gece yatarken uyuyamicaktım eşim kalp atışını açtı anında dalmışım sevdim bu halimi de açıkcası ama o sigara yok mu? Hayır naletten tiksinmiyorum da

Ben o hafta geçirdiğim ağır gripten sonra icemedim bebişim, baktım süper canım da istemiyor , Rabbim yardım etti çünkü hep dua ediyordum tiksinmek için.. testlere gelince kuzum kimseyi eleştirmem ki ben, yaptıran da iyi eder yaptırmayan da bilmem belki durumum olsa yaptirabilirdim de sadece öğrenmek adına. Ama müthiş sıkışık bir dönem geciriyorum eşime dokunsan patlar, zaten kendi planlamiyordu bebeği

Bende edeyim sende benim için eder misin belli ki kabul oluyor

Kuzum her darda bir kolaylık gelir ayrıca bebiş kısmetiyle gelir rahatlarsınız inşallah

Tabiki ben bebek işlerinde gerçekten olmazsa olmaz birşey görmedim gerçekten hissiyatım bu yönde ucu bucağı olmayan bir sektör maalesef anne babaların duygularını sömüren. Biz eşimle bir karar aldık. Oto koltuğu, arabası ve gelişim oyuncaklarında pek kısmayacağız tabi yine araştırarak ama onun dışındaki şeylerde kısıp o kıstığımız paraları onun niyetine borsaya koyucaz 18 yaşına kadar bence o daha faydalı ona. Carters 5li zıbın olmuş 900 tl yazık günah ya. Next diye bir marka var müthiş ürünleri türkiyede 800 tl yurtdışından bakıyorum euro olmasına rağmen 300 tl ye geliyor. Ne kadar üzücü ya.

Ona tek gereken sevgi başkada bişey yok herşey en iyisi olmak zorunda değil her gördüğümüzü yaptırmak zorunda da değiliz allahım inşllah hormonlarım iyice yüklenince kendimi kaybetmem bu konularda ama objektif baktığımda böyle düşünüyorum. Herkese bir yetersizlik aşılanması çok üzücü ve yorucu tüketim çağının dibinde olduğumuzu ve ne kadar ne kadar kötü birşey olduğunu iliklerime kadar hissettim şu minicik dönemde

Aynen öyle haklısın canım, ben açıkçası üst baş mevzuunu arkadaşlarımdan halletmeyi düşünüyorum. Yakın zamanda etrafimda doğan kız bebek de erkek de bebek var bir de gerçekten çok çabuk büyüyorlar ve çok gereksiz para harcanıyor. Bizim 3. Çocuk olunca bir çok şeye para vermeyeceğiz zaten nerdeyse sadece bez ve doktor parası her çocuğun kismetiyle geleceğini ben diğer evlatlarimda da gördüm kesinlikle böyle bir şey var. Ama benden size tavsiye, o arabalara da çok para vermeyin hatta en duzunu ve ucuzunu alın beşiği de park yatak alın. Bu arada ne alacaksanız e bebek in aynı ürününe de bakın. Çünkü en güzel bebek urunlerinin hemen aynısını üretiyorlar. Baby plus mi ne markası da , bence gayet başarılılar.

Varsa öyle bir imkan çok iyi. Siz şanslılardansınız benim ilk bebeğim olduğu için herşeyi sıfırdan almak durumunda kalacağım maalesef. Ya bana kalsa ben bir kanguru/sling ile dolaşırım 6-7 ay sonra da baston tipi bir araba bitti gitti. Tek beklentim çift yönlü olsun ve minicik olsun. Travel sistem mi ne o koca alamet olanlar benim ruhumu bunaltır asla istemiyorum. Yok puseti yok bilmem nesi çok teferruatlı bilemedim bakalım kuzum. Birde şu muslin bezlere çok kuruluyorum ya 1mt*1mt olanlar 100 tl ya internette minicik şey hayır birde bol almak istediğim birşey. Ama arayıp bulucam üreticisini kafama koydum

6hafta 2 günlük gebeyim ve sanki ağrılarım geçti kaygılanacak bir durum var mıdır ya korkuyorm
Canım asla yok çok şanslısın hatta bunun keyfini çıkart. Benimde sadece hafif göğüs hassasiyetim arada bir gelip gidiyordu ona rağmen dün çok şükür kalp atışını dinledik. Bebeğin seninle emin olabilirsin. Olmasa emin ol ki anlarsın sıfır belirtisiz olarak bebeğine birşey olmaz. Sen içini ferah tut şansını değerlendir

Çok şükür bu hamileliğim rahat geçiyor cok acı çektiğimden artık ağrı olmaması garip geliyor Kaçıncı haftandasın canım

Çok şükür bu hamileliğim rahat geçiyor cok acı çektiğimden artık ağrı olmaması garip geliyor Kaçıncı haftandasın canım

Maşallah hepte böyle olsun
ben 8+2 yim canım ne çok rahatım ne çok kötü dengesiz benim biraz bazen çok iyi hissediyorum hiçbirşey yok bazen böyle bir keyifsiz göğüs hassasiyeti minik sızılar. Ama bunada şükür

Çok şükür sağlıklı ve güzel gecsin hamileliğimiz ve sağlıkla kucağımıza alalım ne güzel

Gerçekten herşey inanılmaz pahalı. 2015 de doğum yaptım karşılaştırılamaz bile fiyatlar. Allahtan birçok şeyi sakladım. Bebek arabası, park yatak, mama sandalyesi, kıyafetler, oyuncaklar. Süt sağma makineleri bile uçmuş. Allah yardımcınız olsun. Birazda kardeşimden, kuzenimden alıcam öyle böyle büyüyecek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…