2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Kızlar ya benim yine kanama oldu geçen sefer açık pembeydi şimdi biraz daha koyu hemen doktora mi gitmeliyim
Evet canım hemen git bende 2 haftadır var gittim kesenin etrafında kanama gözüktü çok şükür bebek iyi ama ister istemez insanın canı sıkılıyor şimdi iğneyle fitil kullanıp istirahat ediyorum.

5+6 ile 6+1 arasında çok birşey yok canım kaldi ki 2 hafta geriden gelen gebelerimiz bile var. Yani neymiş, böyle ufak şeyleri takmıyormuşuz. Farklar kapanacak. Şu an bu günlere sayılara takılmıyoruz. Bebeğimiz sağlıklı mı, görülmesi gerekenler görüldü mü , çok şükür elhamdülillah böyle de devam eder inşallah

Doktorunla iletişim halinde olmanı tavsiye ederim. Daha önce olmuş muydu ve doktorun ne dedi ilaç kullanıyor musun ?
Pembe olmuştu canım bu sefer ki kırmızı gibiydi korktum tüp Bebek doktorum da kontrole gitmemi istedi gittim normal dediler ama bir hafta geriden geliyor moralim bozuldu iki kese göründü ama biri cook ufak o sonlanır büyük ihtimalle dedi

Benim 6+2yken 4 mmdi ve doktor gayet iyi durumda dedi sizlere neden böyle dediler anlayamadım acaba benimkinde mi sıkıntı var

Ayni durumdayim. Sadece tuvaletten sonra desem yeri. Hatta önceleri çiş mi peceteyi sarartiyor ki diyordum. Ama rengi gittikce koyu sariya ve barizlesmeye basladi. Doktora soyledim Donaxyl diye bir fitil verdi. Kullaniyorum 2 gundur. Rengi acildi gibi. Hatta 1 kerecikte olsa hic sari olmadigi da oldu. O an dedim anaa hic cisten falan degilmis simdi gene acik sariya dondu

Canlar bu geriden gelmelere ileri gitmelere çok takılıyorsunuz yapmayın. Bak iki çocuk annesi ve ikisinde de benzerlerini yaşamış biri olarak yazıyorum ki gerçekten ilerleyen aylarda bunlar olmayacak. Ya sağlıklı olsun , görünmesi gerekenler görünsün, şükredin ve sabrederek bekleyin. İnanın bana düzelecek bunlar hep. Hem 1 hafta geriden gelse ne olur ki kuzum, en fazla 1 hafta geç doğar öyle değil mi :) Diğer keseyi de artık kontrolde gelişip gelişmediğini görebilirsin inşallah bir sorun oldugunu sanmıyorum ben sende. Eğer tek kese gidecekse de , gidecek olanı tutma gücümüz yok zaten kuzum. Allah hayırlısı nasılsa öylesini nasip etsin

2 gün fark çok sayılmaz bence canım senin. 2 günde de kese 10 mm farketmiyordur sanki. canını sıkma inşallah sağlıklıdır. benim beta artışı da pek iyi değildi sanki o yuzden pek umudum yok. ama Allahtan ümit kesilmez tabi. inşallah sağlıklıdırlar diye dua edelim. tekrar hangi gün gideceksin? ben salı günü kendi doktoruma gideceğim

Kızlar moralim çok bozuldu bugün ilk defa kendi yaşadığım yerde devlet hastanesi ne gidip muayene oldum kanama olunca bir hafta geriden geliyor dedi iki kese var ama biri aşırı ufak o sonlanacak dedi kanama olması normal dedi neye sevinip neye üzülecegimi bilemedim tüp Bebek ile hamileyim 4 .senemde karından baktı ve hiç ugrasmadi kalp atışı için çok ufak dedi hâlbuki pzt günü özel de duymuştuk kalp atışı ni ikiz olmasını çok istiyordum kafam o kadar karışıkti ki kese nin mm i bile sormayı unuttum rapor aldım 10 gün yaticam bakalım dualarınızı bekliyorum kanama da kahve ye döndü yine

Eklentiler

• IMG_20230105_112617.jpg
    81,2 KB · Görüntüleme: 52
Doğru söylüyorsun canım Allah büyüktür

Ayrıca ben 5+4 te gittiğimde kese 8.4 mm imiş. Saçmalamış yani o doktor.

Canım şikayetin geçti mi

Yabi birsey demek istemiyorum. Belki yillardir tecrubelerine dayanarak diyorlardir ama sadece haftasina gore geri olmasi (ki gec dollenme diye bisi var yani herkes kesin yumurtlama gununde yumurtlamiyor bu kural degil kaide degil) bi doktorun kesesini gordugu kalbinin attigini duydugu bir durumda bunu diyebilir olmasi bana inanilir gibi gelmiyor. Alti ustu 5 6 gun daha geridesiniz. Ki buda gelisim yavasligi geriligi degil gec dollenme olabilir. Vala pes diyorum. Ben sizin yerinizde olsam direk doktoru degistirirdim. Bu arada bende 8 + 6 olmam gerekirken 7 +3 ciktim. Doktorum direk gec döllenme olmus dedi off dedim bos kese falan olcak diye korkmustum dedim. Adam bana kizdi. Birak boyle bisi olcaksa bunu sana ben soyleyeyim ben uzuleyim aciklayan olarak sen kafanda ole mi bole mi deme dedi. Poztitiiiif pozitifff olucaz demi dedi cak yapti eliyle. Bana ahh ya neden kotu dusundum ki gercekten dedirtiyor. Ama iste bazi doktorlarda tam tersi. Siz hamilesiniz ne kadar kafanizdan o kotu dusunceleri atarsaniz o kadar bebis icin iyi olacak bana guvenin. Doktorunuzu da imkaniniz varsa birdaha gormeyin.

Selam kızlar
Bir kaç haftadır zor zamanlar geçiriyorum. Hamilelikle ilgili bulantım artık iyiden iyiye hissetiriyor kendini. Sabah muhakkak boş mide ile Kiloma dikkat ediyordum ancak boş mideyle bulantı hiç çekilmiyor, ekmek türü şeyler istiyorum. Akşam çok az yerdim mesela şimdi dayanabilmem için normal bir öğün tüketmem gerekiyor ama yine bulanıyor
Oğlumda da bulandı, kızımda da bulandı, bünyem beni hiç şaşırtmadı. Cinsiyet farketmiyor, buradan duyurulur

Canım inan bana seninle benzer şeyleri uaşayan biri olarak söylüyorum, benim de 6+1de doktor çok moralimi bozmuştu, bebek yok kesede oluşmayabilir falan demişti. 3 gün zehir ettim kendime sonra. Sen öyle yapma.. ki sende bebeği görüp kalbini duydugunuz halde nasıl böyle bişi söyler.. sakın moralini bozma sakın canım herşey yolunda görünüyor allahın izniyle ha bi de bana da 6+1 de kesen çok küçük de dedi şekli de bozuk dedi dedi de dedi

teşekkür ediyorum cevap için.. böyle mesajlar gerçekten motive ediyor insanı ve mutlu ediyor. bu platformun en güzel tarafı bu. doktor kendi doktorum değildi zaten gittiğim ama yine de etkiledi tabi söyledikleri. salı günü inşallah doktorum güzel seyler söyler

Kizlar bisi sorcam. Mide bulantisinda leblebi falan yiyordum bi sekilde orta hale geliyordum ama artik o raddeyi gecti. Cikartmiyorum ama hep cikartma hissindeyim. Az egilsem falan gider tum keyfim kacik. Doktoruma yazdim prilam dr dedi. Aksamlari 2 adet atabilirsin dedi. Cok ilac kullanmak istemiyorum ne yapayim ama dedim. Esimde 16 haftalik hamile ve oda kullaniyor sikintisiz bir ilac rahat olun dedi. 2 adet kullanmak derken once 1 tane atsam azaltmazsa 2. Yi atsam ? Bu sekilde 2 adet kullanan var mi ?

bu doktorlarda bırsey dıyor ve bızde nasıl etkı yaratacagını bılmıyor , sen gonlunu ferah tut Allah ın ıznıyle bırsey olmayacak bana da ılk gıttıgımde devlettekı doktor kese bıraz buyuk demıstı eve geldım arastır yorumlar ıyı degıl dıyor daha 5 haftalıktım o zaman bugun ozelde vardı randevum cok sukur gayet ıyı dedı

İnşallah kese bebeği atmaz gibi birşey söyledi o sıktı canımı üzüldüm baya çok teşekkür ederim içimi rahatlattıniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…