2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

Dayanamadım bugün ilaç yazdırmaya gittiğimde doktora da kontrole girdim, bu sefer keseyi ölçmedi yolk sac göründü ama bebek görünmedi kalp atışı yok henüz dedi birşeye bastı kırmızı mavi lekeler oldu ya doppler mi acaba o, huylandım çünkü istemiyordum kalp atışı dinlemek zararlı mı diye emin olamadım 😔 doktora dedim beslenme kesesi var yani sağlıklı mı diye henüz emin olamayız ama olumsuz birşey görünmüyor dedi. İçime kurt düştü ya 14 şubat transferim bugün normalde tam 7 haftalık olacaktı 😔 hem de vajinal ultrason yapılıyor nasıl olur görünmez hala offff içim sıkıldı çok yazdım 🙈
Yok canım niye öyle düşünüyorsun ki kese varmış yolk sac varmış tamamen doktorun ifadesinden etkilenililiypr kim bilir benim doktor ne diyecek çünkü aşırı gerçekçi hep olumsuz yanlara dikkat çeken biri,bir başka doktor bunu harika her şey yolunda yolk sac zaten sağlıklı olacağını gösterir henüz çok erken o yüzden kalp atışı bir kıstas değik derdi emin ol🥰 yani hiçbir gebelikte bilemezler ki sağlıkla ilerleyecek mi ama bazı doktorlar bunu söylüyor bazısı daha tatlı ifade ediyor 🥰ay inşallah bana aşırı olumsuzluk yüklemez ya milletin doktoru ne güzel rahatlatıcı 🤪🤪(milletin çocuğundan milletin doktoruna geçiş )

En ideal kalınlık nedir benim 12ydi tutmadı amaca fark ediomu 🙄
İlk transferimde transferden 5 gün önce 9.5 tu, ikincisi de 8.5. Doktorum 9-10 aşağısı olsun istemiyorum dedi. 8.5 iken de zaten ilaçlara devam ettiğimizden transfere dek 9’u geçmiştir

Dayanamadım bugün ilaç yazdırmaya gittiğimde doktora da kontrole girdim, bu sefer keseyi ölçmedi yolk sac göründü ama bebek görünmedi kalp atışı yok henüz dedi birşeye bastı kırmızı mavi lekeler oldu ya doppler mi acaba o, huylandım çünkü istemiyordum kalp atışı dinlemek zararlı mı diye emin olamadım 😔 doktora dedim beslenme kesesi var yani sağlıklı mı diye henüz emin olamayız ama olumsuz birşey görünmüyor dedi. İçime kurt düştü ya 14 şubat transferim bugün normalde tam 7 haftalık olacaktı 😔 hem de vajinal ultrason yapılıyor nasıl olur görünmez hala offff içim sıkıldı çok yazdım 🙈
Kafanızı karıştırdığım için özür dilerim kalp atışı konusunda 😂 attığınız yazıdaki doktora ulaştım önermiyorum ilk 10 hafta dedi prof perinatologmuş zaten bir defadan bir şey olur mu dedim bilmiyorum dinleme süresi verilen ısı MI TI bir sürü parametre var falan bir şeyler dedi, doktorunuza sorun dedi bir şey diyemem dedi normal usg cihazının doppler uzantısı ile bakılır kalp atışına dedi. Radyologla konuşamadım henüz

Gebelik haftası son adet tarihinize göre belirleniyor ya yani yumurta toplama gününden 2 hafta önce oluyor benim opu 9 marttaydı 14 şubatta da 5. Gün embriyosu transferi yapıldı, ama 6. Hafta kontrole gittiğimde kese ölçüsü 5+2 olarak göründü, zaten kan değerim de geç yükselmişti geç tutunma olabilir dediler, bugün de yeni zamanlamaya göre 6+3 oldu kontrole gittim yolk sac göründü sadece, embriyo görünmüyor endişe etmeye başladım 😔
Tamam işte 7 sayılmıyorsun tam olarak 6 hafta demen daha doğru olur doldurduktan sonra 7 olacaksın canım,endişe etme daha çok erken bir de son adet tarihine göre değil de embriyo transfer tarihine göre hesaplamak doğru oluyor 😇bence her şey yolunda 🙃

Ya kalınlık bile herşeyi değiştiriyor valla ya ne kadar değişik
Şunu anladım bu süreçte rakamlar o kadar önemsiz ki 1 yumurta 1 sperm 1 rahim ( bir de bir doktor 😂) olduktan sonra Allah ol derse oluyor 🤲🏻 İlk tedavimde 32 yumurtam vardı rahim kalınlığı süper demişti hoca ama işte negatif

Selamlar nasılsınız haber var mı yardan 🤭 benim kahverengi lekelenmeler başladı dün ama tam sökülmedi de. Bugün de bekliyorum devamı gelir belki diye dünkü göbl geliyor. Siz olabildiniz mi reglinizi🤷‍♀️
Yok bende de tık yok işte hap bitti 3 gün kahve lekeler geldi bir daha ne gelen var canim ne giden. İnsallah sökülsün seninki 🙏🏻 Bende hayıt otu yazmışlar onu ve çörekotu yağı içiyorum belki söker vs diye. Gerçi var mı sökülecek birsey ondan da emin değilim de :) 😅

Pimpirikli bir tip değilimdir ama bu iş sıkıntılıymış 🙈😂, atarım tabi bir göstersin kendini de inş 🙏
Ya düşün benim daha kese randevusu 21 Mart’ta kalp atışı kim bilir ne zaman olacak bence sende sıkıntılı hiçbir şey yok erken daha 😇acaba benim doktorun iletişimi bu defa nasıl olacak bi iyi bi kötü çözemiyorum 😬aynı zamanda alanı da riskli gebelik o yüzden olumsuz olacak her şeyi çat çat söylüyor zaten olumlama vs hiç olmadı o yüzden ben hep nu kadar olumsuzdum hiç tutma ihtimali şu kadar falan filan bile demedi en son transferde ne yapıyoruz dedi embriyolog da bir dondurduk bir orta bir kaliteli transfer ediyoruz dedi süper dedi 😂 tek konuşması buydu

Kan verdim kızlar bekliyorum 8. Gün minimum kaç olmalıı acaba 😒
İnşallah güzel bir sonuç gelir test yaptırmış mıydın ben biraz aşırı yoruluyorum bu aralar bakamadım detaylı tüm mesajlara üstten okuyorum gerçi ama hepsi detaylı kalmadı aklımda 😥 soğuk hava yorgunluk eve gelince pert oluyorum 😞

İnşallah güzel bir sonuç gelir test yaptırmış mıydın ben biraz aşırı yoruluyorum bu aralar bakamadım detaylı tüm mesajlara üstten okuyorum gerçi ama hepsi detaylı kalmadı aklımda 😥 soğuk hava yorgunluk eve gelince pert oluyorum 😞
Evetttt kaset testimm vardııı dün paylaştım baya çıkmıştı bak şöyle idi. Şimdi de sonucu merak ediyorum

Eklentiler

• 24937CC3-1EC5-4AA2-AC5D-E797306F8A92.jpeg
    24937CC3-1EC5-4AA2-AC5D-E797306F8A92.jpeg
    165 KB · Görüntüleme: 47
X