2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Tüp bebek merkezinde yok canim, her yer kapaniyor maalesef burda simdi noel dolayisiyla.. 2 ocakta var kadin doktorumda, tüp bebek merkezindeki taa 9unda o daha da gec.. ya da baska bir ihtimal daha var hastaneye gitmek. Onda da agrim var falan dersem öyle bakiyolar☹️ 2 ocakta 7+4 oluyor transfer tarihine göre, doktoruma göre de 7+2. 7. haftadan önce gitmem mantikli olur mu sence ?Evet cok haklisin canim her bebek kendine özel, belkii de bebegim süpriz yapicaktir buna inanmak istiyorum 🤲🏼🤲🏼🤲🏼🤲🏼
Tup bebek dahi olsa hesaplarken sata gore hesaplamamiz gerektigini biliyorum transfer tarihinde onde gorundugu icin bebegi gormeyince telas yapmamiz normal sata gore hesaplayin

Tamam canım bana kesin yazarmisin
Eşim sağlık ocağına kan verdikten sonra hastaneye gidelim dedi kardeşim:) ben gidip kan testi yaptırmadım şimdilik randevuyu iptal ettik inşallah gittiğimde ben size kesin yazacağım 🤗
Medicalparka gidiyorum ben batıkentte

Teşekkür ederim. Doktora sormadım unuttum fakat çevremde ki herkes ilk haftalarda değişiklik gösterebilir endişe etme dedi. O yüzden küçük ya da büyük görünürse ultrasonda korkmamak lazımmış.
Teşekkür ederim cevabınız için 🌸🌷

Günaydın kızlar bebişini gören herkesi kutlarım😇💓 bugün ilk defa kustum afedersiniz, sabah uyanınca midem çok kötüydü, hamilelikten mi üşüttüm mü bilmiyorum, 5+5 olduk bugün. Daha dr hiç gitmedim, eşim iyice büyüsün haftaya git dedi, aslında dün gidecektim ama eşim öyle diyince iptal ettim, gelecek cuma gideceğim inşallah 6+4 te, aksilik olmazsa kalp atışını da duyarım inşallah 🙏

Kızlar bütün gece çok şiddetli bir bel ağrısı başladı.. adet sökülcekmiş gibi olan ağrı.. ama baya şiddetli yataktan kalkamıyorum şuan. Var mı böyle yaşayan?
Canım hafif ağrılar normal ama aşırı ağrı olursa gel demişti dr önceki gebeliğimde, bence bi dr ara sor için rahat etsin

Dr çok pahalanmış kızlar ben 2 ayrı dr gideceğim, ilk kontrolleri tercih edeceğim kişi 350 tl makul bir rakam ama doğum nasip olursa ankara acıbadem düşünüyorum, orda Emre özgü var muayenesi 1300 tl maalesef😢 önemli kontrolleri Emre hocaya gideceğim ikili test ayrıntılı ultrason vs, rutin kontrolleri diğer dr yaptıracağım sürekli bu parayı vermemek ve farklı bir görüş olması açısından

Kızlar bütün gece çok şiddetli bir bel ağrısı başladı.. adet sökülcekmiş gibi olan ağrı.. ama baya şiddetli yataktan kalkamıyorum şuan. Var mı böyle yaşayan?
Adet döneminde agrı vs olabiliyor ama bu kadar şiddetli mi bilmiyorum bende de var ama minimal düzeyde sancı

torch yaptircam ben cnm sali gunune randvu aldm. devlette yaptircam. toxoplasmayla iliskili galiba benim.yaptircagm test ayni anlamlara geliyo saniriim birlestirilmis ismi yani torch. doktorum yapman gerekiyor dedi. kan tahlilleri disinda olmasi gerekirmis
Aynı sey canim ikinizinde,daha once okumustum torch bir kaç virüs demek-Toxoplazma,Rubella, Cytomegalovirus, Herpes simpleks virüsü.

Bana bu testlerden yapın hiç demediler
Bu testler gebelik oluştuktan sonra hekiminiz genel gebelik kan taraman yapıldı mı dedi bana, önce sağlık ocağında yapıldı sağlık ocağı sonuçları e nabıza düşmeyince normal takip eden doktorum da ayrı istedi, gebelik rutin kan tahlillerinde istenmişti bu testler bende hatta igg ile igm diye değerler var onlar pozitif panik olmuştum meğer onların pozitif olması önceden hastalık geçirdiğim bağışıklığım oldugu anlamına geliyormuş

Kızlar toxoplazma, rubella, elisa gibi testleri yaptıran varmı??
Evet canım bebek sağlığı için bu testlerin önemli olduğunu duymuştum ben gebelik öncesi kontrol için gitmiştim baya öncesinde, bu testlerle smear ve normal kan değerlerimi istedi devlet hastanesinde doktor. İlk gebelik muayenemde de tekrar istedi hatta bu yazdıklarınızı bakılması lazım yani yaptırmayan varsa gidip sorsun doktoruna

Çıkmış sonuçlar ya sorun yok demek sanırım
Yanlış bilgi vermiş olmayayım ama (ifade şekilleri yıllara göre değişmediyse) benim bildiğim negatif çıkması bu hastalıklara bağışıklığınızin olmadığı için çiğ ete filan dokunurken dikkatli olmanız gerektiği. İlk çocukta bana öyle denmişti en azından

Canım nasıl oldun biraz daha iyi misin? Doktoruna ulaşma şansın varsa bi sorsan merak ettim seni.
Kızlar birşey soracam idrardan sonra çok ağrım oluyor neden acaba
Az su içince bende de yaparken yanma oluyo içtiğimiz suya dikkat etmek gerekiyo gerçekten. Yeterince içince geçiyo bi dene istersen sende

X