2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
İlkinde hepsini yaptırdım , bu sefer bilmiyorum.karşı komşuma da down sendromu riski çıktı kötü bir hamilelik geçirdi ama çocuğu sorunsuz doğdu. İkili test sadece down sendromu mu ölçüyor
Yani bu konuda deneyimim yok deneyimli anneler daha iyi bilir .benim bildigim down sendromu ihtimalinin yanında başka kalıtsal hastalıkların bulunup bulunmadığıyla da alakalı sonuçlar oluyormuş. Ama sadece ihtimal üzerine.. kafamı karıştıran da bu

ben 17sinde yaptiracagim insallah. Hersey tabiki Allahtan. ama down disinda baska kalitsal ve hayati hastaliklarin onceden saptanmasi icin yapilmasi kanaatindeyim. ikili dortlu ve detaylu usg bence önemli
Tabikide önceden öğrenip gerekli tedavi ya da tedbirlere göre hareket etmek önemli ama sadece ihtimal oran üzerine hareket edilmesi pek mantıklı gelmedi bana

Bir dr u dinlemiştim Fransızların ünlü bir yemeği varmış çiğ kıyma ve yumurta ile yapılan herkes yiyor hamileler de dahil ve hiç kimse bizim gibi şüphe etmiyor o yüzden sen de içini ferah tut 9 ay güzel geçsin

Trizomi 18 tespiti filan vardı sanırım tam hatırlamıyorum

Farklı bir yaklaşım olmuş evet haklısınız ama Bu test olasılık üzerine yapılan bir testmis benim kafamı kurcalayan da olasılık ihtimal üzerine hareket etmek
Şöyle olasılık varsa amniyosentez ya da fetal dna ile kesinleşiyor ona göre istenmeyen gebeliksr erken haftalarda düşük yaptırılıyor detaylıyi beklememis olunuyor çünkü detayli 20. hf da daha büyük bir bebek

İlk gebeligimde kiloyla limon yiyordum. Mandalina gibi soyup yiyordum üstelik. Şimdi de bulantımi kesiyor. Söz ben de çıkmadı eksiği yedim hakkiyi doğurdum

Daha oncede yazdim. Oğlumda yaptırdım ama bunda yaptirmayi düşünmüyorum. Aldırma gibi bı niyetim olmaz. Allah sağlıkli hayırlı Salih evlatlar nasip etsin bizlere.

9+5 teyiz bebişler iyi ama anneler değilçok fena mide bulantısı ve kusmalar var ilaç bile fayda etmiyor
Sata göre 5+5 ama.usg 6+3. Bulantılar uykusuzluk keyifsiz lik halsizlik hepsi hurra üstüme üstüme geliyor gormesden gelmeye çalışıyorum ama olmiiiiyyy

Bence cihazlar düzgün ölçmüyor geç döllenme olamaz zaten döllenmiş bölünmüş embriyoyu koydular beta HCG güzel artıyor 20 Aralıkta 127 olan beta HCG 30 Aralık'ta 5353 tü mesela bebekte sorun olsa öyle artmazdı her doktor farklı söylüyor inşallah sekizinci haftada tam netleşecek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…