2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

Teşekkür ediyorum herkes sağlıkla kucağına alsın inş. E2 2800'lerde progesteron da 270 civarıydı dün yani transfer öncesinde . Ohss kaynaklı şişliğim hala geçmedi opu günü başlamıştı. Hemşire yüksek de olsa hormonlarınız yine de kullanılması gerekiyor dedi ama benzer durum var mı diye merak ettim.
Zaten zor bir süreçten geçiyoruz, yüksekte olsa kullanın ne demek yahu. Dr a bunu olduğu gibi söyleyin, açıklasın kafanız rahatlasın. Ne güzel transfer gerçekleşmiş, stres yapıp böyle düşünceler olmaması gerekiyorken hemşire merak içinde bırakmış . E2 değerimiz farklı ben çok anlamıyorum bende 70 gibi bişe yazıyordu. Ama progesteron düşük gelmişti iğne sayısı 2 e çıkmıştı.

Canım bı de donmus mi taze mi ne zaman soluyorlar ya da emek hoca mı soluyor onuda çok merak ediyorum
Benim donduruldu çünkü ohss riskim vardı. Östrojenim çok yüksekmiş. Şubat 21de yumurta toplamam yapıldı. Operasyondan önce dondurulacağını biliyordum yani🙈
Bir adet geçsin gel dediler gittim, yumurtlamaya başladığım için yine ertelendi, 29 nisanda adet oldum tekrar gittim 16 mayıs transferim oldu çok şükür. Yarın hastaneye gideceğim.

Kızlar neden embriyoları çift çift donduruyolar genelde yer kaplıyor diye mi mesela tek transfer olunca diğerine noluyo atılıyo mu offf şimdiden bunları düşünmeye başladım tutmayacak mı acaba 🥺🥺 mümkün olduğunca kafamı dağıtıyorum dizi film vs ama bu saatler olunca bi öküz oturuyor resmen 🙄
Benim iki tane çözdürülmüş biri kaliteli değil tek transfer edeceğiz dediler. Diğerini imha edeceklerdi. Yaşım 33

Benim donduruldu çünkü ohss riskim vardı. Östrojenim çok yüksekmiş. Şubat 21de yumurta toplamam yapıldı. Operasyondan önce dondurulacağını biliyordum yani🙈
Bir adet geçsin gel dediler gittim, yumurtlamaya başladığım için yine ertelendi, 29 nisanda adet oldum tekrar gittim 16 mayıs transferim oldu çok şükür. Yarın hastaneye gideceğim.
Bakalm bende süreç içinde öğrenirim elbet hayirlsi olsun canım 🥰

Peki onun kalitesi dondurulup çözüldüğü için mi bozulmuş 🙄🙄
Onunla ilgili açıklama yapmadılar, açıkçası ben de tek istiyordum. Transfer edilen 4aa, diğeri 3ab idi. Sanırım birlikte dondurulmasının nedeni çözdürme yapıldığında biri yaşamazsa diğerini her durumda transfer etmek olabilir.

Bakalm bende süreç içinde öğrenirim elbet hayirlsi olsun canım 🥰
Kesinlikle süreç içinde her şeyi öğreniyoruz. Ben sona geldim sayılır inşallah. Allahım hepimize nasip etsin bebeklerimizi kucağımıza almayı🤲 Aklınıza takılan bir şey olursa yazabilirsiniz. İki yıldır gidip geliyorum hastaneye🙈

Kesinlikle süreç içinde her şeyi öğreniyoruz. Ben sona geldim sayılır inşallah. Allahım hepimize nasip etsin bebeklerimizi kucağımıza almayı🤲 Aklınıza takılan bir şey olursa yazabilirsiniz. İki yıldır gidip geliyorum hastaneye🙈
Aklıma şuan bunlar geldi canım sagolasun kalitesi hucre vs söylüyormu Umuttepe peki 🙈son soru

Amin cnm amin 🌺

Transferden önce embriyolog gelip açıklama yapıyor kaç tane olacağı ve kalitesi hakkında. Rahatlatıyorlar baya. Bazen zorluk yaşasam da genel olarak çalışanların tavrı çok güzel.
Allah razı olsun 🌺 asistanlar zorluyor bazen 😅

Birşey danışmak istiyorum, bugün negatif sonucumu aldım doktorum ara vermeden devam edelim dedi siZlerde böyle süreç yaşayan var mı
Evet ben 😊 negativ oldu ilk transferim hemen ara vermeden adetimden sonra ikinci transferim oldu. Sükür positiv gördüm 🤲 ama ilk transferim taze bir tane 3. Gün Embriyosu ikincisi dondurulmus iki tane 5.gün Embriyosu. Ben Negativden sonra hemen devam etmek istedim. Doktorum bir bakalim kan degerlerine ve rahmine ne durumda felan diye iyise hemen 2. Transferi yapariz dedi.

Kızlar iyi akşamlar çok endişeliyim grip oldum sanırım öksürüyorum ve hapşırıyorum bebeğime bir şey olur diye çok korkuyorum bu durumu yaşayam ya da bilgisi olan var mı

Merhaba. Benim de dün transfer yapıldı, 2 adet 5.gün embriyosu. Transfer öncesi progesteron ve estradiol değerleriniz nasıl acaba? Benim baya yüksek olmasına rağmen yine de yüksek doz hap iğne fitil olarak devam ediyorum ikisine de. Hafif ohss olmama rağmen Dr çok üzerinde durmadı
Merhaba benimde dün transferim oldu yumurta toplama işlemi sonrası ohss olma ihtimalim olduğunu ve tahlillerimin değerlerini yüksek çıkacak demisti o yüzden embriyolari dondurmak istedi iki ay dinlendirip o şekilde transfer yaptı sizde de inşallah bir sorun olmaz ve minnaklarin tutunurlar

Evet ben 😊 negativ oldu ilk transferim hemen ara vermeden adetimden sonra ikinci transferim oldu. Sükür positiv gördüm 🤲 ama ilk transferim taze bir tane 3. Gün Embriyosu ikincisi dondurulmus iki tane 5.gün Embriyosu. Ben Negativden sonra hemen devam etmek istedim. Doktorum bir bakalim kan degerlerine ve rahmine ne durumda felan diye iyise hemen 2. Transferi yapariz dedi.
Benim bugün negatifi görünce doktorum hemen tekrar başlayalım dedi transferim 3. Gün tazeydi fakat dondurulmuş yok malesef 5. Gün gelişmedi tekrar toplama işlemi yapılıcak bana

Birşey danışmak istiyorum, bugün negatif sonucumu aldım doktorum ara vermeden devam edelim dedi siZlerde böyle süreç yaşayan var mı

Mwrhaba öncelikle hayırlısı olsun. Bende 20 mayıs test günümdü kimyasal oldu malesef. Doktorumla konuştuk ara vermeden devam edersek şansın daha yüksek olabileceğini söyledi. 3 adet dondurulmuşum var. Adetimin 3. Günü yani yarın çağırdı. Yarın detaylıca konuşacağız bakalım ben de çok hazır hissediyorum kendimi umarım hemen başlayabiliriz🙏

Mwrhaba öncelikle hayırlısı olsun. Bende 20 mayıs test günümdü kimyasal oldu malesef. Doktorumla konuştuk ara vermeden devam edersek şansın daha yüksek olabileceğini söyledi. 3 adet dondurulmuşum var. Adetimin 3. Günü yani yarın çağırdı. Yarın detaylıca konuşacağız bakalım ben de çok hazır hissediyorum kendimi umarım hemen başlayabiliriz🙏
Aaa harika haber canım yani bi aksilik çıkmazsa önümüzdeki ay yeni transferin olacak öyle mi çok sevindim 🥰🥰🥰

X