2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

ben yurtdışındayım ya burada öyle şeyler yok biliyor musun ? Ultrason eşliğinde konulmuyor embriyo. Haliyle iyi bir görüntü için sıkışma da aranmıyor. Embriyolog gönderiyor katateri, bu arada duvarda kırmızı bir ışık yanıyor. İsim kontrolünden sonra doktor transfer ediyor tekrar embriyoloğa gönderiyor. Mikroskopta bakıyor, katater içinde kalmadığına emin olmak için. Tamamsa, ışık yeşile dönüyor işlem bitiyor. Kalkıyorsun gidiyorsun hepsi bu 😂

Başta bu yönteme çok takmıştım haliyle ama tutunma üzerinde çok ciddi etkisi olmadığını öğrendim rahatladım. Sonra zaten alıştım, son derece konforlu gelmeye başladı. Sonda hoş bir şey değil mümkün olduğunca kaçıyorum 😂
Ne kadar pratikmiş☺️ bi de benim işlemim esnasında teknik sıkıntılar oldu sonda taktılar katater sondanın yanından geçmedi 3 kez çıkarıp taktılar haliyle her seferinde boyut değişikliği yaparak katateri değiştirdiler olmadı hiç bi şekilde spekulumu sondayı da çıkardılar sonra sil baştan tekrar derken sonunda bi oh çektik 🤭🤭

Kızlar aynı yerde 2 negatif sonrası başka bir merkez mi daha mantıklı yoksa olduğun yerde kalmak mı ?
Ben yer değiştirdim canım biri kimyasal biri negatif iki transferim vardı hatta dondurulmuş embriyom bile vardı başka bir kliniğe geçtim hekim iletşimi önemli hiç ilgili değildi benim hekimim konuşmuyor anlatmıyordu bir de yaşadığımız yere uzaktı daha yakın bir yerde başka bir hekim bulduk çok şükür pozitifi gördük

Ben yer değiştirdim canım biri kimyasal biri negatif iki transferim vardı hatta dondurulmuş embriyom bile vardı başka bir kliniğe geçtim hekim iletşimi önemli hiç ilgili değildi benim hekimim konuşmuyor anlatmıyordu bir de yaşadığımız yere uzaktı daha yakın bir yerde başka bir hekim bulduk çok şükür pozitifi gördük
Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin ♥️
Bende çok kararsız kaldım bu konuda araştırmaya devam..

Kızlar aynı yerde 2 negatif sonrası başka bir merkez mi daha mantıklı yoksa olduğun yerde kalmak mı ?
Doktorundan memnun değilsen, frekans tutmadıysa bence ayrıl. Doktoru sevmek güvenmek çok önemli. Benim ilk denemem pozitif oldu ama negatif de olsaydı yine doktorumla devam ederdim. Merkezi ve doktorumu özellikle seçmiştim zaten.

😂😂😂 Haklı , daha çok erken hiç üzülme dediğim gibi ben 10.gunde idrarda baktığımda negatif olunca çok ağlamıştım hatta dayanamayıp kan verdim negatifi ordada görüp aglamisken tam ağlayım diye 😊 sonucu pozitif alıp ağladım 😂 inşallah hayırlısıyla sende pozitifi görürsün 😊 bu arada benimde 6.gün sonuçlarımızı aynı zamanda alacağız 😊
5. Gün embriyosu ile mi bunları yaşadınız

Kızlar bişey soracağım tsh 2.58 çıktı benim. İlaç da kullanıyorum. Muhtemelen doz artımı yapacak doktorum. Çok yüksek değildir dimi bebeğe bişey olmamıştır. Endişelendim şimdi.
Evet gebe kalınca hemen 2 kat yükseltmek gerekiyor. Ben 100mg kullanıyorum şuan 200 çıktım be tsh hala 1.28 normalde 1 altında hep

Bu merkezden memnun olup olmamakla alakalı bence. Kafada soru işareti varsa ya da iletişim sorunları başka merkez olabilir. Ama memnunsanız aynı merkezle devam edilebilir bence.

Ben değiştirdim. Aynı yerdeki aynı doktor yine aynı tedaviyi yapacak diye istemedim. Yeni doktorum öncekilerden farklı bir yaklaşım izledi. En azından farklı bir şey yapıldığını bilmenin rahatlığı var.

Evet gebe kalınca hemen 2 kat yükseltmek gerekiyor. Ben 100mg kullanıyorum şuan 200 çıktım be tsh hala 1.28 normalde 1 altında hep

Ben hamilelik öncesi dozumu kullanıyorum. Değerim hamilelik öncesi değer ile aynı. Test yaptırmadan troid ilacı dozu değiştirilmemeli. Ayrıca her ay düzenli takip gerekiyor.

50ye çıkardı doktor bakalım takip edeceğiz. Bi de siz betaya kaç kez baktırdınız. Sizinle ilk ve ikinci değerlerimiz benzerdi diye hatırlıyorum. 3.kez batırmış mıydınız

X