2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Kızlar ne zamnlari kontrole gidiyorsunuz
Kalp atışı duyulunca 1 ay sonra çağırdı canım ocak 20 gibi filan. Kalp atışı 7. 8. Haftalarda duyulanlar aksi bir durum yoksa 1 ay sonra randevu alıyor genellikle. 1 ay sonrası zaten 2li test vakti gelmiş oluyor 11. Ve 14. Haftalar arası yapılıyormuş. Sen ne zaman gideceksin canım

Kızlar ne zamnlari kontrole gidiyorsunuz
Ben iki kere gittim 6+1 kese gördük ve kalp atislari duyduk, bir hafta sonra kontrole çağırdı,bir daha ki çarşamba günü tekrar kontrolümüz var 9hafta olacağız inşallah🤲🏻

kizlar ya benım gunum gunume tutmuyor. dün hele aksam midem calkalandi durdu. halsizlik bi tuhaftim. bugun bomba gibi uyandim Allaha şükür. enerjim yerinde. sizde de boyle dengesizlikler var mi😁 bide basim nasil catliyordu anlatamam dun. portakal sıktm ictim ve agri kesildi. nrmalde majezik arveles kadim dostumdu nasil birakcam diyodum. hamilelikten bu yana cok sukur siddetli bas agrisi 2 kere yasadm ve ikiside parolsuz gecti Rabbim.cidden yardim ediyor
Aaaa ayıpsınız 🤣 2 gün önce 10 adımlık yatak odası mutfak arasını başım döne döne 10 dakikada yürüdüm ve tüm gün kraker ve krem peynir ikilisiyle ayakta durdum. Dün anam bir enerji patlaması oldu, evi toparladım, çamaşırları yıkadım kurutmaya yolladım, hafif süpürgeyle süpürge tuttum. Kedimiz var bir de süpürge işini öyle salamıyorum. Neyse bir görsen bir daha tek şikayetime inanmazdın. 😂😂 Bugün uyandım geceden gelen gaz sancım var, gaz çıkaramıyorum topalak gibi yatıyorum 🤣 Kurutmadan çamaşırları alamadım düşünün... Anneme diyorum ben her gün böyle farklı bir bene mi uyanacam anneee 😱😱

Kızlarr özellıkle ılk gebelıgı olanlar ilk doktor muayenelrriniz nasıldıı neler konusuldu doktorunuz nelerden bahsettii benım dun ıcıme sınmedi gibi benımmı beklentım yuksekti bılmıyorum merak edıyorum sızlerı gercekten
İlk muayeneme 5+5 te gittim canım bir hafta öncesinde beta testi yaptırmıştım 9900 küsürlerdeydi, ilk muayenede kan ve idrar testi istendi kese göründü, paketli yiyeceklerden uzak durcaksın evde kendi pişirdiğin yemeği yiyceksin dedi bulantılarım vardı yiyemiyorum diyince Prilam yazdı bir hafta sonra gel kalp atışını duyarız kan sonuçların da çıkmış olur dedi daha ayrıntı vermedi. 2. Muayenede kan sonuçlarına baktı gayet iyi dedi (bu arada ben tiroid ilacı kullanıyorum 75mg hipotiroidim var) kalp atışını duyduk o hafta lekelenmem olmuştu progestan başlattı bu aralar ilişkiden kaçının eşinle dedi, beslenme konusunda konuştu kahvaltıda bir haşlanmış yumurta avokado peynir ara öğünlerde kuruyemiş süt yoğurt tüketmeye çalış ama sütü pastörize olanlardan tüket dedi haftada bir gün balık yiyceksin onun dışında kırmızı et tavuk yemeyede çalış dedi bir de folik asite devam ediyosun dedi bir dahaki kontrol 11. 12. haftalarda. böyle benimki bu arada devlet hastanesine gidiyorum ben memnunum özel hastanede fiyatlar malum ekonomik şartlar zor Allah herkese kolaylık versin🤷🏻‍♀️

Ay bir de arkadaşlar 🥺 Sakınnnn 2023 Temmuz anneleri grubuna bakmayın. Ben 1 ay sonra neler olur diye tatlı bi heyecanla baktım ama, Allah yardımcıları olsun sabahtan beri oradaki bir kaç kişiye dua ediyorum. Zor bir gebelik geçirmeye başlamış bir iki kişi. Çok üzüldüm. Birbirimize ve tüm anne adaylarına bol bol dua edelim olur mu? Çok benzer ve bir o kadar da farklı bir süreç hepimiz için zaten.

Kızzlaarr bnde bugün gittim doktora kalp atışlarını duyduk çok şükür 6+4olmuşuz bi sıkıntı yok gayet güzel 5 hafta sonra 2li test için çağırdı ama şekerim sınırdaymış birde troid hormonum yavaş çalışıyomuş ona biraz sıkıldım daha önce hep normaldi troidlerim dahiliye ye gidicem ilaç vericeklermiş

Kızlarr özellıkle ılk gebelıgı olanlar ilk doktor muayenelrriniz nasıldıı neler konusuldu doktorunuz nelerden bahsettii benım dun ıcıme sınmedi gibi benımmı beklentım yuksekti bılmıyorum merak edıyorum sızlerı gercekten
Merhabaa benim ilk gebeligim 5+0da gittim ilk esimin ve benim genel bilgilerimizi aldi, daha once ameliyat gecirdin mi ilac kullaniyor musun vs onlari sordu sonra karindan ultrasona bakalim dedi ama cok erken gözükmeyedebilir dedi. Ama kese gözüktü ultrasonda da acikladi bu kese rahim girisi yumurtaliklar vs vs sonra da su an cok erken kese gözüktü ama bebek olusumu daha mevcut degil %90 ihtimal sknti olmaz ama %10 gibi de bebek olusmayabilme ihtimali de olabilir ama biz sorun olmayacak gibi düşünüp gebeligin normal seyrine devam edecegiz dedi. Yememem gereken seyleri soyledi klasik dip baligi, pismemis et, yumurta vs bitki cayi olarak adacayi haric istedigini icebilirsin dedi, adacayi icin de kesin bilgi yok ama önermiyorum dedi. Normal aktivitelerine (cinsel dahil) ayni sekilde devam edebilirsin dedi. Kasik agrisi, bel agrisi vs yasayabilirsin kanamalar, akintilar olabilir bunları hamileligin her döneminde görebiliriz normaldir. Sadece yoğun kanama oldugu zaman sıkıntı olabilir diye bilgi verdi. Ben son regl olduktan 3-4 gün sonra hasta oldum baya da ilac ictim onu sordum. Biz hamilelik baslangicini son regl tarihinden itibaren baz aliyoruz bu zaman diliminde zarar gorseydi düşükle sonuclanirdi diye düşünüyoruz dedi. Cumartesi de kalp atışı icin gidecegiz, umarım duyariz.

Merhabaa benim ilk gebeligim 5+0da gittim ilk esimin ve benim genel bilgilerimizi aldi, daha once ameliyat gecirdin mi ilac kullaniyor musun vs onlari sordu sonra karindan ultrasona bakalim dedi ama cok erken gözükmeyedebilir dedi. Ama kese gözüktü ultrasonda da acikladi bu kese rahim girisi yumurtaliklar vs vs sonra da su an cok erken kese gözüktü ama bebek olusumu daha mevcut degil %90 ihtimal sknti olmaz ama %10 gibi de bebek olusmayabilme ihtimali de olabilir ama biz sorun olmayacak gibi düşünüp gebeligin normal seyrine devam edecegiz dedi. Yememem gereken seyleri soyledi klasik dip baligi, pismemis et, yumurta vs bitki cayi olarak adacayi haric istedigini icebilirsin dedi, adacayi icin de kesin bilgi yok ama önermiyorum dedi. Normal aktivitelerine (cinsel dahil) ayni sekilde devam edebilirsin dedi. Kasik agrisi, bel agrisi vs yasayabilirsin kanamalar, akintilar olabilir bunları hamileligin her döneminde görebiliriz normaldir. Sadece yoğun kanama oldugu zaman sıkıntı olabilir diye bilgi verdi. Ben son regl olduktan 3-4 gün sonra hasta oldum baya da ilac ictim onu sordum. Biz hamilelik baslangicini son regl tarihinden itibaren baz aliyoruz bu zaman diliminde zarar gorseydi düşükle sonuclanirdi diye düşünüyoruz dedi. Cumartesi de kalp atışı icin gidecegiz, umarım duyariz.
Sağlıkla sıhhatle mutlulukla huzurla kalp atışını duyup kucağınıza alırsınız inşallah 🫶🏻

Salı günü doktoruma gittiğimde herhangi bir kan testi vermem gerekirmi dedim yok dedi benden hiçbir şey istemedi neden ki
Canım beta haricinde bana rubella ve toksoplazma yapıldı bu ikisi de kedilerim olduğunu söylediğim için yaptı söylemeseydim yapmayacaktı. O yüzden normal bence istememesi de

Merhaba kızlar buralarda yoktum çok zor günler geçirdim maalesef🥲 3 gün önce kusma krizleri yaşadım adeta sabahtan akşama kadar kustum, akşam artık nefes bile alamaz hale geldim, acile koştuk tüm değerlerim kaymış kusmaktan, yatırdılar tahliller yaptılar 3 gündür hastanedeydim. Sadece serumla beslenmek zorunda kaldım, enfeksiyon da çıktı. İyi yanı Hastanede olduğum sürede bebeğim büyüdü 🥰 hem bebeğimi hem kalp atışını duydum🥰 hastaneden çıktığımın gecesi eşimle kavga ettik sinir krizi geçirdim sabah valizimi toplayıp çıktım. Sonra eşim annemi aramış kıyamet koptu eve döndüm zorla, hala hem psikolojik hem mental açıdan iyi değilim bebeğimide üzdüm ama kendimde çökmüş haldeyim 🥲 inşallah yakın zamanda toparlarım🙏 uzun bir mesaj oldu ama bir iç dökmek istedim

X