2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Kızlar merhabalar geçen ay 36. Günde adet olmjştum 10 kasımda. Bundan önce hep 28-30 günde bir olurdum. İki gündür inanılmaz göğüs ağrım oldu acaba mı dedim. Bu akşam üzeri idrar testim pozitif çıktı. Hemen özel hastaneye giderek beta hcg baktırdım 22.07 çıktı ama 30 günde bir olduğunu varsayarsak 5 gün gecikme için 22.07 değeri düşük mü ? Veya kimyasal olabilir mi? Çok endişeliyim. Yoksa sat 10 kasım 36. Günde olduğu İçin yarını mı adet başlangıcı saymalıyım? Başına gelen var mı böyle bir durum? Doktor ile görüştüm değerin henüz düşük cmt günü tekrar bir kan bakalım dedi

Arkadaşlar ben kötü birsey demek istemem ama abimi emboli kan kan pihtilasmasi sebebi ile ani ölüm seklinde kaybettim. Kadin dogum doktoruna bugun gidecegim. Buradaki sohbetlerde de pihtilasma konusu gecince bende aspirin en azindan baslasam diye icim icimi yedi. Ama sonra doktora sormadan atarsam ve kanama alanim varsa dusuk yaparsam daha cok uzulcegimi dusundum. Tabiki suan gene durumum nedir ne degildir bilmiyorum ama benim kararim en sonunda doktoruma guvenip onun aldigi karari uygulamak olacak. Demek istedigim eger aspirini yada diger kan sulandiricilari doktora gitmeden atiyorsaniz tekrar dusunun. Belki ultrasonla baktiktan sonra gene vericek ama ya kanama alani varsa ve vermeyecekse ? Ben bu sekilde dusundum. Umarim herkesin hakkinda hayirlisi olur... önce sağlık ..
Kesinlikle herşeyin başı sağlık. Ben doktor direkt başlattığı için içmeye başladım. Kendim kafama göre içebilecek cesarete sahip değilim. Dediğin gibi benim bir hatam yüzümden birşey olursa kendimi affedemem o yüzden şuan doktoruma güveniyorum o ne derse o. Haftaya gittiğimde tekrar konuşacağım.

canim bende kusma yok diye 1 tane ictim. hatta kadin dogum dr kuzenim onerdi oyle icmemi ilk basta. sadece bulantiysa 1 yeter dedi
Aa öyle mi iyi yapmışım o zaman, her gün kullanıyormusun canım yoksa bulantın olduğunda mı atıyosun sadece

Aa öyle mi iyi yapmışım o zaman, her gün kullanıyormusun canım yoksa bulantın olduğunda mı atıyosun sadece
2 Hafta icmemekte cok direndim ama su icemez olmustum. kendi drum ayri. o verdi prilam. guvenmedim neyime guvenmiyosam:) cahillik iste. sonra kendi kuzenimle gorustum. kendisi uzun yillardir kadin dogum doktoru. o dediki guvenle bunu kullabilirsn. 1 tane ic dedi bulantimi sali aksami kesti uyudum. carsamba persemve bugun 3. gun cok sukur ilaci sadece 1 kez aldim ama bulanti yok. yani her gun icmedim en son sali 1 tane ictim bitti. ama eger bulantim devam.etseydi gene icerdim bir tane seklinde

İnşallah tutar canım ♥️ Allah iyidir merak etme vardir bir bildigi isyan etme benim ilk hamileliğimde 13haftalık kurtajla bitti kizimdan önce anensefali sendromu vardi ve doğumdan sonra yaşama şansı yoktu şuan kızımda da kalp rahatsızlığı var ASD ll eğer ki açıklık hala kapanmadıysa kalp amelyatı olacak o yuzden isyan etmme belki hepsi sagliksiz olacakti o yuzden oyle oldu inşallah en kisa zamanda saglikli bir evlat nasip eder rabbim
TABİKİ SENİNKİ ÇOK ÇOK ZOR DURUM OLMUŞ. ALLAH YARDIMCIN OLSUN. EŞİMİN O SEVİNCİ KURSAĞINDA KALDI RESMEN ODA ÇOK ÜZGÜN HEP AYNI SON DİYOR. VALLA EŞİME ÜZÜLÜYORUM KENDİ ÇEKTİĞİMİ UMURSAMIYORUM ARTIK. AİLENİN TEK OĞLU HEP TORUN YOLU GÖZLÜYORLAR. AMA OLMUYOR. KIZLARI DOĞURUYOR. BİZ SANKİ KISIR GİBİ OLMAYACAK GİBİ DOLAŞIYORUZ. EŞİM ÇİN TAKVİMİNE BAKMIŞ CİNSİYETE. COCUĞUMUZ DOĞUNCA BAKKAL YORĞURDU VERMEM DEDİ KENDİM MAYALICAM DİYOR. HERŞEYİNE ÖZENLE BAKACAK BİR BABA AMA ÇOCUK VEREMEMENİN ACISI BENİ YAKIYOR ARTIK EŞİMDE ÇOK ÜZGÜN BIRAKTI KENDİNİ ARTIK 2 GÜNDÜR. ALLAH BİZE SAĞLIKLI EVLATLAR VERSİN TEZ ZAMANDA BU DİĞER AY İNŞALLAH.

Kesinlikle herşeyin başı sağlık. Ben doktor direkt başlattığı için içmeye başladım. Kendim kafama göre içebilecek cesarete sahip değilim. Dediğin gibi benim bir hatam yüzümden birşey olursa kendimi affedemem o yüzden şuan doktoruma güveniyorum o ne derse o. Haftaya gittiğimde tekrar konuşacağım.
Tamda bunu demek istemiştim aslinda doktor verdiyse tabiki. Sizinde o sekildeymis. ❤

TABİKİ SENİNKİ ÇOK ÇOK ZOR DURUM OLMUŞ. ALLAH YARDIMCIN OLSUN. EŞİMİN O SEVİNCİ KURSAĞINDA KALDI RESMEN ODA ÇOK ÜZGÜN HEP AYNI SON DİYOR. VALLA EŞİME ÜZÜLÜYORUM KENDİ ÇEKTİĞİMİ UMURSAMIYORUM ARTIK. AİLENİN TEK OĞLU HEP TORUN YOLU GÖZLÜYORLAR. AMA OLMUYOR. KIZLARI DOĞURUYOR. BİZ SANKİ KISIR GİBİ OLMAYACAK GİBİ DOLAŞIYORUZ. EŞİM ÇİN TAKVİMİNE BAKMIŞ CİNSİYETE. COCUĞUMUZ DOĞUNCA BAKKAL YORĞURDU VERMEM DEDİ KENDİM MAYALICAM DİYOR. HERŞEYİNE ÖZENLE BAKACAK BİR BABA AMA ÇOCUK VEREMEMENİN ACISI BENİ YAKIYOR ARTIK EŞİMDE ÇOK ÜZGÜN BIRAKTI KENDİNİ ARTIK 2 GÜNDÜR. ALLAH BİZE SAĞLIKLI EVLATLAR VERSİN TEZ ZAMANDA BU DİĞER AY İNŞALLAH.
Şu mübarek Cuma günü hatrina Rabbim sana saglikli bir bebek nasip etsin inşallah canim. cok icten diyorum bunu🙏🌼

Ya çok üzüldüm ama siz bukadar stresle zaten olmaz önce buna bukadar kafayı takmayın oluruna brakın senin piskolojin okadar çok yasiyorki buna gercekten ben 3 hamileligimde spontan gelisti hep stres hep hamilelik bekliyorum falan hep olmadi . Ne zamanki aklimdan cikartim hic beklemedigim anla oldu piskoji çok onemli ♥️

Ya çok üzüldüm ama siz bukadar stresle zaten olmaz önce buna bukadar kafayı takmayın oluruna brakın senin piskolojin okadar çok yasiyorki buna gercekten ben 3 hamileligimde spontan gelisti hep stres hep hamilelik bekliyorum falan hep olmadi . Ne zamanki aklimdan cikartim hic beklemedigim anla oldu piskoji çok onemli ♥️
KESİNLİKLE ÇOK STRES YAPIYORUZ VE TORUN TORUN DİYE BABASI BASKI YAPMASA. BEN GİTTİĞİMDE RAHAT OLABİLSEM AM AOLMUYOR. YOK YAŞINIZ GEÇTİ YOK OLMADI YOK NE ZAMAN OLACAK. SON RAPORUM VAR DEVLETTE OCAKTA BAŞLICAM MECBUR.

canim prilam dr vermedimi doktor. ben en son sali gunu aksam ilk kez 1 tane ictim bulanti bitti bende Allaha şükür. ama ilactan mi yoksa benim mi bulanti kesildi anlamadm. 2 hafta surundurdu beni gecti simdi cok sukur insallah sizlerinde gecer
Gece resmen bulantidan uyuyamadim sende oluyor muydu boyle bisey ya çok kötü acıkıyorum midem bulaniyor biseyler yiyorum bulaniyor ilaclarim icin su iciyorum onda bile midem bulaniyor 1 haftadir bulanti beni öldürcek resmen😔

Ben Ayşe Önerin kitabını aldım fakat hamilelikten daha çok doğum ve bebek bakımıyla ilgili bilgi veriyor. Ben beğendim açıkçası.
Listemde olan kitaplar var onlarıda 2 ay sonra almayı planlıyorum.
Bilinçli bebek, otuz milyon kelimeydi sanırım ve Nihan Kayanın iyi aile yoktur kitabının doğum öncesi okunması gerektiği kanısındayım gelen referelerden dolayı. Bakmak isterseniz diye yazayım dedim.

Bu kitabıda çok merak ettim. Hemen aldım radarıma. Burada bilgilendirici böyle aktarımlar görmek çok hoşuma gitti. ☺️💚
teşekkür ederim mutlaka bakacağım bu kitaplara

canim prilam dr vermedimi doktor. ben en son sali gunu aksam ilk kez 1 tane ictim bulanti bitti bende Allaha şükür. ama ilactan mi yoksa benim mi bulanti kesildi anlamadm. 2 hafta surundurdu beni gecti simdi cok sukur insallah sizlerinde gecer
Dedim canim ama birsey demedi bakalim insallah benimde bıcak gibi kesilir bulantilarim

Kızlar merhabalar geçen ay 36. Günde adet olmjştum 10 kasımda. Bundan önce hep 28-30 günde bir olurdum. İki gündür inanılmaz göğüs ağrım oldu acaba mı dedim. Bu akşam üzeri idrar testim pozitif çıktı. Hemen özel hastaneye giderek beta hcg baktırdım 22.07 çıktı ama 30 günde bir olduğunu varsayarsak 5 gün gecikme için 22.07 değeri düşük mü ? Veya kimyasal olabilir mi? Çok endişeliyim. Yoksa sat 10 kasım 36. Günde olduğu İçin yarını mı adet başlangıcı saymalıyım? Başına gelen var mı böyle bir durum? Doktor ile görüştüm değerin henüz düşük cmt günü tekrar bir kan bakalım dedi
Ben de 5. Gün gecikme ile gittim 1450 çıktı senin biraz düşük çıkmış canım ama geç döllenme olabilir mi bilmiyorum tekrar kan verdiğinde artarsa o zaman belli olur

X