2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

Bu ilaçlarla regl olmayız sanıyorum. İlkinde negatif olunca hoca aradı ilaçları bırak 1 hafta 10 güne olursun dedi. Tam bir hafta sonra reglim başladı😊 Yarına yaparsın belki çoook az kaldı 🤩
ben bildiğin oldum yani 8.günde başladı dün gece baya yoğundum sabaha karşı da çok kanamam oldu.. hala da devam ediyor ilaç kullanmama rağmen iğnleri bırakmadım hala oluyorum benim bünye nasılsa😁😁

Ay inşallah bakalım zaten aşırı yoğun bir gün millete laf anlatmaktan ,ders nöbet daha lavobaya giremedim ☹️ Okulun yarısı ameliyat olduğumu iddia ederek geçmiş olsun dilerken bir diğer yarısı düşük tehdidi geçirdiğime inandırmış kendini gerçekten şoktayım nasıl bu kadar uydurulabilir yok ya Türkiye’de kadın olmak zor her şeyi anlatmak zorunda mıyız yani 😬 oldu olacak beraber gün sayalım olacak şey mi
ya insanlar başkalarının hayatlarına karışmaya müdahil olmaya çok meraklı oldukları için çok normal.. bende dün yemek yemicem dedim niye bak hasta olursun bilmem ne üstüme geliyorlar az çok bildikleri için. insanları bırakın da yaşasınlar rahatça..kapalı kutu da olamıyorsun işte çalışınca çok zor bu işler allah yardımcımız olsun bu insanlardan laflarından korusun bizleri

ya insanlar başkalarının hayatlarına karışmaya müdahil olmaya çok meraklı oldukları için çok normal.. bende dün yemek yemicem dedim niye bak hasta olursun bilmem ne üstüme geliyorlar az çok bildikleri için. insanları bırakın da yaşasınlar rahatça..kapalı kutu da olamıyorsun işte çalışınca çok zor bu işler allah yardımcımız olsun bu insanlardan laflarından korusun bizleri
Yani mesela kadınsal bi ameliyat da olabilir bunu söylemek zorunda mı insan geçmiş olsun dersin geçersin yani öyle cevaplar geliyor ki aklıma böyle bi şey ima edene hani sorduğuna utansın diye sonra neyse diyorum iyi de geç

MaviSasa234 MaviSasa234 Bende ilk transferde embrilog olsun doktorum olsun çok umutluydu %99 pozitif bakılıyordu negatifi alıp gidince doktorum çok şaşırdı embriyolog çağırdı derken bana şöyle bir şey söyledi moralım yerlerde bana neden tutmadı deseniz size hiçbir sebep söyleyemem dedi biz eşimle şok dilim tutuldu nasıl sebep söyleyemezsin doktor olan sensin sonuçta neyse 2. İçin histeroskopi istedi kabul ettik ameliyata girdim çıktım sonra ilke doktor geldi bana rahim şekil bozukluğu vardı dedi ben bir şok daha yaşadım çünkü hep alttan muayene oluyorum ve alttan muayenede anlaşılabiliyormuş neyse eliyle rahim şeklini gösterdi sonra da benim rahmimin şeklini gösterdi bildiginiz dikdörtgen 🤦🏼‍♀️ Doktorumun söylemesiyle embriyo orada tutunacak bir yer bulamadığı İçin negatif oldu dedi

Azalabiliyor demek ki, yumurta sayınız iyi hepsi de döllenmiş demek ki yumurtalar sağlıklıydı, taze transfer olacak mı? 5. Güne gidip seçim yapmak çoğu zaman daha faydalı, inş iyi olur, embriyoloğunuz sizi dikkatlice bilgilendirmiş bana güvenilir geldi 👍
Bugün malesef 3 tanesi elenmiş gibi dedi dört taneden de üçü az bölünmüş ama ilerlemiş onları beşinci güne bekleyeceğim ama Akibetleri belli olmadığından net bişey diyemem dedi. Bir tanesi 7 hücreli olmuş gayet iyi dedi fragmantasyon da iyi dedi bugün 1 de transferim var 3. Gün o tek embriyo ile 🤲 Allah büyüktür bakalım niye böyle oldu anlamadım sperm sorunu vardı bizde ona bağlıyorum ben😔 inşüllah o altın yumurtamdır 🤲🤲

İyi geceler kuzum Allah razi olsun haberi alır almaz paylasicam olumlu yada olumsuz Allah'ım taktiri ben elimden gelen herşeyi yaptım 🙏Hepiniz iyi ki varsınız kısa zamanda bu derin bağın sebebi elbette ki yaralarimiz...Evet kimimizin daha geç iyileşecek kimimizin daha erken ama birbirimizin iyiliği ve mutluluğu dışında hiç birşey istemeyen küçük bir koloni olmaya devam.edecegiz..Hepinize yürekten sarılıyorum iyi geceler yarın icin bana dua edin çok duaya ihtiyacım var 🙏🙏
Günaydın hadi bakalım büyük gün geldi😍 çok korkunç rüyalar gördüm Allah hayra çıkarsın🤲

Bende ilk transferde embrilog olsun doktorum olsun çok umutluydu %99 pozitif bakılıyordu negatifi alıp gidince doktorum çok şaşırdı embriyolog çağırdı derken bana şöyle bir şey söyledi moralım yerlerde bana neden tutmadı deseniz size hiçbir sebep söyleyemem dedi biz eşimle şok dilim tutuldu nasıl sebep söyleyemezsin doktor olan sensin sonuçta neyse 2. İçin histeroskopi istedi kabul ettik ameliyata girdim çıktım sonra ilke doktor geldi bana rahim şekil bozukluğu vardı dedi ben bir şok daha yaşadım çünkü hep alttan muayene oluyorum ve alttan muayenede anlaşılabiliyormuş neyse eliyle rahim şeklini gösterdi sonra da benim rahmimin şeklini gösterdi bildiginiz dikdörtgen 🤦🏼‍♀️ Doktorumun söylemesiyle embriyo orada tutunacak bir yer bulamadığı İçin negatif oldu dedi
Ya böyle şeyler duyunca da ben bi eksiklik hissediyorum bize sadece iyi kalite orta kalite genel olarak tutma oranı şöyledir vs dedi ne güzel başla doktorlar en azından umut vermiş tutar bu olasılığı yüksek falan diye çevremde de öyle duyuyorum umursamadılar mı acaba tutmaz diye mi düşündüler ,sonra sağlık ocağına gitmiştim ilaç almaya doktor diyor ilk seferde umutlanmayın vs yani herkes böyle dedikçe ben daha da karamsar oldum sürece başladığımdan beri hep olumsuz olmamda bunalrın çok etkisi var bence

Merhaba beni de listeye yazabilirsiniz. Yaşım 40 17 şubatta 6. Gün embriyosu transferi oldum. 8. Gün değerim 216, 11. Gün değerim 967
Ayy hayırlı olsun 🌸🌸
Çift embriyomuydu acaba 8. Gün değerlerimiz hemen hemen aynıda o yüzden sordum ☺️

Bugün malesef 3 tanesi elenmiş gibi dedi dört taneden de üçü az bölünmüş ama ilerlemiş onları beşinci güne bekleyeceğim ama Akibetleri belli olmadığından net bişey diyemem dedi. Bir tanesi 7 hücreli olmuş gayet iyi dedi fragmantasyon da iyi dedi bugün 1 de transferim var 3. Gün o tek embriyo ile 🤲 Allah büyüktür bakalım niye böyle oldu anlamadım sperm sorunu vardı bizde ona bağlıyorum ben😔 inşüllah o altın yumurtamdır 🤲🤲

Yani mesela kadınsal bi ameliyat da olabilir bunu söylemek zorunda mı insan geçmiş olsun dersin geçersin yani öyle cevaplar geliyor ki aklıma böyle bi şey ima edene hani sorduğuna utansın diye sonra neyse diyorum iyi de geç
he bana da bu öncesinde muayene gidip geliyorum ne oldu neyin var iyi misin önemli bir şey yok di mi? yaa abi bırak tamam sordun yeter da uzatma iyiyim diyorum işte..hayır her şeyi geçtim sana söylemek zorunda da değilim.. aynen içinden söylen geç boşver takma yoksa zaten kafayı yersin çünkü bitane değil bu insanlar bir sürü

Ya böyle şeyler duyunca da ben bi eksiklik hissediyorum bize sadece iyi kalite orta kalite genel olarak tutma oranı şöyledir vs dedi ne güzel başla doktorlar en azından umut vermiş tutar bu olasılığı yüksek falan diye çevremde de öyle duyuyorum umursamadılar mı acaba tutmaz diye mi düşündüler ,sonra sağlık ocağına gitmiştim ilaç almaya doktor diyor ilk seferde umutlanmayın vs yani herkes böyle dedikçe ben daha da karamsar oldum sürece başladığımdan beri hep olumsuz olmamda bunalrın çok etkisi var bence
Ayy o ilk seferde tutmaz diyen herkese ağız burun girmek istiyorum yahu nereden biliyorlar banada hep dediler moralde sıfırdı benim ilk transferimde hep ağladım belkide o yüzden tutmadı
Ya İnan bazen bakıyorum benim doktorumun söylemediği yapmadığı o kadar eksik buluyorum ki ama takılmıyorum her doktor Farklı her hasta Farklı diyoruö kendimi avutuyorum
Mesela sormama rağmen bana kalitesi hakkında rakam sayı verilmedi sadece iyi kalite dendi ya iyi kalitede iyininde iyisi var söyleseler 😬
Bu ikinci transferde de tam tersi tutma oranıyla ilgili ağzını açmadı doktorum 🤣🤣 ama ben bu sefer biraz karıştırdım ortalığı 2 kere yanıma embriyolog geldi tecrübe edinmiştim biraz çünkü 😁😁 ikisininde dediği transfer iyi geçti 🤣🤣

Ayy o ilk seferde tutmaz diyen herkese ağız burun girmek istiyorum yahu nereden biliyorlar banada hep dediler moralde sıfırdı benim ilk transferimde hep ağladım belkide o yüzden tutmadı
Ya İnan bazen bakıyorum benim doktorumun söylemediği yapmadığı o kadar eksik buluyorum ki ama takılmıyorum her doktor Farklı her hasta Farklı diyoruö kendimi avutuyorum
Mesela sormama rağmen bana kalitesi hakkında rakam sayı verilmedi sadece iyi kalite dendi ya iyi kalitede iyininde iyisi var söyleseler 😬
Bu ikinci transferde de tam tersi tutma oranıyla ilgili ağzını açmadı doktorum 🤣🤣 ama ben bu sefer biraz karıştırdım ortalığı 2 kere yanıma embriyolog geldi tecrübe edinmiştim biraz çünkü 😁😁 ikisininde dediği transfer iyi geçti 🤣🤣
bana da asla kaliteleri ileilgili bir şey demediler..bende çok merak ediyorum donduruldu mesela ama nasıl kalitedeler bilmiyorum.. az da değil 8 tane yani..ay ne bilim ya hele tutma olasılığı için asla bir şey demedi..bak düşündükçe sinirleniyorm

bana da asla kaliteleri ileilgili bir şey demediler..bende çok merak ediyorum donduruldu mesela ama nasıl kalitedeler bilmiyorum.. az da değil 8 tane yani..ay ne bilim ya hele tutma olasılığı için asla bir şey demedi..bak düşündükçe sinirleniyorm
Bana da mesela burada öğrendim hücrelere bölünüyormuş 🤣🤣 yahu insan bir der ama yok demiyorlar

X