2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Kızlar bende yarın doktora gidicem 5+1 deyim ama ovulasyon ile takip ettiğim için 23 ünde yumurtam çatladı biraz daha büyük olduğunu düşünüyorum bebeğimin çünkü uygulamanın hesabı sat tan 14 gün sonra yumurtlamışsın gibi kabul ediyor ben ise 8. Gün yumurtladım inşallah kalp atışını duyarım daha kimse bilmiyor keseyi görmeden söylemek istemedim yarın tek gidicem doktora vajinal de olsa baktırıp kalp atışını duymayı çok istiyorum Allahım sağlıcakla hepimizin kucağına almayı nasip etsin vajinal ultrasondan çok korkuyorum daha önce hiç alttan muayene olmadım yaşım 25 tecrübesi olanlar paylaşabilir mi ?
İlk gebeliğimde dış gebelik olabilir diye vajinal muayene yapmıştı dr. İnce bir çubukla bakıyor. Ben çok korkarım kan aldırmaktan bile, çok da tedirgin gitmiştim ama hiçbişey anlamamıştım, korkulacak bişey yok basit birşey hiç çekinme. İnşallah sıkıntı da yoktur yarın ola hayır ola

Altan muane olmak okadarda korkulacak birsey degil 2 hamileligim ve ilkinde cok riskli hamilelik gecirdim hep altan muane edildim bende 25 yasindayim 5haftada sadece keseyi belki bebeyide gorebilirsin 5+3h gitigimde bebegi keseyi gorduk 7 haftadan sonra kalp atışı duyuluyor bazen kalp atmasina ragmen 8 haftadan sonra bile duyuluyor cnm o yuzden doktor kalp atisi daha yok derse endiselenme sakin
Çok teşekkür ederim mesajın için canım içimi rahatlattın sağlıklı olsun da geç olsun 🙏❤️

İlk gebeliğimde dış gebelik olabilir diye vajinal muayene yapmıştı dr. İnce bir çubukla bakıyor. Ben çok korkarım kan aldırmaktan bile, çok da tedirgin gitmiştim ama hiçbişey anlamamıştım, korkulacak bişey yok basit birşey hiç çekinme. İnşallah sıkıntı da yoktur yarın ola hayır ola
Teşekkür ederim pozitif mesajın içim canım inşallah dediğin gibi olur hepimiz sağlıkla alırız minik civcivlerimizi kucağımıza içim rahatladı ❤️

Benim gibi aynen bende de öyle oldu canım
TÜP YAPMIŞSIN EMEKLERİNİN KARŞILIĞINI ALIRSIN İNŞALLAH CANIM. CORASPİN BENDE BAŞINDA KULLANMICAM ARTIK SADECE OKSAPAR. BENİM BETA DÜŞTÜ MALESEF DOĞAL GEBELİKTİ BU AY TÜP YAPICAKTIK BİZDE SEVİNDİDK AMA KURSAĞIMIZDA KALDI. OCAKTA TÜP DENİCEZ YİNE. DİKKAT ET CANIM ALLAH BÜYÜK KALP ATIŞINI DUYARSIN İNŞALLAH. NEREDE YAPTIN TÜĞ BEBEĞİ ?

günaydin kizlarr, bugun doktora gitcek arkadaslarr guzel haberler alsinlar insallah🌼🌼🌼 ayy ben gecen siyah zeytin kokusu burnuma geldi resmen onu hissettm canim istedi halbuki yemem😀 bide tiksindgm seyler daha cok. hamile oldugumu ogrendgmden beri 3 haftadr evdeki yumusaticidan tiksiniyorum.kokusunu komsum bile sever camasiri asinca felan😁 ama yok 3 haftadr beni mahvetti kullanamiyorum midemi bulandiriyor.

5 haftalık lekelenmem oldu doktora gittik hemen plasenta rahimden ayırlmaya çalışıyordu progestan verdi 7 haftalık kanama terarladı hastanede yattım ayni sebebten sonra 13 haftalık oyle bir kanama yaşadım ki allah kimseye vermesin musluk açmışsın gibi kan geldi ozamanda 1 hafta yatım kanama sebebi bulunamadı 🤷‍♀️ 18 hatalık girdim sancım vardı sonra 23 haftalik girdim dogum sancılarım başlamıştı benim rahim ağzı kısalığı 1.9 cm düşmüş hastaneye acil yatiş yaptım enfeksiyonda varmış idrar torbasında 3 gün antibiyotik tedavisinden sonra halka takacaklarını soylediler son gece yine kasılmalarim oldu benim rahim agzı 0.9mm düşmüştü doktor çok kısa olduğunu ve doğum her an olabilir dedi en azindan 24 haftayı bitirmeye çalışıyorduk ki azda olsa yaşama şansı olsun. Sabah ağrın yoksa dedi halk takılacak allahtan yoktu ki halka taktılar ha bir hafta ha 2 gün daha diye diye 30 h erdim hastanede tam cıktim bobreklere baskı yapıyormuş bebek tekrar girdim bi baktılar benim rahim agzi 0.3m dusmus yine 😃 doktor bebek her anngelecek falan diyor hani normalde bu kisalikla doguma gidiyorlarmis 🤷‍♀️ Allahin isi iste 33/34 h kadar hastanede yatim kizin 38+6h sinda normal dogum olarak geldi.
BU ANLATIKLARİM KİMSEYİ LUTFEN KORKUTMASİN AKSİNE OLUMLU DUSUNMENİZİ İNSALLAH SAGLAR CUNKU BEN BUNLARİ YASARKEN HİC OLUMSUZ DUSUNMEDİM VE TEDİRGİN OLMADİM KORKMADİM EGER BEN YENİLSEYDİM BELKİ KİZİMDA PES EDECEKTİ ALLAHA SUKUR BİZ GUCLU OLDUK VE KAZANDİK LUTFEN RİSKLİ GEBELİK YASAYANLAR STRES SİKİNTİ YAPMASİN İNANİN DAHA FAZLA ETKİLİYOR
3 DOĞAL GEBELİK HEPSİ KALP ATIŞI DUYMADAN DÜŞÜK OLDU. SONUNCUSU BU HAFTA. 3 TANE TÜP BEBEK SONUÇ SIFIR. PIHTILAŞMA İÇİN OKSAPAR PROGESTAN İĞNESİ HERŞEYİ KULLANDIM SONUÇ SIFIR. BEN NE YAPICAM ŞAŞIRDIM VALLAHİ ARTIK. BANADA NASİP ETSİN ARTIK ÇOCUK ZORLUĞU UMRUMDA DEĞİL YETERKİ TUTUNSUN.

TÜP YAPMIŞSIN EMEKLERİNİN KARŞILIĞINI ALIRSIN İNŞALLAH CANIM. CORASPİN BENDE BAŞINDA KULLANMICAM ARTIK SADECE OKSAPAR. BENİM BETA DÜŞTÜ MALESEF DOĞAL GEBELİKTİ BU AY TÜP YAPICAKTIK BİZDE SEVİNDİDK AMA KURSAĞIMIZDA KALDI. OCAKTA TÜP DENİCEZ YİNE. DİKKAT ET CANIM ALLAH BÜYÜK KALP ATIŞINI DUYARSIN İNŞALLAH. NEREDE YAPTIN TÜĞ BEBEĞİ ?
Diyarbakır da yaptım bu ikinci denemem. Doktorum coraspini kesti oksapara geçecez ptesi dedi bakalım hayırlısı olsun. İnşaallah Rabbim senin de senin gibi emek veren isteyen herkesin kucağını doldursun hep duamdasınız 🤲🏻🌺❣️

Diyarbakır da yaptım bu ikinci denemem. Doktorum coraspini kesti oksapara geçecez ptesi dedi bakalım hayırlısı olsun. İnşaallah Rabbim senin de senin gibi emek veren isteyen herkesin kucağını doldursun hep duamdasınız 🤲🏻🌺❣️
Amin inşallah 😌 coraaspirin lekelenme mi yaptı yüzden mi değiştirdi?

Bende öğrendiğimden beri kullanıyorum tedirgin oldum bir miktar. Lekelenme yaptıysa kaçıncı haftada yaptı?

Kızlar ilk muayene için doktora gittiğiniz de ne yaptı kan tahlili falan istedi mi sizlerden vitaminlerinize falan baktılar mı bugün gittim devlet hastanesine de elinde olsa hemşire muayene edecekti tiroid yüksek biraz levotiron 50 mg verdi
Benden istemişti beta değeri ve tam kan sayımı

3 DOĞAL GEBELİK HEPSİ KALP ATIŞI DUYMADAN DÜŞÜK OLDU. SONUNCUSU BU HAFTA. 3 TANE TÜP BEBEK SONUÇ SIFIR. PIHTILAŞMA İÇİN OKSAPAR PROGESTAN İĞNESİ HERŞEYİ KULLANDIM SONUÇ SIFIR. BEN NE YAPICAM ŞAŞIRDIM VALLAHİ ARTIK. BANADA NASİP ETSİN ARTIK ÇOCUK ZORLUĞU UMRUMDA DEĞİL YETERKİ TUTUNSUN.

Allahım inşallah sağlıklı huzurlu mutlu bir benek nasip etsin size de. Hep dua edicem, dualarımda olacaksınız 😌

Ben duaların etkisine çok inanırım. Böyle durumlar içim meryem suresi ibrahim suresi vs yazıyor internette belki denemişsinizdir ama yine de söylemek istedim. Detayına hakim değilim ama internetten araştırıp o duayı niyetiyle okuyabilir misiniz? Hatta isteyenler var ise sizin niyetinize bizde okuyalım ben okurum. Belki işe yarar miniğinize kavuşursunuz 🥰

günaydın kızlar bende geçti ama ara ara sıvımsı kırmızı geliyor arada corasprinden olabilmi kullanmasamki bende doktor hiç bir şeye bakmadı 7 aya kadar kullanacaz corasprin dedi pazartesiye kadar kullanmasam ki bende sorsam

Allahım inşallah sağlıklı huzurlu mutlu bir benek nasip etsin size de. Hep dua edicem, dualarımda olacaksınız 😌

Ben duaların etkisine çok inanırım. Böyle durumlar içim meryem suresi ibrahim suresi vs yazıyor internette belki denemişsinizdir ama yine de söylemek istedim. Detayına hakim değilim ama internetten araştırıp o duayı niyetiyle okuyabilir misiniz? Hatta isteyenler var ise sizin niyetinize bizde okuyalım ben okurum. Belki işe yarar miniğinize kavuşursunuz 🥰
DİNLEDİM CANIM BİLİYORUM OKUDUM HERGÜN NAMAZ DA KILDIM. ALLAH RAZI OLSUN OKURSAN SEVİNİRİM KİMİN DUASI KABUL OLACAK BİLİNMEZ. EŞİME ÜZÜLDÜM EN ÇOK BU SONDA ÇOK SEVİNMİŞTİ OLACAĞINA İNANMIŞTIK ALLAHIM EN KISA ZAMANDA İNŞALLAH NASİP ETSİN BİZE YİNE.

DİNLEDİM CANIM BİLİYORUM OKUDUM HERGÜN NAMAZ DA KILDIM. ALLAH RAZI OLSUN OKURSAN SEVİNİRİM KİMİN DUASI KABUL OLACAK BİLİNMEZ. EŞİME ÜZÜLDÜM EN ÇOK BU SONDA ÇOK SEVİNMİŞTİ OLACAĞINA İNANMIŞTIK ALLAHIM EN KISA ZAMANDA İNŞALLAH NASİP ETSİN BİZE YİNE.
En kısa zamanda sağlıkla nasip etsin inşallah.Benim de dualarımdasınız 🙏🏼❤️

Yarın doktor vakti.Büyük ihtimalle gebeliğimi takip edecek olan doktor olacak kendileri.Adını hep çok iyi duydum.Kızlar doktorunuza mutlaka sorun dediğiniz bişeyler var mı?Varsa bi fikir verebilir misiniz bu konuda ?Ben kesin unuturum 🙈

X