2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Benim alerjim var canım ama bir kedi almıştım alerjim baya azmıştım vucudum kaparmıştı ve burnum akıyordu tabi vermemek için direndim sonranbağışıklık mı kazandım noldu zamanla azaldı geçti ama kedim öldü maalesef şimdi hala kedi köpek olan evlerde ya kabarıyorum yada burnum akıyor. Sana bir zararı olucağını sanmıyorum ama kuşunun o kadae kişinin kedi köpeği var gayet sağlıklı doğruyorlar ondan korkuyorsan eğer. Kedisi olanları kumu başkası temizlemesi lazım diye biliyorum tek. Ama çoğu doktor hayvan istemez evde niyr anlamıyorum
Bilmiyorum alerjin var çok dikkat etmelisin kesinlikle yasak demişti o zamanlar.. bakalım şimdi ne diyecek. Zsten hiç vazgeçesim yok ben de biriey olacağını sanmıyorum ama eşim kaçırdı başka odaya💁🏼‍♀️

Ya resmen emzirirken süt doluyor ve kitle kitle oluyor ya o hale geldi. Ellediğimde icinde parcalar var baya bisiler oldu. Yarin kadin dogum doktoruna gidicem ama bu da sorulur mu bilemedim. Zaten iliski durumunu falanda sorucam cok cekiniyorum 🤭
Neden sorulmasın canım o kadınlıkla alakalı bir durum rahat ol bence 😊😊 burdaki kadın doktorları gebelik döneminde valla açtırıp elliyor memeleri kontrol ediyorlar kaçış yok 😂

Kesinlikle, başarabilirsek şahsen analık hormonları bizi ele geçirmezse çok müthiş olur 😅 ben çok kısa anlattım ama itirazsız yemeğini yiyen, akşam 8 de yatıp sabah 8 de kalkan çocuklar yetiştirmenin metodlarıyla ilgili kitap müthiş bişey değil mi 😂

Aslında en hoşuma giden kısmı bebeklerin bebek olmasına izin verilmesi, kıyasa girip yok bu bebek oturmadı daha destekli oturtayım yok emeklemedi şunu yapayım dememek gerektiğinin de altını çiziyormuş. Maalesef günümüz de bebeklerin bebek olmasına izin vermiyoruz. Mesela ağlamasın istiyoruz mümkün mü böyle bişey yavrum evladımın tek iletişimi o ağlamak ama işte nazdan veya ilgi çekmek için ağlamamasını sağlamak işin sırrı. Şuan için böyle düşünüyorum ama analık hormonlarım yüklendiğinde ne olur bilemiyorum 😅
7+3 günlük bebeğim ama bende o hormonlar hala salgılanmadı galiba 🤦🏼‍♀️ gebelik öncesi var olan duygusallığım dahi yok oldu. Disiplin daha ağır basıyor ve kitabın sözlükteki yorumlarını vs. okuyunca tam benlik diyip aramaya başladım. Amerika ve Türk bebek yetiştirme tarzının benzer olması şımartılma durumu ve doyumsuzluk bana da benzer geldi. Anında sipariş verdiğim gibi saatlerdir pdfsini arıyorum kitap gelene kadar meraktan ölürüm diye 🙈

Neden sorulmasın canım o kadınlıkla alakalı bir durum rahat ol bence 😊😊 burdaki kadın doktorları gebelik döneminde valla açtırıp elliyor memeleri kontrol ediyorlar kaçış yok 😂
Ben biraz utangacım. Doktor olduğu için fiziksel seylerimin ayıp olmadığını düşünüyorum , düsünüyorum da uygulayamıyorum. Ama doktoruma daha önce bir kere gitmiştik başka sebeple biz sormadan raaaahaaatça bebek denemelerine devam edin hatta görev gibi görmeyin cinselligin tadini cikartin vs vs demisti. Simdi de tahminimce biz sormadan aciklicaktir cok cana yakin 🤭 ama elliyim derse bilemedim hahahah gülerim heralde 🤭😁🖐

Ben biraz utangacım. Doktor olduğu için fiziksel seylerimin ayıp olmadığını düşünüyorum , düsünüyorum da uygulayamıyorum. Ama doktoruma daha önce bir kere gitmiştik başka sebeple biz sormadan raaaahaaatça bebek denemelerine devam edin hatta görev gibi görmeyin cinselligin tadini cikartin vs vs demisti. Simdi de tahminimce biz sormadan aciklicaktir cok cana yakin 🤭 ama elliyim derse bilemedim hahahah gülerim heralde 🤭😁🖐
Hahaha kız güldürdün beni allah da seni güldürsün 😂😂 merak ettim dicek mi valla 😁😁

7+3 günlük bebeğim ama bende o hormonlar hala salgılanmadı galiba 🤦🏼‍♀️ gebelik öncesi var olan duygusallığım dahi yok oldu. Disiplin daha ağır basıyor ve kitabın sözlükteki yorumlarını vs. okuyunca tam benlik diyip aramaya başladım. Amerika ve Türk bebek yetiştirme tarzının benzer olması şımartılma durumu ve doyumsuzluk bana da benzer geldi. Anında sipariş verdiğim gibi saatlerdir pdfsini arıyorum kitap gelene kadar meraktan ölürüm diye 🙈
Hdhdjdjjj 😂😂 aynı hissediyorum. Böyle bir olgunluk hissi gibi sukunette var. Bebeğim için en iyisi neyse o olsun olucak kafasına girdim 😂

Benide çok cezbetti kitap büyük konuşup olmicak şeyleri başıma çekmek istemem ama doyumsuzluk ve şımarıklık bizde uzak allaha yakın olsun diyeyim en hafif tabirle 😅

Tabiki kıymetli nazlı ama biryere kadar onun kendi iyiliği için bende disiplinli ve sistematik bir anne olmak istiyorum 😎

Amaan hiç fark etmemişsin Allahdan doktor da randevun varmış evde doğururdun artık yoksa 😂benim kızımda ilk erken gelmeye kalktı 33haftamda filandım sonra serum lar filan neyse durdu sonrada vakti geldi gelmek istemedi sıcak sulara mı oturmadım meldivenler mi inip inip çıkmadım günlük yürüyüşler yok gelmedi hepsi boşa gitti sezeryana alındım sonra 😂
Benim kizim daha 5 haftalik beni terketmeye kalkti hastaneye bi girdim 33 haftama kadar hastanede yatım halka taktılar 26h da bana kanamalar enfeksiyonlar cigerlere baski onlarda yetmiyormus gibi seker vardi diyet insulin kan sulandirici igneler of neler neler 34haftayi atlatiktan sonra bebek gelmeme karari aldi😂 doguma son 3/4 gun kala bende ayni senin yaptiklarini yaptim. Kiz okadar kolay gelmiyorlar ya 😂 sabah 9/10 gibi suyum gelmiş hafif saat 14:00 gibi bi boşalma oldu hastanedeyken saat 17:00 te doguma girdim 17:14 te dogum gerceklesti yani pirt diye cikmiyor 😂😂

Son düzenleme:

Ya işte doktor gibi doktor hastaya birşey sormaya fırsat vermeden cevapları vermiş 😄 bizde eşimle denemelerden önce doktora gitmiştik sağlık sorunumuz var mı vs diye. Keyfinize bakın olmazsa 2 ay sonra gel ben halledicem destekleyici tedavilerle demişti 😅

Benim kizim daha 5 haftalik beni terketmeye kalkti hastaneye bi girdim 33 haftama kadar hastanede yatım halka taktılar 26h da bana kanamalar enfeksiyonlar cigerlere baski onlarda yetmiyormus gibi seker vardi diyet insulin kan sulandirici igneler of neler neler 34haftayi atlatiktan sonra bebek gelmeme karari aldi😂 doguma son 3/4 gun kala bende ayni senin yaptiklarini yaptim

🥹 küsüyorlar mı nee
Madem istemiyorsunuz gelmeyecem🫠

🥹 küsüyorlar mı nee
Madem istemiyorsunuz gelmeyecem🫠
Ay aynen nelere katlandim 9 ay bir allah bir ben biliyorum şuan nekadar fena nekadar çirkef bir kizim var bir bilsen geçen bana bi kafa atti hala kaşım ağrıyor habire çimdik atıyo tırmıklıyor kendince birşeyler soyluyor bana herhalde küfür ediyor diyorum 😃

Benim kizim daha 5 haftalik beni terketmeye kalkti hastaneye bi girdim 33 haftama kadar hastanede yatım halka taktılar 26h da bana kanamalar enfeksiyonlar cigerlere baski onlarda yetmiyormus gibi seker vardi diyet insulin kan sulandirici igneler of neler neler 34haftayi atlatiktan sonra bebek gelmeme karari aldi😂 doguma son 3/4 gun kala bende ayni senin yaptiklarini yaptim. Kiz okadar kolay gelmiyorlar ya 😂 sabah 9/10 gibi suyum gelmiş hafif saat 14:00 gibi bi boşalma oldu hastanedeyken saat 17:00 te doguma girdim 17:14 te dogum gerceklesti yani pirt diye cikmiyor 😂😂
Ay evet zor tabi ki bir insan dünyaya geliyor sonuçta nasıl kolay olabilir ki içimizde bile mucizevi bir şekilde nasıl büyüyorlar böyle muhteşem birşey Allahım kolay gebelik kolay doğumlar nasip etsin inşallah hepimiz sağlıklı olalım yeter anneler ve bebeklerimiz ❤️❤️❤️bu sefer inşallah böyle şeyler yaşamazsın daha kolay geçer inşallah 💛 💛

X