2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

Yaaa 😬😬 senin tek olduğuna hala çok mu emin doktorun bir sana bir de eras0201 eras0201 a sürekli ikiz gibi geliyordu ya ☺️
😅😅 sağa da sola da bakıyor kese arkasında değilse tek 😂😂 ki bence de tek galiba bu lekeler kanamalar tutmayan embriyonun kalıntıları diye düşünüyorum

Şurada bi ortalama 10 gündğr ne rahattım yine başladı stresler

😅😅 sağa da sola da bakıyor kese arkasında değilse tek 😂😂 ki bence de tek galiba bu lekeler kanamalar tutmayan embriyonun kalıntıları diye düşünüyorum

Şurada bi ortalama 10 gündğr ne rahattım yine başladı stresler
Yani değil mi sanki biri daha tutunmaya çalıştı oralarda bir şeyler oldu gibi ☺️ Ama rahat ol bak ablaların ve annen de bu çekilseymiş ya belki gerçekten genetik bir şeyi vardır 🤔kahverengi akıntıları da normal karşılıyor doktorlar ama hiç olmasa çok daha güzel olur inşallah bir an önce kesilir 🤲

Hangi testleri yaptırcan karar verdin mi? 2li 3lü nifty falan Test sonuçlarından sonra daha rahatlıcaz inşallah
Ay nifty testini okumak bile beni nasıl gerdi anlatamam yazılan kötü hikayeler yaşanmış çok etkiledi beni sen neden yaptırmayı düşündün ki şimdiden 🤔 bu testleri bilsem embriyoyu baştan genetik analize yollardım 😬

Yani değil mi sanki biri daha tutunmaya çalıştı oralarda bir şeyler oldu gibi ☺️ Ama rahat ol bak ablaların ve annen de bu çekilseymiş ya belki gerçekten genetik bir şeyi vardır 🤔kahverengi akıntıları da normal karşılıyor doktorlar ama hiç olmasa çok daha güzel olur inşallah bir an önce kesilir 🤲
Belki de dediğin gibi tutunmaya çalıştı çöm küçük olduğu İçin gözükmedi sonrada düştü bilmiyorum ya hayırlısı
Kan olmadığı sürece rahatım da şimdi bi iğneyi tamamen leşti diğerini de günde 1 e indirdi o biraz kastı beni acaba ondan mı oldu diye
Birde bu akşam yürüyüşe çıktım çıkmadan fitil almıştım geldim ki fitilin fazlalığıyla lekelenme gelmiş

Ay nifty testini okumak bile beni nasıl gerdi anlatamam yazılan kötü hikayeler yaşanmış çok etkiledi beni sen neden yaptırmayı düşündün ki şimdiden 🤔 bu testleri bilsem embriyoyu baştan genetik analize yollardım 😬
Sen yaptırmayacak mısın

Embriyoyu teste yollamak kaliteyi bozan birşey, bu test içinde 10. Hafta itibariyle yapılıyor şimdiden düşünmek gerek zaten.
Acıkcası ben testleri ve sonucları önemsiyorum; birde 9 ay acaba mı vs diye düşünceme öğrenirim kafam rahat ilerlerim. Test karşıtı bir sürü gebe var ama ben onlardan değilim :)

Embriyoyu teste yollamak kaliteyi bozan birşey, bu test içinde 10. Hafta itibariyle yapılıyor şimdiden düşünmek gerek zaten.
Acıkcası ben testleri ve sonucları önemsiyorum; birde 9 ay acaba mı vs diye düşünceme öğrenirim kafam rahat ilerlerim. Test karşıtı bir sürü gebe var ama ben onlardan değilim :)
Şeker yükleme gibi ya da detaylı tarama gibi şeylere karşı değilim aksine bilip önlem almak mantıklı geliyor ama anladığım kadarıyla nifty gibi testler 2’li ve 3’lü testler bir tedavisi olmayan sadece ihtimalleri söyleyen testler amniyo sıvısı vs alınıyormuş sanırım eğer bir şey çıkarsa bilmiyorum korkuyorum o tarz şeylerden 😑 hiç düşünmemiştim açıkçası 2’li testle ilgili araştırdım da hekim olarak da çok karşı olan var ama bu nifty bilmiyordum ,daha neler duyacağız 🤦🏼‍♀️

Hangi testleri yaptırcan karar verdin mi? 2li 3lü nifty falan Test sonuçlarından sonra daha rahatlıcaz inşallah
Niftyi ilk kez geçen aylarda burda öğrendim🙈 Oğlumda o zaman yoktu bu test. İkili tarama yapılmıştı risk yüksek çıkarsa dörtlü de yaparız demişti doktorum. Risk çok düşük çıkınca dörtlü yapılmadı sadece ikili test yapıldı. Ama şuan ne olur hiç kestiremiyorum ikiz bebeklerde zaten ikilinin yanılma payı çok yüksek diye çoğu doktor yapmıyormuş. Doktoruma çok güveniyorum o ne derse onu yaparız😊

Niftyi ilk kez geçen aylarda burda öğrendim🙈 Oğlumda o zaman yoktu bu test. İkili tarama yapılmıştı risk yüksek çıkarsa dörtlü de yaparız demişti doktorum. Risk çok düşük çıkınca dörtlü yapılmadı sadece ikili test yapıldı. Ama şuan ne olur hiç kestiremiyorum ikiz bebeklerde zaten ikilinin yanılma payı çok yüksek diye çoğu doktor yapmıyormuş. Doktoruma çok güveniyorum o ne derse onu yaparız😊
Okuduğum kadarıyla nifty risk görülen durumlarda isteniyormuş en ideal 10.hafta diyor ama riskli bir durumda 24.haftaya kadar olabiliyormuş doktor söylerdi herhalde rutin yapılan bir şey değil demek ki ay gerçekten fazla bilmek iyi bir şey değil ya buna bile gerildim olmayacak ihtimaller geliyor insanın aklına durup dururken tabi her şey Allah’tan olabilir de ne bileyim bu kadar çabalayıp sonuç olumsuz olursa sonlandırmak ne kadar doğru bilemiyorum ,evet sonucun olumlu olacağını bilsek yaptırıp rahatlayalım ama ya olumsuz bir şey çıkarsa 🤔Benim doktorum biraz detaycı ben de fikrimi söylerim onun fikrini alırım sonra da bir karara varırız geçen gün daha ortamda bu testler konuşuldu herkesin de küçük çocuğu var dediğim gibi 4 tane de hamile arkadaş var hiçbiri detaylı ultrasona kadar bir test yaptırmamış bilemiyorum düşünelim bunu da 😇

YouTube’da nifty ile ilgili tüm doktorları dinlemek 😔😔 ay ne güzel dert ediniyorum kendime çok kafam karıştı ya belki de yaptırırım bilemiyorum zaten normalde benim genetik geçişli hastalığım var doğumda da öğrenebilirim ama bilemiyorum

Slm kızlar adet söktürücüm bitti adetimi bekliyorum bu süre zarfında gittim bi tatil yaptım mesajlarınızı pek okuyamadım. Umarım hepiniz iyisinizdir umarım her şey yolundadır dualarım hepimiz için🤲🤲❤️

Bugün bizede doktorumuz ikizler için tek sonuç alabilceğiniz nifty ama size kalmış dedi çok kararsız kaldık ikili üçlü tarama vs zaten bizde doğru sonuç vermiyor siz nerde okudunuz yorumları burda mı ben daha tam araştıramadım

Kızlar Nifty testi için bugün bir kaç yerden fiyat almıştım bunlarda 6500 ve 3500 tl ve arası fiyatlar oldu en uygun Genox fiyat verdi ama ekşi sözlükte şöyler bir yazı gördüm paylaşmak istedim sizinlede sanırım hepimiz maddi olarak epey yorulduk bu süreçte
866F95CC-EF08-4768-A336-1FEDF78B7FC3.png

Yaptırılıyor mu 🙄 ilk defa duydum bilmiyorum ki ama çevremde de hiç yaptıran duymadım siz yaptıracak mısınız ? Yani eğer bir sorun varsa varsa ne olacak 🤔
Tam karar vermedim niftly mi yoksa ikili mi diye ama ben sonuçtan ziyade ölçümler için istiyorum 🙈 çok detaylı gösteriyormuş bebeği parmak uçlarına kadar ☺️☺️
Yoksa Allah korusun kötü bir şey çıksa da aldıracak değilim ama galiba organ gelişiminlerine de bakılıyor onlar İçin takviyeler kullanılır bilemiyorum ama
Benim doktorumda hastaya bırakıyormuş daha ben konuşmadım ama benden önce gidenler söyledi

Tam karar vermedim niftly mi yoksa ikili mi diye ama ben sonuçtan ziyade ölçümler için istiyorum 🙈 çok detaylı gösteriyormuş bebeği parmak uçlarına kadar ☺️☺️
Yoksa Allah korusun kötü bir şey çıksa da aldıracak değilim ama galiba organ gelişiminlerine de bakılıyor onlar İçin takviyeler kullanılır bilemiyorum ama
Benim doktorumda hastaya bırakıyormuş daha ben konuşmadım ama benden önce gidenler söyledi
2’li de sadece down sendromuna bakıyorlarmş canım senim dediğin ayrıntılı organlarına falan bakılan o daha ilerleyen zamanda onu zaten yaptırırım da ay sabaha kadar uykumda sürekli nifty düşündüm şaka gibi o kadar video izledim ki bir de bi kadının yazısı vardı ondan çok etkilendim 😔

Bugün bizede doktorumuz ikizler için tek sonuç alabilceğiniz nifty ama size kalmış dedi çok kararsız kaldık ikili üçlü tarama vs zaten bizde doğru sonuç vermiyor siz nerde okudunuz yorumları burda mı ben daha tam araştıramadım
YouTube’dan dr yorumları izledim sonra nifty test ile ilgili kadınlar kulübü inde daha önceki yollarda olan yazıları okudum bilmiyorum gerçekten hiç bilmiyordum böyle bir şeyi doğal olarak da yaptırma düşüncem yoktu bunu dr da böyle bir şeyden bahsetmedi ikili için de dr ile görüşecektim bilemiyorum şimdi kafam çok karıştı

2’li de sadece down sendromuna bakıyorlarmş canım senim dediğin ayrıntılı organlarına falan bakılan o daha ilerleyen zamanda onu zaten yaptırırım da ay sabaha kadar uykumda sürekli nifty düşündüm şaka gibi o kadar video izledim ki bir de bi kadının yazısı vardı ondan çok etkilendim 😔
Biliyorum dönem sendromuna bakıldığını ama ikiliye giren arkadaş detaylı gibiydi dedi ultrasonla daha detaylı inceleme yapılmış tek tek parmaklarını bile gördüm dedi 🙄
Ben internetten özellikle Google den kendimi soyutlaştıedım yolsa bu 3 hafta geçmez 😂

Biliyorum dönem sendromuna bakıldığını ama ikiliye giren arkadaş detaylı gibiydi dedi ultrasonla daha detaylı inceleme yapılmış tek tek parmaklarını bile gördüm dedi 🙄
Ben internetten özellikle Google den kendimi soyutlaştıedım yolsa bu 3 hafta geçmez 😂
Bence de ya hiç bakmamak lazım ☺️ Bana da geçen gün dr el ayak tomurcuklarını gösterdi 🥲 ilk defa bir şeye benziyordu ya 😇😇senin kaç oldu canım 9 haftayı geçti sanırım benim yarın 9 oluyor 8+6 oldu bugün

Maşallah yaa 11. haftaya girmişsiniz. Nasıl bebişler her şey yolundadır umarım. Yakında cinsiyetlerini de öğrenirsiniz🥰
Kızlar Nifty testi için bugün bir kaç yerden fiyat almıştım bunlarda 6500 ve 3500 tl ve arası fiyatlar oldu en uygun Genox fiyat verdi ama ekşi sözlükte şöyler bir yazı gördüm paylaşmak istedim sizinlede sanırım hepimiz maddi olarak epey yorulduk bu süreçte
Eki Görüntüle 3042777
Gerçekten maddi olarak yıprandık bir de ikiz olunca masraflar x2 olacak. Allah herkesin yardımcısı olsun🤲

X