2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Bende tiroit ilacı kullanıyorum bir sıkıntı olmaz inşallah merak etme. Tiroit sıkıntısı olmayanlar bile hamilelikte yavaş çalışabiliyormuş. İlaç kullanmanın da bebeğe bir zararı olmuyor.

Canım neler neler olmuş. Sağlığının düzelmesine çok mutlu oldum. Daha iyi misin şimdi? Eşinle olan sıkıntılarda tez zamanda çözülür inşallah.

Evet üzülüyoruz sonrasında strese girdim bebeğimi üzdüm diye ama bizde insanız duygu durumumuz elbetteki etkilenebiliyor. Bunlar bence çok normal şeyler herşeyden kendimi soyutlayacağım asla kendimi üzmeyeceğim diyen kişilere ben zaten pek inanmıyorum ne yalan söyleyeyim ha yapabiliyorsa ne ala ama bana mümkün gelmiyor. Biz elimizden gelenin en iyisini yapabiliyorsak gayet yeterli sende eminim ki yapmışındır. Sıkma canını bebeğinin bu hissi yaşaması gerekiyordu demek ki.

ekimm24 canim ben 6+2 ken gittim. ultrasona girmeden ön tanisma yaptik. Kac yillik evli oldugumu dogal gebelik olup olmadigini ne zamandir cocuk istedigimizi felan sordu. sonra saglik ocaginda yaptirdgm tahlillere bakti tiroid seker vs yorumladi. sonra ultrasona gectik. kalp atisi duyuldu. kesenin cevresinde beyazlik olustugunu bu saglikli.gebelikte olmasi ve istenen bisi oldugunu herseyin yolunda gitggni soyledi. sonra ultrasonu birakinca neler yemem yememem gerektgni dikkat edilcekleri anlatti. folikasit kullanip kullanmadigimi sordu kullandgm kutuyu gosterdm. tamamdir devam et dedi. sorulcak sorularimi sordm oda yanitladi ve bitirdik. bidaki muane ikili tarama yapacagimizi soyledi yani 11. 14. hafta arasi gel dedi. telini verdi. bu kdr canim.[/QUOTE]

Canım çok ama çok geçmiş olsun, Rabbim sana ve eşine sukunet kalplerinize ferahlık versin

Canım beta haricinde bana rubella ve toksoplazma yapıldı bu ikisi de kedilerim olduğunu söylediğim için yaptı söylemeseydim yapmayacaktı. O yüzden normal bence istememesi de
İyimiş o zaman cnm zaten kan vermeyi sevmiyorum damarım zor bulunuyor oynayıp duruyorlar iğneği damar ince olunca :)

Sağol canım neyseki iyim, nasip böyleymiş napalım inşallah küsmemiştir bana dediğin gibi hep mutlu olmuyor gerçekten ama psikolojim gerçekten çöktü psikolojik destek mi alsam napsam bilemiyorum, biraz önce evi terkettim şimdi evde tv izliyorum daha önce hiç böyle şeyler yaşamadım hamilelik hormonu mu gerçekten evliliğim köyü mü gidiyor sorun kimde kafam çok karışık

İyimiş o zaman cnm zaten kan vermeyi sevmiyorum damarım zor bulunuyor oynayıp duruyorlar iğneği damar ince olunca :)
benim evcil hayvan olmadigi halde torch yani toxoplasma rubella hiv hepatit testlerini istedi. devlette yaptirdm attm.sonuclari doktora. bu toxoplasma sadece hayvanlarla alakali bi test degil. yesillikler meyve sebzeler uzerndeki parazit enfeksiyon kapma arti cig et pismemis etten gecen bakterilern olup olmagna bakiliyor. doktorum.bu testi cok onemsedi muhakkak yaptir dedi. torch zaten birden cok testin birlestirilmis adi.

canim cok gecmis olsun..talihsizlikler yasamissin insallah bundan sonraki surec senin ve bebisin icin daha huzurlu saglikli gecer canimm

Kesinlikle ama hayvan bulunan evlerde risk bir miktar daha yüksek diye sanıyorum ki kedilerimden bahsedince o zaman yaptıralım dedi. Ben anlamıyorum hiçbirşeyin standardı yok

Miniş ya biricik annesine küsmez o

Herşey olabilir hamilelikte yormuş ve alınganlaştırmış olabilir. Bana en çok söylenen şey alınganlık artıyor dikkat et ama şimdi konuyu bilmeden bişeyde diyemiyorum ama sakinleşmekte fayda var. Ben psikolojik desteği çok kıymetli buluyorum illa bir soruna da gerek yok. Ben hep benim bildiğim şeyleri birisi bana söylese ne olur söylemese ne olur diye düşünüyordum ama çok şey oluyormuş eğer içinden bu geliyorsa al bence her yönden iyi gelir

Canım sıkma canını troid yüzünden, ilacını içersen bi sıkıntı yaşamazsın. Benim guatrım var onun en büyük zorluğu hamile kalamamak oluyor bütün hormonlarına etki ettiği için, sen zor kısmı başarmışsın korkulcak bişey yoktur ilaçlarını aksatmazsın sadece

Kesinlikle ama hayvan bulunan evlerde risk bir miktar daha yüksek diye sanıyorum ki kedilerimden bahsedince o zaman yaptıralım dedi. Ben anlamıyorum hiçbirşeyin standardı yok
aynen benden herseyi istedi idrar testini istemedi mesela. bi cok kisi kan tahlili yaninda idrarda yaptirmis bendende onu istemedi degisiyor hepsi

kizcelerr of ben bugun zararli bisi yedim ama canim cok istedi sizde fast food tuketiyor musunuz kacamak bi anlik geldiler bana yetti sebzeden biktm artik
Yiyorum çokta mutluyum abartmadan hergün olmamak kaydıyla yiyorum ben ya. 9 ay var önümde bende insanım azıcık kilo problemim var olmasa daha fazla da yerdim yani.

kizcelerr of ben bugun zararli bisi yedim ama canim cok istedi sizde fast food tuketiyor musunuz kacamak bi anlik geldiler bana yetti sebzeden biktm artik
Ben de yiyorum canım her gün yememek kaydıyla tabi ki canım çekti mi yiyorum çok kısıtlamıyorum kendimi rahat ol bişeycik olmaz canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…