2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323

Çok hak veriyorum sana bende işe dönünce napıcaz onun derdindeyim. Kimseye güvenmek istemiyorum. Allahım tüm evlatları iyi insanlarla karşılaştırsın. Kötüler birbirini bulsun ya. Bu masum yavrularımızı korusun rabbim ona emanet ediyorum. Çok zor arkadaşım ya. Bazen bende düşünüyorum. Şuan dönem çok korkutucu. Bize düşen her koşulda haklarını savunabilen, pısıp kalmayan, bize güvenen evlatlar yetiştirmek ve dua etmek. Düşünmek bile istemiyorum allahım tüm evlatları korusun.

Ben hamileliğimden beri haber maber takip etmiyorum. Ne internetten ne tvden. Bana iyi gelmiyor. Çok büyük birşey olursa çevreden duyuyordum işyerindeyken. Şimdi onuda duymuyorum. Kocamda zaten etkilendiğim için anlatmaz. Aşırı izoleyim o konuda. Etkileniyorum çünkü. Negatif şeylere hiç tahammülüm yok. Her durumda bebekler ve yaşlanan ama hala çalışmak zorunda kalan insanlar zayıf noktam.

Ben erkek olacağını öğrendiğim gün yüklendi bacımsu o yeni bir mevzu değil haha

Emmesede sey yapıyor bizimki eliyle tutuyor ucunu kapatmayim diye kapatınca başlıyor mem mem eee açıyomda emmiyorki meydanda serili durcak benim memeler ısırma yida doğduktan sonra benle oyun oylarken bir kapıyor öyle böyle değil bu beni emmeyk geçti birde parmağını emiyor ikisi. Bir arada gibi nasıl birşeyler bir anlasam su iki gündür salca ve toz biberle uğrasiyorum hiç durmuyor is yapmami istemiyor hep ağlamalı anlamdım ya

Valla bebelerden fırsat gelirse inşallahh belki döneriz yada dönecekken 2. Yaparmısız ahahaha bide sen 3 düşünüyormussun bak bunu bilmiyordum. Allahım. Psikologlar bosuna cocukluk cocukluk diye haykırmıyor valla düşününce bende geriliyorummm ben biraz wc konusuna fazla takıntılıym bide sanırm hijyen konusunda namzda kıldıgımdan onada aynılarını asılarım ınsallah kapar hemne Allahımmmm bu topıkteki anaları duy kolaylastır işimiziii yarabbbimmm hiç düşündüğümüz gibi zor olmadııı diyelimmmm Allahımm çokkkk amin yaaaa .
Bacım unutuluyor unutuluyorki 2. 3. Bebek planları yapılıyor sen ıcını ferah tutt sen baslat bı gelcez arkandan ahahah

Masallahh masallaahh sen hazırmıssın zaten
Ben hamılelikten önce özel okulda öğretmenlık yapıyordum sonra bıraktım bebekle suan zaten benım ıcın ımkansız. Gerçekten insan güvenemıyor artık ıyılıkle gelene bıle supheyle bakar olduk . Sen nasıl yapacaksın bulut kuşa kim bakacakk .
Negatiflikk kötü haberler benımde hassas nooktam panık atak var bende benıde kötü etkılıyor ınst kullanınca ıstemesemde goruyorum ama okumamaya falan calısıyorum . Allahımm evlatlarımızıdaaa bızlerıdee kötü niyetli ınsanlardan uzak etsın amiiinnn

Sımdıden öyleyse dısı olunca düşün onu hepsi acık büfe kalsın ıstıyor ha bide tuaf tuaf pozisyonlarda emme durumumuzda var tabionlardan keyiflis yokk vallahi . Ne salcasıyla ugrasıyorsun canımm o eylul ekımde değilmiydi ya

Maşallah kiz boş durmayı sevmıyon hangi guruba hangi doğruları söyledinde dokuzuncu köyden kovuldun çekemeyen mi var ne seni. Grubun en lerindensin heee

Bacımsu ben doğrucu davut bir kişiliğim ya biliyosun ama hiç pişman değilim yine olsa yine aynılarını yapardım

Bebekle salça yapan ana gibi ana hahahha kolay gelsin bacımsu ilgilen hep onla ol istiyordur

Artık geçti canımcığım o ağustos bebesi doğurmadan önceydi şimdi allahın isteyene nasip etsin ben sıramı savdım

Ay inşallah su gibi kolaylıkla mutlulukla sağlıkla öğrensinler hemencik bıraksınlar

Bir dönüyormuşum arkama kimse yok

Derinlerimde varmış haha bu kadar çabuk adapte olmam bunu kanıtlar nitelikte
Hele de üzücek oğlumu yemin ederim sıkıntı. Ama ben had bilen insanım kayınvalidelik yapamam birisine kalp kırmayı sevmem kaşınılmadığı sürece. Eee kaşınanda haketmiş olduğu için pişman da olmam

Yok yok bitti o güven. Herkes normal sınırları içerisinde okey ama fazla sevgiye bile noluyor diye yaklaşır olduk. Denize gittik yemin ederim altını kapalı ortamda açtım. Millet çıbıldak sokuyodu denize. Buda bebektir nolcak diyemiyorum. Mahremiyeti bilsin.

Aileler dönüşümlü gelicek kuzum yan çizmezlerse son dk. Ben işe dönmek zorundayım arkadaşım ben evde de yapamıyorum amacım 1 yaştı çok şükür ona uyduk ama fazlası beni gerer gibi düşünüyorum.

2 ay kadar oldu instayı kapattım bir rahatım varyaa. Sosyal medya detoksu arada iyi geliyor.

Amiin. Kötüler birbirleriyle uğraşsın.

Ay ben azıcık mantıklı gelse yaşında bıraktıracağım bezi her bez değişiminde sorun, boğuşma, kaçma fenalık basıyor

Ay ben azıcık mantıklı gelse yaşında bıraktıracağım bezi her bez değişiminde sorun, boğuşma, kaçma fenalık basıyor

Ya bize nasıl bıraktırdılar acaba ben hiç 2.5-3 yaşında bırakan yaşıtım insan tanımıyorum. 1 yaş civarında bırakıyormuşuz. Büyüklerden öğrenmek lazım. Bende inan ki. 1 yaşa gelince çiş çiş çiş demeye başlarım hahaha belki bırakır belli mi olur

Aiy sorma ayakta değiştiriyoruz biz artık bezi sırtı yer görmicek evladımın ne münasebet feryat figan. Külot bez alıcam elimdekiler bitince.

Ay hiç hatırlamıyorum ben de. Bir arkadaşımın bebişi bizimkilerden daha küçük ve hareketli de değil o külot bezi daha zor bulduğunu söyledi.

Ay hiç hatırlamıyorum ben de. Bir arkadaşımın bebişi bizimkilerden daha küçük ve hareketli de değil o külot bezi daha zor bulduğunu söyledi.

Yatan çocuk için tabi zordur ama zaten Bulut ayakta yaptırdığı için şort gibi giydiririm diye düşündüm. Ay buda mı gol değil ben böyle çözerim diye düşünüp bu konuyu düşünmeyi rafa kaldırmıştım hahah ciddi manada sinirlerimi zorluyor çünkü o ağlaması, asla oyalanmıyor olması, yakamdan tutup çekmesi.. ben bulutun tırnaklarını keserken de zorlanıyorum mesela. 10 aylık oldu 1 kere bile uyanıkken kestirmedi. Sende de aynı durum var mı?

Bana kestirmiyor asla tırnaklarını, babası keserken bazen müsade ediyor bazen o da boğuşa boğuşa ne kadar hallederse. Benimki ağlıyor, kaçıyor, kaçtığı yere işiyor bazen, pişik kremini kapıyor yoruyor gerçekten her seferinde ve kıyafet değişimi konusunda da öyle bacağından zar zor geçiriyorum direnirken çıkarıveriyor sonra başa sarıyoruz

Aralık ayı na denk getir. Yok oyle bır rahatlık gazı bıle olmadı kıs olmasına ragmen
Cok büyütmeyin gözde. Kendını bellı edıyor. 1 bucuk yas gıbı çiş var mı
Kaka yaptın mı gıbı sorularla aklıma işliyoruz. Suanda bıle kka yapınca canım misler yapmjs suprızle yapmıs kaka yapmıs temızleyelım mıs oglan olsun vs.. gıbı onun korkutucu bısey olmadığını ama temizlememiz gerektiğini bellı edıyoruz. Artık çiş kaka gelınce saklanmaya başlıyorlar ozmn işte tuvalete oturuyoruz. Çiş kolay saat bası tuvalete tutucaz.sorucaz 1 hafta içinde alışıyorlar. Kaka kısmı zor oluyor. İlk kaka yapınca el sallıyoruz sıfona basıyoruz ve odul veriyoruz alısıl gidiyorlar. Bız bebekken bunların 10 da 1 ımı yapmamışlar o yuzden ıcınızı ferah tutun cokta kafaya takmayın.
Hasbelkader buyumusuz
Cok bıreysel büyütüyoruz ve aslında cok sakıncalı. Bır yerdr okudum geleneksel Türk aıle yapısı bozuldu dıye cok dogru büyütme seklı cok bıreysele cocuk odaklıya dondu ve anneler çocuk çocuklarda anne oldu

Ay ne kadar da tanıdık bir an

Son 10 yılın aralık analarını okuyayım. Hepsi aynıysa mantıklı hemde kış bebeği harika. Sıcaklar etkilemez beni de. Neyse günü gelince bu konunun üzerime eğilicem.

Kakaya el sallatan bu hayat

Prens/Prenses sendromu hariç ben daha doğru şekilde evrildiğini düşünüyorum bebek büyütmenin. Türk aile yapısı bana biraz sessiz sakin insanların sömürüldüğü bir yapı olarak geliyor. Dengenin kurulması lazım. Sağlıklı sınırlar herkese iyi geliyor bence.

10 yıla kadar geri gitmeye gerek yok bence. Her şey çok hızlı değişiyor günümüzde. Eşimin yeğenleri 7-8 yaşlarındalar ve yetiştiriliş felsefeleri kendi davranışları çok farklı son 3-4 yıl yine bizimkilere yakın.

Malesef prens ve prenses sendromlular dolu şuan. Okulumuz da rehber ogretmnı konuyu aileler cok yanlıs anlamış bu bıreysellık ozguvenlılık degıl dedı ama anlatabılıene. Turk aıle yapıısı derkn en azından bır saygı vardı aıleye ogretmnlere falan.. Şimdi okulda ki cocukları bır gorun amanın yok oyle dogal afetler
....
Nisan, ekim, aralık ve agustos ayı gordum. En süperi aralık ne boğazdan cektım ne gazdan burclara ınanmazdım ama artık yaya inanıyım ye iç gex super bır bebeklik

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…