2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Varsa öyle bir imkan çok iyi. Siz şanslılardansınız 😋 benim ilk bebeğim olduğu için herşeyi sıfırdan almak durumunda kalacağım maalesef. Ya bana kalsa ben bir kanguru/sling ile dolaşırım 6-7 ay sonra da baston tipi bir araba bitti gitti. Tek beklentim çift yönlü olsun ve minicik olsun. Travel sistem mi ne o koca alamet olanlar benim ruhumu bunaltır asla istemiyorum. Yok puseti yok bilmem nesi çok teferruatlı bilemedim 😅 bakalım kuzum. Birde şu muslin bezlere çok kuruluyorum ya 1mt*1mt olanlar 100 tl ya internette minicik şey hayır birde bol almak istediğim birşey. Ama arayıp bulucam üreticisini kafama koydum 😅
Ay ben düştüm o travel batağına siz düşmeyin anacim. Baston puset candir🤭 muslin için de şunu onerebilirim, varsa kumaş satan bir yer ilinde, ordan al bir kez yıka, sonra götür ev tekstili diken bir yerde bire bir diktir 🤭 bir de 2. El satanlar da oluyor bence kullanılabilir. Dolap tan falan takip etmekte fayda var.

Tedavi başlayacaklarmış bu hafta. İnsülin verecekler sanırım. Ne yaptıysam düşüremedim. Bende 39 kasımda 40 😃 sağlıkla gelsinler inşallah 🙏
Offf yaa ben daha hiç olcturmedim ama evde cihazım var kendim bı takip edip doktoruma söyleyeyim bari. Hissediyorum ağzım sık sık kuruyor ellerim ve ayaklarım yanmaya başlıyor yemeklerden 1 saat sonra. 😔

Varsa öyle bir imkan çok iyi. Siz şanslılardansınız 😋 benim ilk bebeğim olduğu için herşeyi sıfırdan almak durumunda kalacağım maalesef. Ya bana kalsa ben bir kanguru/sling ile dolaşırım 6-7 ay sonra da baston tipi bir araba bitti gitti. Tek beklentim çift yönlü olsun ve minicik olsun. Travel sistem mi ne o koca alamet olanlar benim ruhumu bunaltır asla istemiyorum. Yok puseti yok bilmem nesi çok teferruatlı bilemedim 😅 bakalım kuzum. Birde şu muslin bezlere çok kuruluyorum ya 1mt*1mt olanlar 100 tl ya internette minicik şey hayır birde bol almak istediğim birşey. Ama arayıp bulucam üreticisini kafama koydum 😅
İlk zamanlar kanguru sling kullanıp sonrası için iyi bir puset almak çok mantıklı, öyle yapmanı öneririm. Travel ben oğluma aldım sonra onu verdim ihtiyacı olan birine , hiç lazım değil hiçbiryere sığmıyor hantal. Ama Müslinbez lazım oluyo çok kullanışlı yazın doğucaklar battaniye olarak kullan denize götürdün üşüyünce sar bebek arabasını örtmek için kullan her türlü kullanmaya uygun , o lazım bak😅 kumaş satan yerlerden alıp kenarlarını diktirmek pozitifbiri pozitifbiri nin dediği gibi uyguna gelebilir ben almıştım ilkinde oğlan olursa kullanırım kız olursa en tatlışını alırım Allah bana kız nasip eder mi 🥰🥰🥰🥰

Aynen öyle haklısın canım, ben açıkçası üst baş mevzuunu arkadaşlarımdan halletmeyi düşünüyorum. Yakın zamanda etrafimda doğan kız bebek de erkek de bebek var 🤗 bir de gerçekten çok çabuk büyüyorlar ve çok gereksiz para harcanıyor. Bizim 3. Çocuk olunca bir çok şeye para vermeyeceğiz zaten nerdeyse sadece bez ve doktor parası 🤭 her çocuğun kismetiyle geleceğini ben diğer evlatlarimda da gördüm kesinlikle böyle bir şey var. Ama benden size tavsiye, o arabalara da çok para vermeyin hatta en duzunu ve ucuzunu alın 😂 beşiği de park yatak alın. Bu arada ne alacaksanız e bebek in aynı ürününe de bakın. Çünkü en güzel bebek urunlerinin hemen aynısını üretiyorlar. Baby plus mi ne markası da , bence gayet başarılılar.
Ne kadar da güzel cümleler yazmışsınız okuyunca kendi zihnimden geçenleri bunlar olduğunu farkettim.. Maddi durum ne olursa olsun en cok bebeklere cocuklara sevgi lazım... Her türlü eşyanın muadili bulunabilir.. Tüketim devrine o kadar alışmış ki insanlar hiç kimseye hiçbir şey yetmiyor, sonu yokk..😌

😘🥰❣️canımsın:KK36::KK73: ulkece çok gaza gelen bir milletiz malesef... Saçma sapan şeylere vereceğimiz parayı süt yapıcı ürünlere vitaminlere versek inanin daha iyi 🥰
Ne kadar da güzel cümleler yazmışsınız okuyunca kendi zihnimden geçenleri bunlar olduğunu farkettim.. Maddi durum ne olursa olsun en cok bebeklere cocuklara sevgi lazım... Her türlü eşyanın muadili bulunabilir.. Tüketim devrine o kadar alışmış ki insanlar hiç kimseye hiçbir şey yetmiyor, sonu yokk..😌

Rabbim senle bana kız nasip etsin o zaman inşallah 🤲🥰 benim iki oğlumun ardina güzel olur, erkek de olsa napalim canı sağolsun iyi olsun yeter , oğullarım da aşk benim için 🥰🥰🥰
İlk zamanlar kanguru sling kullanıp sonrası için iyi bir puset almak çok mantıklı, öyle yapmanı öneririm. Travel ben oğluma aldım sonra onu verdim ihtiyacı olan birine , hiç lazım değil hiçbiryere sığmıyor hantal. Ama Müslinbez lazım oluyo çok kullanışlı yazın doğucaklar battaniye olarak kullan denize götürdün üşüyünce sar bebek arabasını örtmek için kullan her türlü kullanmaya uygun , o lazım bak😅 kumaş satan yerlerden alıp kenarlarını diktirmek pozitifbiri pozitifbiri nin dediği gibi uyguna gelebilir ben almıştım ilkinde oğlan olursa kullanırım kız olursa en tatlışını alırım Allah bana kız nasip eder mi 🥰🥰🥰🥰

Herkese tekrardan merhaba kızlar, göğüs hassasiyetiniz ve uyku durumlarınız nasıl acaba? Ne bir böyle abartı uykum geliyor ne de o ilk haftalardaki göğüs ağrısı var hatta yok gibi bişey. Sizde durumlar nasıl? Uyku sadece akşamları arada bastırıyo yemek saatlerinde günde 8,9 saat uyuyorum normal mi sizce?

Gönlünde ki nasip olsun inşallah 🫶🏻🫶🏻

Herkese tekrardan merhaba kızlar, göğüs hassasiyetiniz ve uyku durumlarınız nasıl acaba? Ne bir böyle abartı uykum geliyor ne de o ilk haftalardaki göğüs ağrısı var hatta yok gibi bişey. Sizde durumlar nasıl? Uyku sadece akşamları arada bastırıyo yemek saatlerinde günde 8,9 saat uyuyorum normal mi sizce?
Uyku işi bitti bende, göğüs desen süt geldi dün aklım çıktı korkudan

Hayır canım ne alakası var kadınlar östrojen hormonu ile mutlu oluyor bunun içinde cinsellikte var ayrıca hep gebe egitiminde son aylar olan cinsel iliski doğumu kolaylaştırır derler aksi bir durum yoksa sormakta da devam etmekte de mahsur yok
Onu ben de duydum da düşünüyorum nasıl olacak😆 neyse doktora bağlıyım napayım. Hayır biizim doktor da hiçbişe risk vs yokken ara verdirtmişti,başka çiftlerde duymadım öyle bişe,baya garantici yani. Bakacağım haftaya belli olur

Merhabalar canım anneler, ilk defa üye oldum buraya. Şu anda 8+2lik hamileyim. İlk bebişim olacak inşallah. Tecrübeli olan arkadaşlarıma danışmak istediğim bir kaç birşey var
  • Sigara kullanıyorum azalttım ama bırakamadım, benimle aynı durumda olan var mı 🥺
  • Hamile kaldığımdan beri çok hastalanıyorum öksürük vs ilaçta içemediğimiz için kolay geçmiyor öksürdükçe çıkarmaya başladım, bu konuda çözüm bulan oldumu 🥹
  • Folikasit dışında birşey kullanmıyorum, bağışıklık sistemi ile
ilgili doktorun verdiği vitamin kullanan varmı acaba.
Şimdiden teşekkür ederim, hepimize hayırlı olsun 🥰

X