2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Ayy valla bilmiyorum ki bu forumda okudum bunu bende 😂 y kromozomladi daha az yasiyormus x lere gore o yuzden yumurtlamadan önceki gunlerde yasanan iliskj varsa kiz oluyir diyorlar ama tek iliski yasarsaniz anca tahmin edebilirsiniz 😄
Hadi bakalım merak ettim senin ondan sonra olmadıysa o zaman kız olma ihtimali yüksek o bilgiye göre 😂😂

Kızlar imza görmek için forum seçeneklerine girdim orda öyle bişey yok, yapamadım🥲🥲
Canım ayarlara gir hesap detaylarına bas sonra kırmızı yazılıda altı çizilmiş forum seçenekleri yazıyor oraya bas sonra Başkalarının mesaj altındaki imzalarını görüntüle yazıyor onu işaretle kayıt et başta bende bulamadıydım

Kızlar bişey sorucam başbaşka bi konuya gidiyorum şimdi😃 kedi köpek veya kuşa alerjisi olan var mı? Ben ilk hamileliğimde doktorum kan sonuçlarıma göre bana kesinlikle kedi köpek kuştan uzak durucaksın demişti, fakat şimdi evimizde kuş var.. başka bir odaya almak zorunda kaldım mümkün oldukça uzak duruyorum ama böyle birşey yaşayan oldu mu aranızda?

Kızlar benim gögüslerim taş gibi oldu ya hem cok sertler sadece ucu hassas falan degil yani. Ici dolu dolu sert baya :KK43: sizlerde böyle misiniz ? Yoktu bisi yumusaciktilar 2 3 gündür artarak sertleşti.

Kızlar bişey sorucam başbaşka bi konuya gidiyorum şimdi😃 kedi köpek veya kuşa alerjisi olan var mı? Ben ilk hamileliğimde doktorum kan sonuçlarıma göre bana kesinlikle kedi köpek kuştan uzak durucaksın demişti, fakat şimdi evimizde kuş var.. başka bir odaya almak zorunda kaldım mümkün oldukça uzak duruyorum ama böyle birşey yaşayan oldu mu aranızda?
Benim alerjim var canım ama bir kedi almıştım alerjim baya azmıştım vucudum kaparmıştı ve burnum akıyordu tabi vermemek için direndim sonranbağışıklık mı kazandım noldu zamanla azaldı geçti ama kedim öldü maalesef şimdi hala kedi köpek olan evlerde ya kabarıyorum yada burnum akıyor. Sana bir zararı olucağını sanmıyorum ama kuşunun o kadae kişinin kedi köpeği var gayet sağlıklı doğruyorlar ondan korkuyorsan eğer. Kedisi olanları kumu başkası temizlemesi lazım diye biliyorum tek. Ama çoğu doktor hayvan istemez evde niyr anlamıyorum

kizlarr ozele gircem biraz ama konusabildgm bi siz varsiniz. doktorum esle birliktelk konusunda kisitlama yapmadi tehlike yok suanlik dedi. genede icim rahat degil hamile.oldugumu.ogrendkden sonra istemsizce istegimde azaldi sanki. esim anlayisli cok sukur ama sonradan karin buyudugnde daha sikintili olur degil mi ? yani esle birliktelikte sorun yasanmiyor dimi🙈

Kızlar benim gögüslerim taş gibi oldu ya hem cok sertler sadece ucu hassas falan degil yani. Ici dolu dolu sert baya :KK43: sizlerde böyle misiniz ? Yoktu bisi yumusaciktilar 2 3 gündür artarak sertleşti.
Canım benimki bir buçuk haftadır ağrıyor ve şiş halada öyle ama çok sert değil içi dolmuş ama şişkinlik var

kizlarr ozele gircem biraz ama konusabildgm bi siz varsiniz. doktorum esle birliktelk konusunda kisitlama yapmadi tehlike yok suanlik dedi. genede icim rahat degil hamile.oldugumu.ogrendkden sonra istemsizce istegimde azaldi sanki. esim anlayisli cok sukur ama sonradan karin buyudugnde daha sikintili olur degil mi ? yani esle birliktelikte sorun yasanmiyor dimi🙈
Canım benimde ikinci hamileliğim ilkinde doktorum ilk üç ay yasaklamıştı bana ama tabi durumuna göre karae verir kimisi birşey olmaz diyor kimisi tavsiye etmiyor yine bunda da ikiye ayrılıyor doktorlar. Sonrasında normal oldu bir sıkıntı yaşamadık için rahat olsun

Canım benimki bir buçuk haftadır ağrıyor ve şiş halada öyle ama çok sert değil içi dolmuş ama şişkinlik var
Ya resmen emzirirken süt doluyor ve kitle kitle oluyor ya o hale geldi. Ellediğimde icinde parcalar var baya bisiler oldu. Yarin kadin dogum doktoruna gidicem ama bu da sorulur mu bilemedim. Zaten iliski durumunu falanda sorucam cok cekiniyorum 🤭

kızlar hamilelik sürecinde okunabilecek hamilelik ve doğum sonrasıyla alakalı kitap önerisi verebilecek olan var mı? Hem süreç hakkında biraz bilgi edinmek için hem de doğumdan sonrası için yardımcı olabilecek bilgilendirici kitaplar olabilir

Ben Ayşe Önerin kitabını aldım fakat hamilelikten daha çok doğum ve bebek bakımıyla ilgili bilgi veriyor. Ben beğendim açıkçası.
Listemde olan kitaplar var onlarıda 2 ay sonra almayı planlıyorum.
Bilinçli bebek, otuz milyon kelimeydi sanırım ve Nihan Kayanın iyi aile yoktur kitabının doğum öncesi okunması gerektiği kanısındayım gelen referelerden dolayı. Bakmak isterseniz diye yazayım dedim.

Kesinlikle, başarabilirsek şahsen analık hormonları bizi ele geçirmezse çok müthiş olur 😅 ben çok kısa anlattım ama itirazsız yemeğini yiyen, akşam 8 de yatıp sabah 8 de kalkan çocuklar yetiştirmenin metodlarıyla ilgili kitap müthiş bişey değil mi 😂

Aslında en hoşuma giden kısmı bebeklerin bebek olmasına izin verilmesi, kıyasa girip yok bu bebek oturmadı daha destekli oturtayım yok emeklemedi şunu yapayım dememek gerektiğinin de altını çiziyormuş. Maalesef günümüz de bebeklerin bebek olmasına izin vermiyoruz. Mesela ağlamasın istiyoruz mümkün mü böyle bişey yavrum evladımın tek iletişimi o ağlamak ama işte nazdan veya ilgi çekmek için ağlamamasını sağlamak işin sırrı. Şuan için böyle düşünüyorum ama analık hormonlarım yüklendiğinde ne olur bilemiyorum 😅

Bu kitabıda çok merak ettim. Hemen aldım radarıma. Burada bilgilendirici böyle aktarımlar görmek çok hoşuma gitti. ☺️💚

Ya resmen emzirirken süt doluyor ve kitle kitle oluyor ya o hale geldi. Ellediğimde icinde parcalar var baya bisiler oldu. Yarin kadin dogum doktoruna gidicem ama bu da sorulur mu bilemedim. Zaten iliski durumunu falanda sorucam cok cekiniyorum 🤭
Tabi söyle bence canım süt üretmeyr mi başladı acaba hormonların bi sor baksın doktorun bence. Bende utanmıştım sonra ben sormadan söylemişti doktorum ilkinde şimdiki doktorum birşey demedi ilişki hakkında sormadım da yapabilirsin derdi çünkü bence ama eşim bugün söyledi yasak dedim biraz bekleyelim bide zaten sancılanıyorum 😂😂

Ben Ayşe Önerin kitabını aldım fakat hamilelikten daha çok doğum ve bebek bakımıyla ilgili bilgi veriyor. Ben beğendim açıkçası.
Listemde olan kitaplar var onlarıda 2 ay sonra almayı planlıyorum.
Bilinçli bebek, otuz milyon kelimeydi sanırım ve Nihan Kayanın iyi aile yoktur kitabının doğum öncesi okunması gerektiği kanısındayım gelen referelerden dolayı. Bakmak isterseniz diye yazayım dedim.

Bu kitabıda çok merak ettim. Hemen aldım radarıma. Burada bilgilendirici böyle aktarımlar görmek çok hoşuma gitti. ☺️💚
Bende Ayşe Önerin kitabını merak ediyorum. İçinde hangi bilgiler varmış sadece bakım a yönelik diye okumuştum biryerde. Nasıl emzirilir, nasıl yıkanır vs gibi şeyler mi? Okudukça ilginizi çeken bilgileri bizimle de paylaşabilirseniz çok memnun olurum 😌

Doktor sıkıntı yok dediğine göre içinizin rahat etmeyeceği ne var ki 😅

X