2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

aklımda başka yer olsa da başka şehirde gerçekten gücü aşıyor canım, kaş yaparken göz çıkarmak oluyor bu, birde yaş 43 bekleyip maddiyatı toparlayayım yapamıyoruz ki, doktor 2 ay dinlen dedi temmuzda ister benle devam et istersen başka yere git ama bekletme dedi, zaman yok, beni tanımış yerle devam etmek daha mı mantıklı soruları var aklımda, nk paneli testi yaptırdım, sonucu göstercem, belki bağışıkılıkla alakalı birşeylet vardır, prp yi sorayım bende doktora ama histereskopiyi konuştum da senin yaşından ötürü sana yapalım dedi, yoksa 2. deneme negatifinden sonra yapıyorlarmış, bakalım bindik bir alamete de gidelim iyi yöne :)
Yaaa evet şu yaş mevzuu 🙈 ikimizde muzdaripiz ondan. Ben uzun bir beklemeden bahsetmiyordum tabi işte senin de 2 ay dinlenmen olmuş. Seni tanıyan yerle devam etmen mantıklı karar bence.. Sor prp’yi de. Bana hoca esasında sana çok da gerek yok, daha çok yumurta çıkmayanlara ve ilaca yanıt vermeyenlere yapıyoruz ama istersen yapabiliriz dedi. Kaybedecek bir şeyim yok nasılsa en kötü ihtimal fayda görmem 🤷‍♀️

Kardeşler ünlü evet 🤣 Bu kadar çok işlem yapıp hasta gören doktorların vardır elbet bir tekniği. Hem üniversiteye gidiyorlar, hem tüp bebek merkezi var bir de kendi muayenehaneleri varmış gebelik takibi yaptıkları. İnanılmaz bir tempoları var. Enerjileri müthiş ✨✨
Walla helal olsun böyle hakkiyla işini yapanlara 👏 bizim gibi bebek bulmak icin para akıtan hastalar kapalılarını caliyor, güzel bi bölüm seçmişler vesselam 😀😀

aynen canım valla tekrar aynı yerde düşüncesindeyim, en azından evime yakın ve rahat gidicem mantığı yapıyorum, pazartesi kontrol olacağım sonrası histereskopi olacağım sanırım, bakalım başlayabilecez mi sürece maddi açıdan
Haklısın O çok önemli bence. ben başka şehirde de tedavi görmüştüm zaten stresli bir dönem birde başka şehirde extra sıkıntı oluyor. En güzeli evinin olduğu yerde tedavi görmek.

Kalp atışı kaçıncı haftada duyuluyor 🙄 Kalp artışını duyana kadar insan korkar hala orada mı diye
Benim geçen hafta duyamadık ama görüntüsünü gördüm. Çarşamba günü sesini duymak için gideceğim tekrar. 7. Haftaya denk geliyor sanırım ve 9. Haftaya kadar görülmesi normalmiş sanırım.

Kizlar herkese merhaba. Bu gruba ilk kez yaziyorum, oncelikle hepinizin seruveni hayirli olsun, hepimize saglikla bebeklerimize kavusmak nasip olsun insallah🙏🏻
Sizlere bir sorum var, tecrubesi/bilgisi olanlar yanitlayabilirse cok sevinirim. Ben opu, histereskopi yaptirdim, uzerine 2-3 ay bekledik embryolar da donuk bekliyordu. Simdi reglimi bekliyorum, reglin 2.-3. gunu ultrasona gidecegiz, hersey yolundaysa iste estrofem baslanacak, 15-20 gun kullanacakmisim. O surenin sonunda rahim istenilen kalinliga ulastiysa 5 gun sonrasina da transfer planlanacak. Bi hesap yaptim eger pazartesiye kadar regl olmazsam, 25. gun yani transfer gununun kurban bayramina denk gelme ihtimali var. Eger oyle olursa ne olur? Bayrama denk geldi diye transfer iptal mi olacak? Kafamda deli sorular, moralim bozuldu aksamdan beri bunu dusunuyorum…
Normalde cuma veya dun regl olmam gerekirdi ama gecen pazar lucrin diye bir hormon ignesi vurdurdular, sanirim o geciktirecek cunku tik yok.
Bu arada tedaviyi maslak acibadem tup bebekte goruyorum, belki orada tedavi olaniniz da vardir…

ama nasıl risk alıyorlar ki, sorun sperm olsa da gene de rahim filmi ile seni de kontrol etmeleri daha sağlam gidilir gibi, direk rahime transfer edildiği için mi gerek duymadılar acaba
Aynen aşılama falan yapılmayacak direk tüp bebek rahim filmi dışında herşey yapıldı kanlara baktılar yumurta takibi yaptı.

Kizlar herkese merhaba. Bu gruba ilk kez yaziyorum, oncelikle hepinizin seruveni hayirli olsun, hepimize saglikla bebeklerimize kavusmak nasip olsun insallah🙏🏻
Sizlere bir sorum var, tecrubesi/bilgisi olanlar yanitlayabilirse cok sevinirim. Ben opu, histereskopi yaptirdim, uzerine 2-3 ay bekledik embryolar da donuk bekliyordu. Simdi reglimi bekliyorum, reglin 2.-3. gunu ultrasona gidecegiz, hersey yolundaysa iste estrofem baslanacak, 15-20 gun kullanacakmisim. O surenin sonunda rahim istenilen kalinliga ulastiysa 5 gun sonrasina da transfer planlanacak. Bi hesap yaptim eger pazartesiye kadar regl olmazsam, 25. gun yani transfer gununun kurban bayramina denk gelme ihtimali var. Eger oyle olursa ne olur? Bayrama denk geldi diye transfer iptal mi olacak? Kafamda deli sorular, moralim bozuldu aksamdan beri bunu dusunuyorum…
Normalde cuma veya dun regl olmam gerekirdi ama gecen pazar lucrin diye bir hormon ignesi vurdurdular, sanirim o geciktirecek cunku tik yok.
Bu arada tedaviyi maslak acibadem tup bebekte goruyorum, belki orada tedavi olaniniz da vardir…
Dr onu ayarlar. Özeller bayramda da çalışır. Nöbetçi dr olur. İnşallah herşey yolunda gider. Çok sonrasını düşünme strese gerek yok. Benim de bayramdan 2 gün önce denk geldi. Bayramda evde yattım kalkmadım. Tuttu çok şükür. Ama hiç ne zamana gelir diye hesap yapmadım. Dr 1 hafta öncesinde söyler zaten, haftaya şu gün diye. Hesap yapma boşver 😅

Dr onu ayarlar. Özeller bayramda da çalışır. Nöbetçi dr olur. İnşallah herşey yolunda gider. Çok sonrasını düşünme strese gerek yok. Benim de bayramdan 2 gün önce denk geldi. Bayramda evde yattım kalkmadım. Tuttu çok şükür. Ama hiç ne zamana gelir diye hesap yapmadım. Dr 1 hafta öncesinde söyler zaten, haftaya şu gün diye. Hesap yapma boşver 😅
Ya sagol valla, araliktan beri bekleyince boyle oluyor artik bi an once olsun istiyorum 🙈 sirf bayram nedeniyle iptal olmasin da tek dilegim o 🙏🏻
Sana da hayirli olsun canim saglikla kucagina al insallah 😍

Benim geçen hafta duyamadık ama görüntüsünü gördüm. Çarşamba günü sesini duymak için gideceğim tekrar. 7. Haftaya denk geliyor sanırım ve 9. Haftaya kadar görülmesi normalmiş sanırım.
Bazıları 7. Hafta görmüş bazıları 10. Sanırım biraz insanın gelişim özelliği ve yapısına göre değişiyor.
Bende yarın değil diğer gün transfer olucam şimdiden her konuyu araştırıyorum☺️🥰

Canım bayrama denk geldi diye transferinin iptal edileceğini sanmıyorum. Onlar işini bilir. Kendini strese sokma. Hatta ara hastaneyi sor İçin rahatlar.
Yani eğer kendi doktorun olmazsa bile nöbetçi doktor ilgilenir bir şekilde heralde.

X