2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Kızlar ilk muayene için doktora gittiğiniz de ne yaptı kan tahlili falan istedi mi sizlerden vitaminlerinize falan baktılar mı bugün gittim devlet hastanesine de elinde olsa hemşire muayene edecekti tiroid yüksek biraz levotiron 50 mg verdi
Ben de bugün ilk muayeneye geldim ultrasonla baktı karından kese göründü çok şükür, kan ve idrar da aldı bence doktor değiştirmelisin

Mide bulantısı gün içinde bir iyi bir kötü olan var mı ? Oğluma hamileyken yatak döşek yatıyordum bulantıdan bu sefer gün içinde bir bulanıyor bir iyi oluyor anlamadım
oğlumda 6-12 hafta arası aşırı mide bulantım kusmam oluyordu o günler geri gelecek diye çok korkuyorum.şimdi bi de ilgilenmem gereken oğlum var o zaman kimse yoktu yatıyordum tüm gün. 5. Haftanın içindeyim henüz bişey yok şuan bende. Kaç haftalık oldunuz

kizlar hamileyken olgunlastirilmis inek tulum peyniri tuketilir mi sizce
Benimde günde 1 dilim peynir yemem gerekiyor. Hellimden yana kullandım şansımı ama diyetisyenim açıkta satılan peynirler hariç ne yemek istiyorsan yiyebilirsin dedi. Bu cevaba istinaden yenilmesinde sakınca yok gibi düşünüyorum.

Amin inşallah 😌 coraaspirin lekelenme mi yaptı yüzden mi değiştirdi?

Bende öğrendiğimden beri kullanıyorum tedirgin oldum bir miktar. Lekelenme yaptıysa kaçıncı haftada yaptı?
Herkesin tedavisi farklı olur doktorunuz size vermişse vardır bı bildiği. Başkasında oldu diye sizde olacak diye bişey yok tedirgin olmayın hiç. 6+1 de yani 7. Haftada oldu. Doktorum oksapara geçeceğimi söyledi bekliyorum şuan

Benimde günde 1 dilim peynir yemem gerekiyor. Hellimden yana kullandım şansımı ama diyetisyenim açıkta satılan peynirler hariç ne yemek istiyorsan yiyebilirsin dedi. Bu cevaba istinaden yenilmesinde sakınca yok gibi düşünüyorum.
canim pastorize degil ya bende o yuzden ikilemdeyim. ustunde olgunlastirilmis yaziyor ama iste bende bilemedim cokta sverim erzincanliyim zaten tulum peyniri vazgecilmezimdi:))

günaydın kızlar bende geçti ama ara ara sıvımsı kırmızı geliyor arada corasprinden olabilmi kullanmasamki bende doktor hiç bir şeye bakmadı 7 aya kadar kullanacaz corasprin dedi pazartesiye kadar kullanmasam ki bende sorsam
Doktorunuza durumu söyleyin coraspini hatırlatın

Ben de bugün ilk muayeneye geldim ultrasonla baktı karından kese göründü çok şükür, kan ve idrar da aldı bence doktor değiştirmelisin
Bugün gittim başka doktora sağolsun baktı muayene istedi tahlilleri mi istedi keseyi gördük minnakta olsa 6 haftalıkmışız öğrendik ☺️

Ayy ben de devlete doktora gittim bugun sag olsun ne haftami siyledi ne birsey iyi kese guzel sorun yok dedi bebek gozukiyor mu dedim kucuk daha dedi ve 3 hafta sonra cagirdi ki 6+1 im hatta ondeyim 6+3 filan yani ve ultroson kagidi filanda vermedi 🙄
Buarasa ben dünden beri kusuyorum cok kotuyum ne yesem ama suyu bile tutmuyor midem ne yapacagim bilmiyorum bu hafta raporluydum onumuzdeki hafta iş var ağlamak istiyorum 😭😭😭

DİNLEDİM CANIM BİLİYORUM OKUDUM HERGÜN NAMAZ DA KILDIM. ALLAH RAZI OLSUN OKURSAN SEVİNİRİM KİMİN DUASI KABUL OLACAK BİLİNMEZ. EŞİME ÜZÜLDÜM EN ÇOK BU SONDA ÇOK SEVİNMİŞTİ OLACAĞINA İNANMIŞTIK ALLAHIM EN KISA ZAMANDA İNŞALLAH NASİP ETSİN BİZE YİNE.
Canım benim de dularımdasın, isteyen herkese allahım nasip etsin en kısa zamanda kucağınıza alın inşallah 🤲🏼🤲🏼 ben sana bi macun önermek istiyorum belki duymuşsundur, instagramda satıyorlar Clifebitkiselkarisim diye yazınca çıkıyor. Bence kullanın bunu, yumurta kalitesine çok iyi etki ediyor. Bu macun sayesinde evlat sahibi olan çok insan var. Ben de kullandım faydasını gördüm, inşallah size de şifa olur🤲🏼🤲🏼 tüp bebeğe başlarsanız hazırda embriyonuz var mı yoksa baştan opu mu olucaksın?

Son düzenleme:
Ayy ben de devlete doktora gittim bugun sag olsun ne haftami siyledi ne birsey iyi kese guzel sorun yok dedi bebek gozukiyor mu dedim kucuk daha dedi ve 3 hafta sonra cagirdi ki 6+1 im hatta ondeyim 6+3 filan yani ve ultroson kagidi filanda vermedi 🙄
Buarasa ben dünden beri kusuyorum cok kotuyum ne yesem ama suyu bile tutmuyor midem ne yapacagim bilmiyorum bu hafta raporluydum onumuzdeki hafta iş var ağlamak istiyorum 😭😭😭
Bende de bir geliyor bir gidiyor gün içinde iyiyi. Sabah ve gece yatma saatlerin çok kötüyüm kusuyorum midem bulanıyor ıyyyyy 🤢🤢😌 garip oldum iyice

Her sitede farklı çıkıyor ya link bırakabilir misin😊 kız çıkıyor genelde ama bi tane sitede erkek çıktı
Bende her sitede erkek çıktı 😄 yani googleye yazdığımda çoğu siteye girdim yaptım hani özellikle yaptığım bi site linki yok canım

Arkadaşlarım ben youtube da Ceyda Düvenci ile Ayşe Önerin programını izliyorum. Hoşuma gidiyor bilgilenmek iyi geliyor. Kendime notlar çıkartıyorum izledikçe sizin içinde kopyalıyorum.

4.Hafta için Ayşe Öner ve Ceyda Düvenci programı Notları

-2 kişilik yenilmemeli.

-Beyazlardan uzak durulmalı.

-Meyve ve sebze haricinde çiğ yenilmemeli ve az pişmişlerde etler ve yumurtalarda tehlikeli olabilir.

-Mevsimine uygun renkli tabaklar oluşturulmaya özen gösterilmeli.

-Koyu yeşil sebzeleri dışarda yememeye özen gösterilmeli evde de sirkeli suda bekletilerek yenilmeli.

-Meyveler iyi yıkanmalı. Akan su altında fırçayla yıkanırsa toksoplazma için iyi olacaktır.

-Kedi kumu temizlenilmemeli ama tekseniz eldivenle ve 24 saatte bir temizlenmeli.

-Çay ve kahveye dikkat edilmeli. Adaçayı çok tehlikelidir damar genişlemesine sebebiyet verir. Ihlamur içilebilir.

-Ayşe öner mide bulantısı için nane çayını öneriyor.

-Aç kalmamaya dikkat edilmeli. 3 saatte bir tuzsuz kavrulmamış çerezler yenilebilir. Yanınızda bulundurabilirsiniz.

-Hamilelik kadınlarda tüm sistemi etkiler bu yüzden kanın yukarı pompalanması zorlaşır. Ani hareketlere dikkat edilmeli. Birden kalkmak gibi.

-Mutlaka su tüketilmeli çünkü böbrekler daha fazla çalışır. Bel ağrılarının bazen sebebide budur. Suyun yanında 1 tane sadece maden suyu içilebilir.

5.Hafta için Ayşe Öner ve Ceyda Düvenci programı Notları

-Hamilelikte hissedilen şeyler özel ve tekildir. Birşeyin yaşanması veya yaşanmaması iyi veya kötü gidişi göstermez.

-Çoğu bulantının sebebi açlıktan sonra oluşan mide asitleridir. Bu sebeple mümkün olduğunca aç kalınmamalı. Sabah bulantılarında yataktan kalkmadan önce ufak atıştırmalıklar yenilebilir. Grissini gibi. Çok açık limonlu bir çay içilebilir. Kızartmalar ve yağlı yemekler yenilmemeli.

-Halsizlik için ise bebek büyümek için çok fazla enerji kullanır normaldir. Dinlenmek gerekir.

-Göğüs hassasiyeti ise süt için hazırlıktan dolayı ilk 3 ay olacaktır. Normaldir.

-Beslenmede özellikle somon eklenilebilir. Haftada 2 kere yenilebilir. Somon çok yağlıdır, pişirme torbasına patates soğan vs mevsime uygun sebzeler koyulabilir ve fırında yapılabilir. Patates yağı çekeceği için daha sağlıklı olur.

-Sabahları bir küçük kırmızı pancar ve havuç yenilebilir.

-Bu hafta biraz daha hassasiyet oluşabilir. Endişe,agrasyon veya ağlamalar. Bunlarda çok normaldir. Bu durum eşler ile arada problem yaratabilir buna müsade etmeden eşlerimizle iletişim kurmalıyız. Onun içinde yeni bir süreç sessiz kalarak bizi anlamasını beklememeliymişiz 😋

Doktordan doktora değişiyor benim de dün yüzüme bile bakmadı sormam gereken şeyleri de unuttum hep kapıdan çıktıktan sonra aklıma geldi 😬 aşılamaya göre 4 hafta doktor 6 haftalık dedi kafam karıştı

X