2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Cok enteresan ama mezgit dip baligidir ve yenmesi önerilmez yüzey balıklari öneriliyor bir hata olmasın yazdiklarinizda yoksa diyetisyeniniz hata yapmamamistir diye dusunuyorum. Arastirabilirsiniz
Uskumru kılıç ve orkinoks un civadan dolayı yenmemesi gerektiğini söyledi. Listemde mezgit yiyebilirsin yazıyor ama tekrar sorayım sonuçta oda insan gözünden kaçmış olabilir veya farklı bir ayrıntısı vardır. Yarın sorup paylaşacağım 🫶🏻

Cok enteresan ama mezgit dip baligidir ve yenmesi önerilmez yüzey balıklari öneriliyor bir hata olmasın yazdiklarinizda yoksa diyetisyeniniz hata yapmamamistir diye dusunuyorum. Arastirabilirsiniz
İnternette de şöyle yazıyor ama ben yine de ayrıca sorucam Senaya

Eklentiler

• 15DF984A-7C2F-4EB7-B7AD-B4A638A10D2D.jpeg
    15DF984A-7C2F-4EB7-B7AD-B4A638A10D2D.jpeg
    101,2 KB · Görüntüleme: 44
Birde ilginizi çeker mi bilmiyorum ama Bebeğinize fransız kalın diye bir kitap var. Amerikalı bir anne eşiyle fransada yaşıyor ve fransız çocuklarının daha bebeklikten itibaren bir birey olarak yetiştirilmesi, sistemlerinin en geç 3. Aydan oturtulması ve bize çok farklı gelen hırcınlıktan uzak bebek yetiştirmelerinin metodlarını aktarmış. Baktığımızda türk anneleri her daim bebeklerinin peşindeyken ve bebeklerimiz bir miktar hırcınken onların yetiştirme metoduyla nasıl kolik olmayan, ağlama krizlerine girmeyen bebekler yetiştirdiklerini aktarmış. Ve bu dışarıdan bakıldığında duyulardan uzak görünmesine rağmen temelinde güvenli bağlanma ve duyusal bir eksiklik olmayısını nasıl sağladıklarını anlatmış. Benim okumak istediğim kitaplardan birisi.
Ay yorumlara baktım ve bu kitaba bayıldım en kısa zamanda temin edeceğim, teşekkürler canım 💐♥️

Canım bende bilmiyorum doktorum öyle dedi nane yağını anlıma bile sürmemi istemedi naneli şeylerden uzak duralım dedi. Hatta şimdi biraz internetten baktım fazla tüketimi diye yazıyor bilemedim
Gittiğim doktor yüzüme bakmadığı için hiçbir şey de anlatmadı sağolsun. Sizlerden öğreniyorum artık ☺️

😂😂 ben teşekkür ederim. Ne biliyorsan aktarmak hoşuma gidiyor hepimiz tedirginiz ne kadar da sakin kalmaya çalışsak arka planda beynimiz çalışıyor 😅

Ben diyetisyenimle çok uzun zamandır çalıştığım için ona çok güveniyorum ona da dedim zaten asla internetten beslenme önerisi almayacağım bu iş sende diye 😂 doktor randevum haftaya orada başka bir bilgi gelirse yine paylaşırım 😅
Beynimiz hiç susmuyor zaten 😂 yeni bilgilerini de bekleriz ☺️

Ay yorumlara baktım ve bu kitaba bayıldım en kısa zamanda temin edeceğim, teşekkürler canım 💐♥️
Kesinlikle, başarabilirsek şahsen analık hormonları bizi ele geçirmezse çok müthiş olur 😅 ben çok kısa anlattım ama itirazsız yemeğini yiyen, akşam 8 de yatıp sabah 8 de kalkan çocuklar yetiştirmenin metodlarıyla ilgili kitap müthiş bişey değil mi 😂

Aslında en hoşuma giden kısmı bebeklerin bebek olmasına izin verilmesi, kıyasa girip yok bu bebek oturmadı daha destekli oturtayım yok emeklemedi şunu yapayım dememek gerektiğinin de altını çiziyormuş. Maalesef günümüz de bebeklerin bebek olmasına izin vermiyoruz. Mesela ağlamasın istiyoruz mümkün mü böyle bişey yavrum evladımın tek iletişimi o ağlamak ama işte nazdan veya ilgi çekmek için ağlamamasını sağlamak işin sırrı. Şuan için böyle düşünüyorum ama analık hormonlarım yüklendiğinde ne olur bilemiyorum 😅

Gittiğim doktor yüzüme bakmadığı için hiçbir şey de anlatmadı sağolsun. Sizlerden öğreniyorum artık ☺️
Kimi doktor öyle ya maalesef iyi doktora denk gelmek nadir sevmiyorsan yapma mesleği bu kadar basit. Nanede de fazla aşırıya kaçmadığımız süre sorun olmaz bence öyle anladım hatta bugün cacık yaptıydım kendime naneyi çok çok az koyduydum. Burda böyle bir birimize bilgilerimizi paylaşmamız güzel oluyor gerçekten 🥰

Ne kadar yanlış ya anlamıyorum. Tazecik bir anne yeni öğrenmiş olayın şokunda ne var destek olsa bilgi aktarsa hiç anlamıyorum. Merak etme bizler burdayız bildiğimizi öğrendiğimizi aktarırız sende içine sineni bakar araştırıp uygulayıp uygulama kararı verirsin 🫶🏻

Ben betam 31 iken öğrendiğim için doktorum hemen ümitlenme diye detay bilgilere girmedi ama şunu söyledi aslında konuşacak çok şey var. Ama şuan gelişimi dolayısıyla beta artışını izlemek istiyorum dedi. Bu yaklaşımda olsa anlarım. Ama öteki türkü çok fena.

Böyle içinize sinen enerjinizin uyacağı bir doktor yok mu başka? Baştan bulup o doktoru ilerlemek sanki daha bir güven verir gibi.

Kimi doktor öyle ya maalesef iyi doktora denk gelmek nadir sevmiyorsan yapma mesleği bu kadar basit. Nanede de fazla aşırıya kaçmadığımız süre sorun olmaz bence öyle anladım hatta bugün cacık yaptıydım kendime naneyi çok çok az koyduydum. Burda böyle bir birimize bilgilerimizi paylaşmamız güzel oluyor gerçekten 🥰
doktor şans işi merhametli doktor kalmadı artık. Azdan sorun çıkmaz 😂 bilmediklerimizi birbirimizden öğreniyoruz 🥰

Canım bende iyi değil diye biliyorum çocuk düşünürken bile çok sıcak suyla yıkanmıyordum bence yapma artık son aylarda doğum başlasın diye sıcak suya otururlar doktora söyle ona göre ilaç verir sana
Ben oyle yapmistim 😂 anneannem burdaydi onun da gitmesine son 1 hafta kalmisti cabuk dogum yapmak icin belime sicak su tutmustum aksamdan sabahtan suyum gelmisti ama anlamadim akinti zanetim doktorda randevum vardi bebegin kalp atislari yavasti hastaneye gonderdiler hemen megerse suyup patlamis cocuk dogum kanalina girdigi icin kalp atislari yavaslamis 😂

Ne kadar yanlış ya anlamıyorum. Tazecik bir anne yeni öğrenmiş olayın şokunda ne var destek olsa bilgi aktarsa hiç anlamıyorum. Merak etme bizler burdayız bildiğimizi öğrendiğimizi aktarırız sende içine sineni bakar araştırıp uygulayıp uygulama kararı verirsin 🫶🏻

Ben betam 31 iken öğrendiğim için doktorum hemen ümitlenme diye detay bilgilere girmedi ama şunu söyledi aslında konuşacak çok şey var. Ama şuan gelişimi dolayısıyla beta artışını izlemek istiyorum dedi. Bu yaklaşımda olsa anlarım. Ama öteki türkü çok fena.

Böyle içinize sinen enerjinizin uyacağı bir doktor yok mu başka? Baştan bulup o doktoru ilerlemek sanki daha bir güven verir gibi.
21 Kasım da aşılama yaptırmıştım ne kadarlık olduğunu bile bilmiyorum tahmin ediyorum sadece doktora gittim gözükmez dedi sağlık ocağında kan vermiştim onlara bile bakmadı tiroid yüksek dedim öyle bi üstün körü baktı gönderdi beta 9800 bugün baktırdım başlarda özele de gitmek istemiyorum tahlil mahlil bir şeyler isterler diye yarın başka doktor da şansımı deniycem olmadı mecbur özele gidicem artık.

Ben oyle yapmistim 😂 anneannem burdaydi onun da gitmesine son 1 hafta kalmisti cabuk dogum yapmak icin belime sicak su tutmustum aksamdan sabahtan suyum gelmisti ama anlamadim akinti zanetim doktorda randevum vardi bebegin kalp atislari yavasti hastaneye gonderdiler hemen megerse suyup patlamis cocuk dogum kanalina girdigi icin kalp atislari yavaslamis 😂
Amaan hiç fark etmemişsin Allahdan doktor da randevun varmış evde doğururdun artık yoksa 😂benim kızımda ilk erken gelmeye kalktı 33haftamda filandım sonra serum lar filan neyse durdu sonrada vakti geldi gelmek istemedi sıcak sulara mı oturmadım meldivenler mi inip inip çıkmadım günlük yürüyüşler yok gelmedi hepsi boşa gitti sezeryana alındım sonra 😂

21 Kasım da aşılama yaptırmıştım ne kadarlık olduğunu bile bilmiyorum tahmin ediyorum sadece doktora gittim gözükmez dedi sağlık ocağında kan vermiştim onlara bile bakmadı tiroid yüksek dedim öyle bi üstün körü baktı gönderdi beta 9800 bugün baktırdım başlarda özele de gitmek istemiyorum tahlil mahlil bir şeyler isterler diye yarın başka doktor da şansımı deniycem olmadı mecbur özele gidicem artık.
Maşallah 🧿
Gönlünüze göre çıkar inşallah yeni doktor. İlgili, alakalı, keyifli birine denk gelmeniz için neler mümkün 😍

X