2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Canım benim Bi önceki gebeliğimde parça parça kanama oldu ama hiç bişey olmadı o olayda 2 ay sonra hiç kanama yokken Bi anda doğum başladı ve bebeğim ölü doğdu 23 haftalık. Demem o ki kanamaya bakmıyor bu işler kafan rahat olsun. Daha cuma günü yoğun kanamam oldu ama hiç Bi sıkıntı yok dediler Allah verecekse verir kuzum daha önce hastanede yatarken yanımdaki kadın 2. Kattan düşmüş bebek cok iyi kadının birsürü kırığı var Rabbime dua etcez

Kızlar bişey sorucam size ya aklıma takıldı.. 8. Haftalarda ultrason resmi olanlar bakabilir mi lütfen ya da bilgisi olan varsa? Soldaki bebek, sağdaki yuvarlak nedir acaba???
O bebeği besleyen yolk kesesi olması lazım, hatta ben devlet hastanesinde kontrole gitmiştim, artık oradaki asistan doktor muydu neydi 2.bebek görüyorum dedi bana, bende Perinatoloji doktoru dahil sizden önce 3 farklı doktor gördü hepsi tek demişti ama demiştim (sonra uzmanını çağırdı bebeği besleyen kese tek gebelik deuip gitti bir kaç haftaya bebek büyüdükçe iyice küçülüp yok olurmuş o kese)

Anladım canım teşekkür ederim. Yolk kesesini biliyorum da hiç bu kadar büyük olduğunu bilmiyordum onyüzden çok şaşırdım aynen sanki bebek gibi duruyor

Canim seninle alakası yok emin ol ıkınmakla kanama alani olmasi imkansiz. Ben de kendimi çok yormustum ve kanamam baslamisti. Progestani senin gibi almaya basladim gecmedi. Daha sonra 1 hafta full yattim ve kanamam durdu. Dinlenmenin ne kadar etkisi olacagini tahmin edemezsin. Sakin ol rahatla ve uyumaya calis bol bol emin ol etkisini göreceksin

Vitamin eksikliğinden mi oluyor yani hiç aklıma gelmemişti. Aslında tahlillerimde iyi çıkmıştı

Kilo artışlarınız nasıl? Ben elimden geldiğince sağlıklı besleniyorum. 2,5-3 kilo arası bir artış var.2 kilosunu bu ay aldım.
1 kilo aldım, 54 kiloydum 55 oldum, ama göbeğim çok şiş bir kiloyu göbeğim kendi başına aldı galiba Oğluma da 54 le hamile kalmıştım 73 le doğurdum bakalım bunda nasıl olucak

Çok geçmiş olsun. Sevindim iyi olduğuna. Bana da doktor az riskli dedi ama işte googledan vs bakınca moral bozuluyor. Sağlıklı bebeğinize kavuşmanız dileğimle

Evet ben de sadece tuvalete ve yemek yemeye kalkıcam bakalım inşallah düzelir unuturum bu günleri. Çok teşekkürler moral için sağlıkla kucağınıza alın inşallah bebeğinizi

Canım benim öncelikle geçmiş olsun bu hisleri yaşamakta çok haklısın binbir senaryo gelir aklına ama önemli olan çok uzun ve derinden hissetmemeye çalışmak böylece bebişinizi de çok etkilememiş olursunuz. Dinlenirken yapabileceğiniz bir hobiniz var mı? Kitap okumak, seramik yapmak vs gibi hem kafanız boşalır kötü düşüncelere dalmazsınız hem de rahatlarsınız dolayısıyla bebekte rahatlar. Ama dinlenmek ve beslenmenize dikkat etmek bence çok kritik. Canınızı sıkmayın arkadaşların dediği gibi ıkınmayla bu işler olmaz ve bebeklerimiz gerçekten çok güçlü neredeyse 10 haftalıksınız gayet sağlıklı ilerlemiş süreç. Bunuda inşallah güzellikle kolaylıkla sağlıkla atlatıp bebeğinizi güzel günlerde kucağınıza alırsınız

Google da bakmayın tamamen çöker psikolojiniz hiç gerek yok. Doktor önlemini almış burada da benzer tecrübeleri olan ama sağlıklı bebekleri olan anneler paylaşmış sizinle. Daha fazla bilgilenmeye bence gerek yok. Güzel düşünelim güzel olsun. Birde ben elimi karnıma koyup güzel olunlu cümleler kurmanın bebeklerimize güç verdiğine çok inanıyorum. Dinlenirken güzel güzel konuşun bebeğiniz karşılığını en güzel şekilde verecektir inanıyorum

Canım ben 6+1 de bebeği bile göremedim. Göremezsen sakın korkma.. 6+4 te başka bi doktorda gördüm canım. Ama o 3 gün bana zehir olmuştu.. inşallah sen görürsün
yarin göremessem :) dayanamam bende baska doktora giderim. ama insallah birseyler görürüm icim rahatlasin istiyorum, bos gebelik gecirdim bi öncekinde, bundada olur diye korkuyorum

Bir şey daha sorayım hastane nasıl peki? Orda doğum yapan arkadaşınız var mı hiç? Benim etrafımda hiç yok ama evime yakın olması bir de doğum üzerine kurulmuştu ondan iyidir diye düşünüyorum
Canım yapan arkadaşlarım var evet. Temiz güzel hastane yorumları aldım. Sormak istediğin şeyleri yazarsan ben de arkadaşlarıma yine danışabilirim ama :)

Canım yapan arkadaşlarım var evet. Temiz güzel hastane yorumları aldım. Sormak istediğin şeyleri yazarsan ben de arkadaşlarıma yine danışabilirim ama :)
Çok teşekkür ederimm. Ya evet temizlik enfeksiyon anestezi konusunu merak ediyordum. Bir de doktor ve hastane olarak normal doğuma nasıl bakılıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…