2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Ben hiç kimseyi değil, normal dogum konusunda doktorlardan ziyade kendini dinlemeni tavsiye ederim. Anne kararlı olursa hiçbir şey yapamazlar. En kötü balcalı da dogurursun ve inan bana pişman da olmazsın :) Anestezi konusu derken tam olarak neyi sordun cnm ? 1 1sunshine1

Kaçıncı haftadasın canım çok endişelendim doktor gebelikle pek ilgisi yok demek istedi sanki sağ sol böbreklerimde de ara ara oluyor
Kan hacmin çok arttığı için böbrekler daha fazla çalışıyor ondan olabilirmiş. Bende de ara ara yokluyor cnm korkma :)

Kızlar, Ayva çekirdekleri ne işe yarıyordu? Biri biriktirin demişti sanki
Suda bir gece bekletince sabahına jel gibi oluyor göğüs ucu yaralarına çok iyi gelir.

Ben hiç kimseyi değil, normal dogum konusunda doktorlardan ziyade kendini dinlemeni tavsiye ederim. Anne kararlı olursa hiçbir şey yapamazlar. En kötü balcalı da dogurursun ve inan bana pişman da olmazsın :) Anestezi konusu derken tam olarak neyi sordun cnm ? 1 1sunshine1
Epiduraş için tecrübeli biri lazım diyorlar ya onu merak ettim aslında

Arkadaslar aranızda daha önce nifty test yaptiran ya da bu konuda bilgisi olan var mi? İleri yaslarda ikili test sonuclari genelde yuksek riskli geliyormus diye duydum. Yaşım 33 oldugu icin hic ikili test yaptirip icimi karartmamak adina direk nifty yaptirayim diyorum ama fikriniz, duyumunuz, arastirmaniz varsa yardimci olursaniz sevinirim 🙏🏻🙏🏻ben 🙂🙂
ben de 33 yaşında hamilelik yaşıyorum hiç ikiliye girmedim istanbulda eurofins firmasına yaptırdım 11 haftadayken 1 haftada sonuç geldi yurtdışına gönderiyorlar kanı. ben memnun kaldım cinsiyeti de öğrendik. siz de araştırın isterseniz

Kan hacmin çok arttığı için böbrekler daha fazla çalışıyor ondan olabilirmiş. Bende de ara ara yokluyor cnm korkma :)

Suda bir gece bekletince sabahına jel gibi oluyor göğüs ucu yaralarına çok iyi gelir.
Sağol canım senin kaçıncı hafta

Anladım onu araştırmadım ama bir kadın doğum hastanesinde tecrübesiz birini çalıştırmazlar bence ya ... Hele ki anestezi söz konusu ise...
Doğru diyorsun ya aldın perşembeye randevuyu inş önder beyle uyumlu oluruz çok teşekkürler bilgiler için 🥰

Merhaba arkadaşlar, ben 9+1 deyim şuan. İlk başlardan beri takip ediyordum ve yazıyordum ama özel nedenlerden dolayı yazamadım son zamanlarda.
Asıl konuya gelecek olursam ben sabah işe diye kalktım sonra tuvalete girdim afedersiniz ıkınırken baya zorladım hatta inşallah bebeğe zarar vermez dedim ve malesef peçeteye kan geldi vajinadan. Direkt doktoru aradım progestan verdi hap olarak gidip aldım ve kontrole gittim. Ultrasonda kanama alanı gördü. Az risk var dinlenmen gerek dedi. Moralim çok bozuk. Biraz düzelmiştim tekrar kalp atışını ve bebeği görünce bugün hem de kanama durdu diye içim soğudu ama az önce tuvalette gene peçeteye kan geldi. Doktoru aradım her 6 saatte bir al progestanı ve dinlen dedi. Bir hafta kadar kanayabilirmiş böyle😭😔
Lütfen aranızda aynı ya da benzer durumu yaşayan var mı? Atlattınız mı? Nolur bana moral verin sürekli ağlayasım var biliyorum moralimi yüksek tutmam gerek ama kendimi suçluyorum ıkındım diye hem de artık içim hiç rahat etmez bağlanamam tam olarak her an herşey olanilir diye sanki. Lütfen tecrübesi olan yardım etsin geçer mi acaba?
Canım benim yakın arkadasım da 7 ve 8 haftasında kanama gordu ılac kullandı progestan ve cok sukur 4 . ayına dogru gıdıyor Allah ın ıznıyle sende dınlen ılacını aksatma ıyı beslen ve lutfen sakin tut bol bol dua oku kalbın ferahlar ıyı gelır sana da bebıse de

Günaydın kizceler 😇 dün sabah önce kahve lekem geldi sonra pembe kanama oldu sancım da olunca çok korktum hemen doktora gittim neyseki normalmiş kanama alanı da yokmuş yerleşme kanamasıymis kalp atışı için daha küçük dedi ama azda olsa duyduk çok şükür 😇 inşallah sağlıkla ilerler 🤲🥰 pozitifbiri pozitifbiri canım 6+3 te kalp atışı duyduk listeye eklersin
Bugün az da olsa kahve leke devam ediyor

Kilo artışlarınız nasıl? Ben elimden geldiğince sağlıklı besleniyorum. 2,5-3 kilo arası bir artış var.2 kilosunu bu ay aldım.
Normalde kac kilosun eğer cok zayifsan bu kilo artışı normal depoları dolduruyor vucudun ama kiloluysan simdiden bu kilo fazla cnm ben 70 ile hamile kaldim 68 e düştüm

1 1sunshine1 pozitifbiri pozitifbiri
2020 de hakan nazik hoca şehir hastanesinde istmosel operasyonu yapmıştı bana, hastaneyi çok begenmistim. Çok düzenli, temiz ve konforluydu ama işte çok kalabalık. Şimdi hakan hoca Ortadoğu hastanesine gecmiş, çok pahalı olduğunu düşündüğümden hiç sormadım bile.
Bu ekonomik şartlarda acaba doğumu şehir Hastanesi'nde mi yapsam diyorum. Sizin bı bilginiz tecrübeniz var mı hastane ile ilgili.

X