2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

maşallah maşallah canım inan dış gebelik öyle bir şey değil.. bende yaşadım ilk değerim 174 mü neydi doktor direk az ama bakalım demişti mesela 2 gün sonra 2 katı artmadı ve direk anladılar bi aksilik olduğunu bende ağrı vs olmadı başta tam 1 haftası dolunca kahve lekelenme başladı önce sonra baktık değer artıyor ama çok düzensiz yani ben 1000 lere gelmesi 2 haftaı geçti zaten çıkmayınca da direk iğne ile sonlandırıldı. bende mesela aşırı bir omuz ağrısı oldu kimisi iç kanama geçiriyor. rabbim bir daha yaşatmasın yaşadığım en kötü tecrübeydi.. senin bebeğin gayet sağlıklı ve yerinde artık inan şuna yani:) kesinlikle bak ben çok okudum dış gebelik geçirmeden önce karşıma çıktı nasıl vs diye hatta bir fenomen var merve ipek öztürk o anlatmıştı onun hikayesi beni baya etkiledi ve sonra yaşadım bu durumu..kimyasal nasıl olur dedim onu da yaşadım o yüzden şimdi hiç yorum yapmıyorum sadece pozitif olmaya çalışıyorum..tüp bebek ilk deneme kafama çok takmıyorum ilkinde olmamasını nasip tutmadı ama bu uzarsa o zaman araştırırım.. nasip işte kiminin ilkte kiminin 5 te oluyor rabbim çok aratmasın bizleri de inşallah.
Amin canım inşallah işte o şekilde yavaş da olsa artanlar falan olunca değişik hikayeler görünce insan omuz sırt ağrısı bile hissediyor olmamasından ziyade onun eziyeti kanama sorunu falan beni çok korkuttu şükür artık gerisi nasip kısmet normal gebeliklerde de sorunlar olabiliyor bilemiyoruz ki şu 1.trimester denen dönemi atlatsak bir tık rahatlarız sanki

Dünyanın en saçma sorusunu soruyorum lütfen bana Allah akıl fikir versin vb şeyler söyler misiniz ? Dün normalde 6+3 haftaydı ama ultrasonda bebekler ikisi de 6+0 çıktı ama kalplerini dinledik az da olsa şimdi bazı yerlerde zararlı vs okuyorum bu kadar erken dinlenmesi acaba bebeklerin kalbi durmuş olabilir mi bu yüzden kendi kendimi yedim
Neden zararlıymış? İlk defa duydum dinlediğimizi anlıyorlar mı ki? Ne zararı oluyormuş? Benim doktorum 5.haftada baya duymaya çalıştı bakmazdı o zaman heralde ya

Doktorlar ne derse onu yapıyoruz işte 🤭😁 ama ben kendime de çok ara verdim 8 ay bi ara verdim kendi kendime denedim aşılamalardan sonra da 8 ay ara verdim geçen aydan tekrar başladık bugünde buradayız işte 😁 sebepsiz infertilite olunca fakirin ekmeği umuttur diyerek belki kendiliğinden olur diye ara verdim hep ama olmuyor anam ne yapayım 🤣🤣
sebepsiz infertilite de nasıl aşılama oldunuz?
ben zamanında dr a ağlamıştım yalvardım yapın diye. paranı çöpe atmak istiyorsun olsaydı zaten olurdu demişti 🤔

Hamişler size bir sorum olacak bugün bir belirti duydum doğru mu? Hamiş olunca ağızda ki tükürük salgısında ekstra artış oluyormuş olan var mı?😅😅😅
Evet canım görümcemin en büyük şikayeti oydu bi arkadaşımda daha oluyodu

Kızlar kasıklarımda hareketlilik var ara sıra belim ağrıyo dün sol bacağıma bir ağrı girdi 😂😂 şu cumartesi gelsede bi rahatlasam 😂😂

Amin canım inşallah işte o şekilde yavaş da olsa artanlar falan olunca değişik hikayeler görünce insan omuz sırt ağrısı bile hissediyor olmamasından ziyade onun eziyeti kanama sorunu falan beni çok korkuttu şükür artık gerisi nasip kısmet normal gebeliklerde de sorunlar olabiliyor bilemiyoruz ki şu 1.trimester denen dönemi atlatsak bir tık rahatlarız sanki
Ya canım onu varlığını bildiğin an başlıyor tedirginlik vs haklısın ama şükür bir sorun sıkıntınn yok her şey güzelce ilerleyecek Allah’ın izniyle 🤲🏻🧿❤️

Kızlar benim kese randevum 8 marttı kanamam olmuştu tüp bebek doktorum vajinal ultrasonla baktı o gün kese içinde bebekleri gördük ertesi gün bulunduğum şehirde gittim doktora sıkışık değildim kese gördü biraz konuştuk geldim eve bugün tekrar gittim dün yine kanamam olmuştu bana hiç yolk sac kese ölçüsü vs söylemedi sinir oldum bunu verdi sadece keseler duruyor dedi gönderdi kalp atışı için 23 martta randevum bu hafta sonu burda başka doktora gitsem yolk sac vs görür mü acaba ?Eki Görüntüle 3025945
Aaaaa ikiz bunlar baya kocaman sanki benimki nokta gibiydi, bu verdikleri çıktının üstünde ölçü ve hafta yazıyor bendekinde sizde de vardır belki

sebepsiz infertilite de nasıl aşılama oldunuz?
ben zamanında dr a ağlamıştım yalvardım yapın diye. paranı çöpe atmak istiyorsun olsaydı zaten olurdu demişti 🤔
Aşılamayla doğal arasında pek bi fark yokmuş galiba. Bana da doktorum eğer istersen ben tüp bebek yapma taraftarıyım dedi

Dünyanın en saçma sorusunu soruyorum lütfen bana Allah akıl fikir versin vb şeyler söyler misiniz ? Dün normalde 6+3 haftaydı ama ultrasonda bebekler ikisi de 6+0 çıktı ama kalplerini dinledik az da olsa şimdi bazı yerlerde zararlı vs okuyorum bu kadar erken dinlenmesi acaba bebeklerin kalbi durmuş olabilir mi bu yüzden kendi kendimi yedim
Benim de 6+0 da 5+2 çıktı olabiliyormuş 🙄 bana da garip gelmişti, kalbin dinlenmesi neden zararlı olsun anlamadım ama vajinal ultrason zararlı diye düşünüyorsanız doktorum ısrarla zararlı olmadığını söyledi bence doktorunuza güvenin 👍

X