2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

Bende bugün kontörle gittim kızlar lekelenmem devam ediyor diye endişeliydim çok şükür herşey normal.ama yaştan dolayı ikili test riskli çıkar dedi doktor sanırım birde genetik test yaptıracağız bir sonraki kontrolde.kan alıp yurtdışına gönderiyorlarmış o da biraz masraflı olacak.sağlıklı olsun da yeterki
Güzel sonuçlar alda ücreti dusunme artık. bu zamana kadar çok paralar gitti bundan sonrakiler de bebise feda olsun, sağlıkla doğsun da 😍

Ahh yaa çok üzüldüm 😔 ama sana daha da acı bi şey söyleyim benim çok çok karşı olduğum bi şey lütfen beni yanlış anlamayın kızlar. Hayatları gebelik ve çocuk üzerine olmuş sadece seni ya da senin çocuğun olmadığını değil kendilerini bile unutmuş onlar. İşte buna karşıyım. Benim de bi akrabam var video atar aynı benim çocuğum bi konu açılır benim çocukta böyle yapıyo aman benim çocuğum aman benim kızım aman şöyle aman böyle. Ya senin kendinle ilgili paylaşacağın bi şey yok mu derim şaşırırım 🤷 her ne zorlukta çocuk sahibi olursak olalım önemli olan önce biziz çünkü biz iyiysek biz mutluysak çocuğumuz da iyi ve mutlu 🥰

Çok haklısın. Hayatlarındaki büyük boşluğu çocukla doldurabilmişler. Tabiki çocuk insanın en değerli varlığıdır heralde. Ama sadece o kişimin en değerli varlığı! Herkes bunu tatmak zorunda değil, herkes yapmak zorunda da değil. Evlenir evlenmez yapmak zorunda da değil. 9 yıllık evliyim, ilk 6 yıl biz istemedik. Bir de çevrelerinde çocuksuz insanları ikna edip yap yap diye zorla motive etmeleri yok mu! Ya belki istiyor ve olmuyor, belki istemiyor. Bi susun değil mi???!! Ama bitmez. Bitmeyecek ☺️ Yapınca da emzirmeyi soracaklar, uykusunu, yemeğini soracaklar, o bitecek ikiyi soracaklar, okulunu derslerini kıyaslayacaklar. Çünkü bizim toplumumuzda insanlar birbirlerine bakarak mutlu olmaya ya da yine birbirlerine bakarak mutsuz olmaya alışmışlar. Ahh ahh konuş konuş boş 🤭

Kızlar biraz saçma olacak biliyorum bunca emeğe saç baş düşünmez insan ama beyazlarınıza bi çözümünüz var mı gebelik sürecinde 🤭🤭🙃

Bende beyaz yok, beyazlar konusunda şanslıyım. Doktora göre değişiyor sanki, bazı gebe arkadaşlara 3 aydan sonra naturel boyalarla boyayabilirsin dendiğini duymuştum, ama doktora sorarak gitmek lazım.

Ben de göz çevresinden, kaz ayaklarından, mağmaya kadar inen alın çizgilerimden dertliyim 😊 bir de tüyler var! Allahtan son 1,5 yıldır lazere gitmişim de biraz insan düzeyine getirmişim tüylenmeyi ☺️ Ben de lazeri kestim mecburen, şimdilik kendim idare ediyorum ama karın şiştikçe napıcam bakalım 😔

Bende bugün kontörle gittim kızlar lekelenmem devam ediyor diye endişeliydim çok şükür herşey normal.ama yaştan dolayı ikili test riskli çıkar dedi doktor sanırım birde genetik test yaptıracağız bir sonraki kontrolde.kan alıp yurtdışına gönderiyorlarmış o da biraz masraflı olacak.sağlıklı olsun da yeterki

Yaş 35 üzeriyse ikili test riskli çıkıyor, sonra kafa allak bullak oluyor. Benim boşluğuma geldi yaptırdım, sonra bin pişman oldum. Fetal DNA (NİPT) testini yaptırdık sonra. Daha kesin sonuç geliyor. Biraz pahalı doğru. Artık hep yurtdışına gitmiyor, Ankara’ya gönderen laboratuvarlar da var ama fiyat değişmiyor. 5-6 bin civarı geliyor. Ancak çalışıyorsanız masrafı karşılayan kurumlar var. Ya da üniversite hastanelerinde daha uyguna yapıldığını duymuştum. İmkanınız varsa zorlayıp yaptırın derim.

Kizlar erken adet olma ihtimali olurmu mesela 17 si test gunum 14u adet gunum ama bugun adet olcak gibi agrilarim oldu aksamdan bacagim sizliyo kasik agrisi karin agrisi var bildigin adet belirtisi en cokda bacak sızlamasi ben en belirgin belirtim 😑

Herkese merhaba hanımlar 2 Haziran'da 2 adet 5. Gün dondurulmuş embriyo transferi oldum. Cumartesi 9. Günüm evde test yapsam çıkar mı sizce

Hayırlı olsun. Çıkabilir ama yanlış sonuç da çıkabilir burada örnekleri var. Ben 12 gün test yapmadım hiç direkt kanda öğrendim. Size tavsiyem evde test yapmayın pozitif olsa bile görünmeyebilir bu sefer üzülürsünüz yok yere.

Evet hak veriyorum. Daha önce de yazmıştım, çok zor sabretmesi doğru, ama kendinizi zorlayıp sabredin. Test gününüzde kandan baktırın. Erken bakınca boşuna stres yaşıyorsunuz. Hayırlısı olsun hakkınızda, umarım sağlıklı pozitifler görürüz 🧿❤️

X