2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Ya özel de d vitamini testi ve billurbin testine 650 lira verdik normal mi yaptıran var mı ?
D vitamininin bilmiyorum ama bilirubin albumin filan sağlık ocağında yapılıyor canım. Özelde pahalı bende gafil avlanıp yaptırdım bundan sonra bakacağım sağlık ocağı yapıyorsa orda yaptıracağım kan testlerini.

D vitamininin bilmiyorum ama bilirubin albumin filan sağlık ocağında yapılıyor canım. Özelde pahalı bende gafil avlanıp yaptırdım bundan sonra bakacağım sağlık ocağı yapıyorsa orda yaptıracağım kan testlerini.
Ya sağlık ocağında yapmıştım ama bukdar detaylı bakılmıyor dedi. Billurbin zaten 90 liraymış çok bişey değil ama d vitamini testi çok pahalıymış şok oldum bende veznede tamamlayıcıda geçmiyor dedi yani bende o an ok dedim çokta gerekli bi test değil sanki ama bilemedim geçti artık zaten 😊

Kızlar sağlık ocağına bildirip kan veren var mıı?? Doktor sma testi istedi bizden eşim verdi bugün bendede bir ton kan idrar testi aldıalr hatta bazıları sağlık ocağında yok özelde yaptırcam...
Biz sma testini saglik ocaginda esime yaptirdik cocuk dusundugumuz icin. Yaklasik 3 ay önce. Hala sonucu cikmadi😅 bide aile hekimimiz utanmadan ne aceleniz vardi sonucu bekleseydiniz ya diyor. Hamile kaldiktan sonra sma testi yaptirmanin bir faydasi olacak mi ki bilmedigimden soruyorum?

Bana ilaç vermedi.Benim tek belirtim tuvalet sırasında yanmaydı ama çok değildi.Doktor da ultrasonla bakarken söyledi enfeksiyon var diye .3.ayımızda fitille hallederiz endişelenme dedi.Benim doktorum tam benim kafada biraz rahat.Ama bilgisine de çok güveniyorum ,prof zaten .o yüzden tamamen teslimim.Hiç endişelenmedim bu yüzden.💐
Bende çok şükür yanma yok canım sağol içim rahatladı sayende 💛

Bende medicalparkta bir doktor var mış baya övülüyoo aklım gönlüm ondan yana ama muayene ücretleri çok asırı yüksek miş yaa
Hangisi cnm ahmet iyi Ayşegül sanırım oda iyi ama fiyatlar çok uçtu ben yazın 350 gidiyordum 800 duydum gitmedim birde zam gelecek doğum ücretini düşünemiyorum bile sen bilirsin ama yenisehir hastanesi doktorları iyi akademi ahmet kaan iyi form yaşam bakabilirsin

Kaç doktorla konuşsam folbiolu önermedi başka bi doktorada daha sorun bence. Dozunun yüksek olduğunu sölemişlerdi diye hatırlıyorum bende
Doğrudur hic onu araştırmadım,tup bebek hazırlığında Bulent bey yazdirmisti bir sure kullandım sonra biraktirdi baska vitamin verdi,simdide gittim prof.dr yazınca hiç sorgulamadım 🤔

Yok bakmadı,sadece dedi ki gebelikte folik asit fazla iyidir,gunde 1tane ...bilemedim simdi
Aslında kan değerlerine bakıp öyle yazmaları lazım fazlası zararlı diyen var onu bidaha gittiğinde sorup paylaşırsan çok sevinirim 4 ocakta ben de gidiyorum sorucam paylaşırım ne derse☺️

X